Karadeniz Pet

Hasta kuşumun nesi var yardım lütfen

elma sirkesi çözüm odaklı olucaktır

Bence hemen veterinere götürün başıma geldi kuş böyle tüy döktü bi acayipti veterinere götürdüm iç dış parazit temizliği yaptı birsürü bit döküldü ilaç verdi birkaç tane ama geç kalmışım malesef öldü sonuçta o da bir can 30-50 tl arası değişiyor muayene ücreti götürüp göstermeniz iyi olur

Bence hemen veterinere götürün başıma geldi kuş böyle tüy döktü bi acayipti veterinere götürdüm iç dış parazit temizliği yaptı birsürü bit döküldü ilaç verdi birkaç tane ama geç kalmışım malesef öldü sonuçta o da bir can 30-50 tl arası değişiyor muayene ücreti götürüp göstermeniz iyi olur

Kaç tane veterinere götürdüm, yarın başka bir veteriner deneyeceğim, iç parazit için bişe diyen yapan olmadı. Kuştan anlamıyorlar, ilk başladığı andan itibaren bu kaçıncı veteriner. İstanbul üniversitesi veterinerlik fakültesine bile götürdüm. O kadar temiz baktım ki nasıl oldu bu bit anlamadım. İçme suyuna sirke koycam, kanatlarına da sıkcam veteriner harici deneyeceğim bakalım:(

Ömer bey öncelikle geçmiş olsun. Bitten ziyade mantardan şüphelendim ben. Zira bit olsa diğer eşine de zarar verirdi.Hemen veterinerden Vilmectin Adlı ilaç alın. Ense derisine gelecek şekilde bir Damla damlatın. İç ve dış parazitlerde etkilidir. Kuşun baş kısmı ıslanıyor demişsiniz kuş kusuyor demek ki bu Kursak Mantarına işaret ediyor olabilir. Eczaneden Mikostatin isimli Mantar ilacı alın yarım suluğa 10 damla damlatarak kuşun içmesini sağlayın 5 gün boyunca tedaviye devam edin . Ayrıca yine eczaneden Mantar kremi alın Ulaşabildiğiniz kadar her yerine derisine gelecek şekilde mantar kremi sürün.Mesajımı bu akşam okursanız Mantar kremi alana kadar cihan beyin dediği gibi kafa hariç her yerine sirke sürün elma üzüm hangisi sirke varsa.

Kuşun kafesina gelmeyecek sekilde kafasını tutun uzaktan 10fıs sıkın 3-4 gün

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ya da 1lt suya 1yemek kaşığı elma sirkesi katın günlük 5-6fıs sıkın

Neden vakit kaybediyorsunuz bence iyi bir veterinere gösterin kötüsü varsa iyisi de vardır.Hangi şehirdesiniz ? Hayvana sprey sıkmayın zaten tüy kalmamış iyice derisini tahriş edersiniz.Yazık canı acıyor muhtemelen..Hayvanda tüy kalmamış nasıl hala bit duruyor ben anlamadım..

Neden vakit kaybediyorsunuz bence iyi bir veterinere gösterin kötüsü varsa iyisi de vardır.Hangi şehirdesiniz ? Hayvana sprey sıkmayın zaten tüy kalmamış iyice derisini tahriş edersiniz.Yazık canı acıyor muhtemelen..Hayvanda tüy kalmamış nasıl hala bit duruyor ben anlamadım..
Merhaba, isanbulda atakent veteriner kliniğine gittik. Kontrol edildi ve bit olduğuna kanaat getirip kanat üstlerine damla yaptılar. Antibiyotik ve şırınga içersinde vitamin verildi. Yaraları için de antiseptik verdi kullanıyoruz. Damladan sonra yine bir sürü küçük parazitler döktü hala da arada döküyor ama çok rahatladı. 4 hafta bu damlaya devam edeceğiz dediler yarın yine randevumuz var bazı tüyler çıkmaya başladı ama yaraları tam iyileşmedi hafif var. Valla kızmakta haklısınız da ben o önerilen damlaları yapamadım korktum, mecbur sprey gittiğimiz veterinerlerde onu önerdi.

