Karadeniz Pet

Hastalığı Anlayamiyorum

Yok hayır kursak mantarı ayrı, iç mantar (sizin Kuşunuzda olan) ayrı. Benim kuşumda ağzını oynatıyor yem yiyormuş gibi ses çıkarıyor ve de sanki ağzında yem kabuğu varmış gibi ses çıkarıyor bu kuşun mutlu olduğunun göstergesi
Sadece ağzını mı oynatıyor?
Evet ama esneme gibi degil yem varmis gibi agzinda ses çıkarmadan sanki yemin kabugunu cikarmasi zamanini aliyormus gibi. Bir de sadece azcik dal dari yiyor cok az normal yem yemiyor yemlige inip geri çıkıyor

Bu da bugunku dışkısindan örnek
Bu dışkı nin beyaz kismi neden yok

Evet ama esneme gibi degil yem varmis gibi agzinda ses çıkarmadan sanki yemin kabugunu cikarmasi zamanini aliyormus gibi

Bu da bugunku dışkısindan örnek
Bu dışkı nin beyaz kismi neden yok
Dışkı nın beyaz kısmının olmaması kuşta mantar olduğunun göstergesidir

Ilac verirken ne vermeliyim yem olarak ve kafesteki kus kumu kalamar kemiği vs kaldrmali miyim
Normal muhabbet kuşu yemi, kuş kumu bunlar kalabilir. Ama bana sorarsanız kalamar kemiği vb kaldırın tedavi boyunca

Normal muhabbet kuşu yemi, kuş kumu bunlar kalabilir. Ama bana sorarsanız kalamar kemiği vb kaldırın tedavi boyunca
Teşekkür ederim simdi veterinere geldim sulphemazathine almak icin veterinere de danisacagim son olarak bakalim

Recai ben bakıyorum üretici forumlarında flucanın adı bile geçmiyor ic mantarda,hadi geçse bile sen ilaç söyleme millete...Seni 2 kere uyardım.Kafana göre dıskıya bakıp insanlara kulaktan duyma şeyler söyluyorsun.İnsanların günahına girme.İlaç bu oyuncak degil.Senin banını kaldıran kimse hata etmiş.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Recai ben bakıyorum üretici forumlarında flucanın adı bile geçmiyor ic mantarda,hadi geçse bile sen ilaç söyleme millete...Seni 2 kere uyardım.Kafana göre dıskıya bakıp insanlara kulaktan duyma şeyler söyluyorsun.İnsanların günahına girme.İlaç bu oyuncak degil.Senin banını kaldıran kimse hata etmiş.

Kulaktan dolma bilgilerle bir şey söylemiyorum hepsini bende yaşadım iç mantar hastalığını da.Bak abi kendim yaşamasam benim başımdan geçmese bir şey diyemem çünkü bilmiyorum ama başımdan geçtiği için biliyorum. İç mantar benim kuşuma 1 den fazla kez oldu. Flukonazol etken maddeli ilaçlar kullandım etkili. Abi bak senin düşüncen gerçekten iyi, insanları yanlış yönlendreceğimi düşünüyorsun bilmesem bir şey demicem ama başımdan geçti. YouTube da ayhan otçuoğlunun kanalına girebilirsin orda iç mantar tedavisi videosu var bakabilirsin. Evet iç mantar da bir tek flucan kullanılmıyor zolax da kullanılıyor ve başka diğer ilaçlar etken maddesi flukonazol olan ilaçlar kullanılıyor

Son düzenleme:
Tamam diyelim ki öyle bu kusların dıskısı sürekli degisiyor.Benim kuslarım sizin hasta dediginiz dıskılardan cok yaptı.Bazen acık bazen koyu renk ama hepside taş gibi.Nasıl oluyor da siz bir dıskıyla ilaç söylüyorsunuz.Sen ilacı dogru söylesen bile nasıl oluyor da tanı koyuyorsun bir dıskıyla.Belki hastalık baska.Bu isler takip ister.1 2 gunluk dıskıyla bu is olmaz.Bu isler kolay degil beni dinle bulasma bu islere.

Evden cok erken cikmak durumunda kaldim fotoğraf çekmedim akşam ve yarin tekrar çekip atarım teşekkür ederim. Fakat dışkıya baktim sabah bu beyaz kisim yok acik yeşil bi dışkı beyazi sivi olarak cikmis gibi. Fotoğraf atacagim zaman daha net anlaşılacaktır.
Hangi veterinere gitmiştiniz

Tamam diyelim ki öyle bu kusların dıskısı sürekli degisiyor.Benim kuslarım sizin hasta dediginiz dıskılardan cok yaptı.Bazen acık bazen koyu renk ama hepside taş gibi.Nasıl oluyor da siz bir dıskıyla ilaç söylüyorsunuz.Sen ilacı dogru söylesen bile nasıl oluyor da tanı koyuyorsun bir dıskıyla.Belki hastalık baska.Bu isler takip ister.1 2 gunluk dıskıyla bu is olmaz.Bu isler kolay degil beni dinle bulasma bu islere.

