Karadeniz Pet

Hasta olan bir muhabbet kuşu hakkında

Glshkdmr

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar. Az önce bir tanıdığıma gittim. Muhabbet kuşu beslediklerini gördüm ama çok kötü şartlarda bakılıyor. Hayvan yaklaşık 2 haftadır hastaymış fakat bunlar kedi saldırdı geçer diye hiç ilgilenmiyorlar.Kedinin saldırdığını görmemişler ama gördüklerinde kedi kuşun kafesinin yanındaymış ve kuş sadece kafesin içinde çırpınıyormuş. Kuşta gördüğüm şeyleri anlatıyorum. Kuşun burnundan sarımsı bir sıvı çıkıyor ve kusma hareketi yapıyor. Burnu tıkanmış durumda o çıkan sıvı kafasının etrafına bulanmış. Ben e coliden şüpheleniyorum çünkü ben mavişimi geçen yıl bu hastalıktan ötürü kaybettim ve aynı burnundan o şekilde bir sıvı geliyordu. Tabi durum ilerledikçe daha da kötüleşti. Yaklaşık 4 ay boyunca acı çekmişti mavişim. Hayvanın bulunduğu ortamda sigara içiliyor. Kuyruğunun attığını gördüm. Kafes deseniz içi çok pis suluk falan her şey pis. 4 yıldır besliyorlarmış kuşu. Daha önce hiç hastalanmamış. Kuşun ötmesi, konuşması iyi ama hasta olduğu bariz. Ben onlara nasıl bakmaları gerektiğini söyledim orası artık onlara kalmış bir şey ama bari hastalığını iyileştireyim diyorum. Elimde baytril var. Ben mavişim de bu hastalık varken baytril bulamadığım için o zaman kullanamamıştım. Bu tür hastalıklara iyi geldiğini biliyorum bu ilacın. Veterineri arayıp soracağım son kullanma tarihini. Bu yıl Nisan ayından beri buzdolabında duruyor baytril. Ben bu hayvana bunu versem vitamin ve probiyotik takviyeside yapsam olur mu arkadaşlar sorum bu sizlere. Elimden gelen bu kadar o hayvan için. İstedim ben bakayım dedim vermediler. Çok üzüldüm onun o haline :( Fotoğraf ve videoda ekleyeceğim.

Kuş bende değil recai. Başkasının kuşundan bahsediyorum. Evi yakınımda değil yarın gidince tekrardan atarım.
Biliyorum anladım, yakın sandım ben evi, yarın gittiğinde güncel dışkı fotoğrafı atarsın bakarım. Eğer kafes tabanına tuvalet kağıdı koyma imkanın olursa koy, daha iyi anlaşılır Gülşah.

üzüldüm valla bu şekilde yaşamayı haketmiyor. keşke siz alıp bakabilsenz.

sinirim bozuldu bunun sahibi hayvansever filan olamaz eğer imkanın varsa kuşu sahiplenmek istediğini söyle gerekirse parasınıda ver kurtar o kuşu hayra geçer.

Bir kafesi üstünkörü temizlemek kaç dakika alır. Petshoplarda hayvanlar işkence çekiyor diyerek canlı alanlar daha kötü şartlarda bakıyorlar Allah hayvanlara yardım etsin.
Keşke kendi doğalarından hiç buralara getirilmeseydi.

sinirim bozuldu bunun sahibi hayvansever filan olamaz eğer imkanın varsa kuşu sahiplenmek istediğini söyle gerekirse parasınıda ver kurtar o kuşu hayra geçer.
Yarın tekrardan konuşacağım bu konuyu onlar ile. Üzülüyorum sadece ben seve seve bakarım.

Ne insanlar var yarabbim bi hayvan sahiplenmek onun iyi kötü bütün sorumlulugunu almak demektir temizlemekten aciz insanlar o kafesi komple cöpe atarım temizlemem bile ben Allah ıslah etsin boylelerini elinizden geleni yapın

Ne insanlar var yarabbim bi hayvan sahiplenmek onun iyi kötü bütün sorumlulugunu almak demektir temizlemekten aciz insanlar o kafesi komple cöpe atarım temizlemem bile ben Allah ıslah etsin boylelerini elinizden geleni yapın
Elimden geleni yaptım yani kafese dokunmama bile yok kaçıcak yok şöyle olucak aptal insanlar ya. Gerekli şeyleri yaptım kafes düzeni ve temizliği için. Ama vermiyorlar vereceklerini de sanmıyorum. Veterinere götürmeleri gerektiğini söyledim hatta dedim verseniz bana ben götüreyim izin vermediler çok acayip

Elimden geleni yaptım yani kafese dokunmama bile yok kaçıcak yok şöyle olucak aptal insanlar ya. Gerekli şeyleri yaptım kafes düzeni ve temizliği için. Ama vermiyorlar vereceklerini de sanmıyorum. Veterinere götürmeleri gerektiğini söyledim hatta dedim verseniz bana ben götüreyim izin vermediler çok acayip
Sen elinden geleni yapmışsın , gerisi onlara kalmış artık. Yani anlamıyorum, bakamıcaksan neden alırsın ki..

foto istemiştin recai böyle çekebildim şuan evdeyim sabah çekmiştim.

Gülşah aslında dışkılar fena değil, iyi. Multivitamin ve probiyotik ile Toparlar.
Kuşun enerjisi, iştahı nasıl Dı?
Onda bir sorun yok neşeli, konuşuyor, yiyor falan ama sorun burundan sarı bi sıvı akması ve yutkunur gibi haraket yapması. Görselde görebilirsin nasıl olduğunu.

Vitamin vardı bende ama sıcaktan dışarda bozulur falan diye götürmedim. Onlarda almaz :DDDD gerçekten sinirim bozuk o hayvan için üzülüyorum

Geri