Ömer bey öncelikle geçmiş olsun. Bitten ziyade mantardan şüphelendim ben. Zira bit olsa diğer eşine de zarar verirdi.Hemen veterinerden Vilmectin Adlı ilaç alın. Ense derisine gelecek şekilde bir Damla damlatın. İç ve dış parazitlerde etkilidir. Kuşun baş kısmı ıslanıyor demişsiniz kuş kusuyor demek ki bu Kursak Mantarına işaret ediyor olabilir. Eczaneden Mikostatin isimli Mantar ilacı alın yarım suluğa 10 damla damlatarak kuşun içmesini sağlayın 5 gün boyunca tedaviye devam edin . Ayrıca yine eczaneden Mantar kremi alın Ulaşabildiğiniz kadar her yerine derisine gelecek şekilde mantar kremi sürün.Mesajımı bu akşam okursanız Mantar kremi alana kadar cihan beyin dediği gibi kafa hariç her yerine sirke sürün elma üzüm hangisi sirke varsa.
veterinere gittik , kafesine serdiği peçeteye çok minik kırmızı/bordo parazitler dökülüyor, orda da veteriner gördü. Sıkınca kan çıkıyor. Veteriner kanat üstlerine bir damla yaptı sonrasındaki günlerde o parazitlerden döktü.Ama parazitleri hiç yürürken göremiyoruz tabi hep cansız. Ve bazen yumurtalarımıdır bilmiyorum küme halinde hafif kurumuş dökülüyor ve sıkınca yine kurumuş kan oluyor. Bende acaba mantarmı deyip mantar kremi daha önce sürmüştüm ama gittiğimiz veterinerlerde mantar olmadığını söylüyor. >Şuan o damladan sonra baya rahatladı, 4 hafta boyunca haftada bir gideceğiz bu damla yapılacak. Eğer hala geçmezse başka tedavi kullanacağız dediler. Vilmectin damlayı veterinere de söyleyeceğim belki ona döner. Kendi damlasını bilmiyorum. Bu arada kafesi sirkeli kaynamış su ile yıkıyoruz.Rahatladı ama bitmedi daha. yaralarında iyileşme var ötmeye başladı hiç olmazsa hiç ötmüyor sürekli kaşınıyordu yavrucak..teşekkürler desteğiniz için yinede içimde bir şüphe mantar da var mı diyor bu damla kürüne bir ay kullanmıştık veterinerde ve tamamiyle geçmemişti:(

Ya da 1lt suya 1yemek kaşığı elma sirkesi katın günlük 5-6fıs sıkın

vücuduna sürmedik de suluğuna damlatıp içirdim iç parazit için.. veterinere götürdük damla yaptı kanat üstlerine bakalım o süreç bitsin sirke de kullanırım ..

Başka birşey var bence bit değil gibi bi tür mantarda olabilir o siyahlıklarda Yeni çıkan tüy bası gibi.

Başka birşey var bence bit değil gibi bi tür mantarda olabilir o siyahlıklarda Yeni çıkan tüy bası gibi.
Bugün yine veyerinerdeydik iki kanat üzerine damla yaptılar. Sordum bunu veterinere sadece bit gibi değil yürüyen bir canlı yok sadece kırmızı küçük benekler düşürüyor onlarda kanlı. Onun dışında çok tüt döktü gövde çıplak, aşırı kaşınıyor hala mantar vb bişe olmasın? O da bu damla bir karışım ve uyuz,bit ve mantar için sürüyoruz hepsini kapsıyor dedi. Uyuz var gibi de görünüyor dedi . Bu seferki damla ağır geldi galiba sürekli uyukluyor. Ağzına bir kaç damla yoğurt suyu mu döksem diyorum ne dersiniz?

Ev yapımı kefir bağışıklığına faydalıdır evinizde kefir yapın iğnesiz şırıngayla bi kaç damla azar azar içirin burnuna kaçırmadan..Şüphe duyuyorsanız bence ilacı kesin.Hayvana zararı olmasın sonra..Ayrıca papagan okuluna facebook sayfasından acil yazın muhakkak..Kuşun durumu ilerlemiş doğru teşhis koysunlar ki yıpranmasın daha fazla yazık..

Merhabalar çok geçmiş olsun. kuşun son durumu nedir merak ettim

lab. testleri yapildi mi?

Son düzenleme:
lab. testleri yapildi mi?
Test yapmadılar, cumartesi yine veterinerdeydik damla uygulamasını tekrarladılar ve yaptıkları damlanın uyuz,bit, mantar için olduğunu söylediler. Zaten bitten öte uyuz olmuş olduğunu düşünüyorum çünkü küçük öbekler halinde kırmızı şeyler dökdü, kurumuş kan gibi. sıkınca da kanlı şeyler. Bir kaç ay adanaya babamlarla gitmişti orada artmış hastalığı. şuan baya rahatladı ve neşelendi ama hala bitmiş değil döküntüleri. Zaten sorun bu damlaların da bir süre sonra fayda vermemesi oluyor. Çok hassas olduğu için de bişelere cesaret edemiyoruz..

Geri