Konuyu açan kişi yardım istedi zaten ben direkmen yazmadım şöyle böyle diye

Hangi veterinere gitmiştiniz
Ölen kusum icin istanbul vete gittim floryadaki evdeki erkek kuş icin veterinere gitmedim. Dışkılarından suphelendim yaninda hasta kuşta vardi malum. Ben de bir sorun var mi ben mi evham yapiyorum diye bir cok kisiye ulaştım fikir almak amaçlı. Bir üretici onlem olarak sulphemazathine onerdi. Bugun esenlerdeki veterinere gidip sordum flucan mi sulphemazathine mi diye onlar da sulphemazathine mantıklı buldu. Bakin cok arastirdim forumlarda youtube de ulastigim veterinerlere vs sordum ne yapacağımi bilemedim bende.

Konuyu açan kişi yardım istedi zaten ben direkmen yazmadım şöyle böyle diye
Sorun yok ben zaten emin olmadan kullanamazdim. Tabi ki en dogrusu veterinere gitmek fakat kustan anlayan veteriner bulmak zor ayrıca maalesef durumum artik uygun degil cok uzaga gitmeye ustelik bu soguklarda 3-4 vesait gittigim yer. Ben de bu sekilde de olsa bi arastirma içine girdim. Zor bir durum ya bir daha bakmayacağım kuş falan zaten vebal altinda hissediyorum kendimi vicdan yapıyorum. Ne kadar iyi kosullarda bakmak icin cirpinsamda. Yardıminiz icin teşekkür ederim tekrar.

Sorun yok ben zaten emin olmadan kullanamazdim. Tabi ki en dogrusu veterinere gitmek fakat kustan anlayan veteriner bulmak zor ayrıca maalesef durumum artik uygun degil cok uzaga gitmeye ustelik bu soguklarda 3-4 vesait gittigim yer. Ben de bu sekilde de olsa bi arastirma içine girdim. Zor bir durum ya bir daha bakmayacağım kuş falan zaten vebal altinda hissediyorum kendimi vicdan yapıyorum. Ne kadar iyi kosullarda bakmak icin cirpinsamda. Yardıminiz icin teşekkür ederim tekrar.
Rica ederim tedaviyi yapmak sizin terciniz

Ölen kusum icin istanbul vete gittim floryadaki evdeki erkek kuş icin veterinere gitmedim. Dışkılarından suphelendim yaninda hasta kuşta vardi malum. Ben de bir sorun var mi ben mi evham yapiyorum diye bir cok kisiye ulaştım fikir almak amaçlı. Bir üretici onlem olarak sulphemazathine onerdi. Bugun esenlerdeki veterinere gidip sordum flucan mi sulphemazathine mi diye onlar da sulphemazathine mantıklı buldu. Bakin cok arastirdim forumlarda youtube de ulastigim veterinerlere vs sordum ne yapacağımi bilemedim bende.
Filiz hanıma danışın bence dışkı fotoğraflarınızı atın belki yardımcı olabilir

Filiz hanıma danışın bence dışkı fotoğraflarınızı atın belki yardımcı olabilir
Danıştim pankreatit olma olasiligindan suphelendi fakat tabi test vs olmadan uzaktan bir sey yapamaz. Suan antibiyotik tedavisine basladim sonra probiyotik takviyesi yapacagim insallah duzelir.

Danıştim pankreatit olma olasiligindan suphelendi fakat tabi test vs olmadan uzaktan bir sey yapamaz. Suan antibiyotik tedavisine basladim sonra probiyotik takviyesi yapacagim insallah duzelir.
Hangi ilacı kullanıyorsunuz

Hangi ilacı kullanıyorsunuz
Sulphamezathine kullaniyorum suanda. Onu da cok araştırdım ishali olan kuslara kullananlar var. Diger antibiyotiklerden farki olmadığını soyleyenler de var. Oyle iste herkes farkli bir sey söylüyor. Bakalim ne olacak :/

Ham
Sulphamezathine kullaniyorum suanda. Onu da cok araştırdım ishali olan kuslara kullananlar var. Diger antibiyotiklerden farki olmadığını soyleyenler de var. Oyle iste herkes farkli bir sey söylüyor. Bakalim ne olacak :/
Hangi ilacı çok araştırdınız

Geri