Karadeniz Pet

Hastalığı geçmiyor, kanlı ishali var

soner avcı

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,

Kuşum 4 yaşında, son 2.5 aydır kuşumda kanlı ishal ve sürekli ishal durumu söz konusu. Kanlı ishal durumu ilk yaşandığında direkt vetereinere götürdüm ve tetra mezatin tedavisine başladık. İlaç kullanımından 2 gün sonra kanlı ishali azalarak kesildi ama kuşun sağlıklı dışkılama durumuna hiç bir zaman ulaşamadık. İlk ilaç tedavisi bittikten sonra tekrar kanlı ishal nüksetti tekrardan veterinere götürüp ilaç tedavisine başladık ve o tedavi bitiğinde aynısı tekrardan yaşandı şuan üçüncü tetra mezatin kullanımını bitirdik.

Bu süreçte kafesin konumu, kumu, vitamini, dal darı gibi bir sürü şeyler denedim. İştahında çok büyük kesilme söz konusu değil yemini yiyiyor ancak asla eskisi gibi neşesi yok, sürekli konuşur şarkılar söylerdi kuşum artık sürekli tüyleri kabarık kuyruğu düşük şekilde bana bakıyor. Belli aralarla kafesinden salıyorum uçup biraz kendine gelsin diye, öncesinde kafesini hep açık bırakıp içeri asla sokamadığım kuşum iki üç tur attıktan sonra kafesine giriyor. Şu an kanlı ishali yok ancak halen dışkısı sağlıklı dışkı şeklinde değil olması gerekenden fazla sulu. Bu arada ilk ilaca başladığı günden beri çok aşırı su içiyordu son günlerde su içme periyodu normal haline döndü diyebilirim. Veteriner tavsiyesiyle kumu son 3 haftada sadece birer gün olmak suretiyle kafesine koyuyorum. Bugüne ait kuşumun videosunu ekledim eski kanlı olan ishallerinin fotoğraflarını ekledim. Tamamen kuşumun bu hastaliktan kurtulabilmesi için tavsiyelerinizi bekliyorum.

BUGÜNKÜ VİDEOSU

Veteriner hekim bilimsel yollar ile tedaviye gitmesiyle o hekime itimat etmeyiniz . Kuşların iç hastalığı için mikroskobi ve kültür şart. Burada arkadaşlar diskilardan kusun belirtilerinden tahmin ile yola çıkabilir , kesin tedavinin yolunu mikriskop ve kultur testleri ortaya koyar . Hangi sehirdesiniz ?

Veteriner hekim bilimsel yollar ile tedaviye gitmesiyle o hekime itimat etmeyiniz . Kuşların iç hastalığı için mikroskobi ve kültür şart. Burada arkadaşlar diskilardan kusun belirtilerinden tahmin ile yola çıkabilir , kesin tedavinin yolunu mikriskop ve kultur testleri ortaya koyar . Hangi sehirdesiniz ?
Tekirdağda ikame ediyoruz. Testleri nerede ne şekilde yapabiliriz?Veyahut halbuyken tahminleriniz nelerdir?

Kuşun eski dışkılarını değilde şuanki güncel dışkılarını ekleyin. Kafese yeni peçete serin bir kaç tane dışkı yapınca yakından resimlerini çekin ve ekleyin. Daha sonra tekrar yazıcam.

hayır. yalnızca 2.5 ay süre içinde her tedaviye başladığım ilk 2 günde kanlı şekilde yaptı. bazen çok nadir hafif pembelik oluyor dışkısında ancak belirgin kan yok.
Bence ya caremycin alıp kullanın. E coli, salmonella gibi bakteriyel hastalıklarda kullanılıyor ve de koksidiyoz ve solunum yolu enfeksiyonlarında kullanılan bir ilaç.

Önce bağırsakları rahatlatmak gerekiyor kuş iki büklüm kalmış. 3 gün boyunca suluğuna probiyotik katıp verin. Probiyotik olarak probiacti bird tavsiye ederim. Tam dolu suluğa 6-7 damla damlatın ve günde 3 sefer tazeleyin. Hemen ardından ara vermeden 3 günde K vitamini takviyesi yapın. Powermax'ın A-C-K ürününü kullanabilirsiniz. Buda tam dolu suluğa bir pirinç tanesi kadar toz eklenicek ve günde 3 sefer tazelenicek. Daha sonra güncel dışkı resimleri ekleyin ve kuşun kısa bir videosunu ekleyin. Ondan sonra gerekirse ilaçta öneririm.

Bu ürünleri daha sonra haftada bir kez düzenli kullanmaya devam edebilirsiniz. Takviyedir bunlar ilaç değildir...

Ayrıca tetramezatini artık kullanmayın. Çünkü sürekli aynı ilacı kullanmak bir süre sonra ilaca karşı bağışıklık oluşur yani faydası olmaz. Eğerki kanlı ishal tekrarlarsa Recai'nin söylediği caremycin ilacını kullanın. Tetramezatinden daha güzel bir ilaçtır.

Önce bağırsakları rahatlatmak gerekiyor kuş iki büklüm kalmış. 3 gün boyunca suluğuna probiyotik katıp verin. Probiyotik olarak probiacti bird tavsiye ederim. Tam dolu suluğa 6-7 damla damlatın ve günde 3 sefer tazeleyin. Hemen ardından ara vermeden 3 günde K vitamini takviyesi yapın. Powermax'ın A-C-K ürününü kullanabilirsiniz. Buda tam dolu suluğa bir pirinç tanesi kadar toz eklenicek ve günde 3 sefer tazelenicek. Daha sonra güncel dışkı resimleri ekleyin ve kuşun kısa bir videosunu ekleyin. Ondan sonra gerekirse ilaçta öneririm.

Bu ürünleri daha sonra haftada bir kez düzenli kullanmaya devam edebilirsiniz. Takviyedir bunlar ilaç değildir...

Ayrıca tetramezatini artık kullanmayın. Çünkü sürekli aynı ilacı kullanmak bir süre sonra ilaca karşı bağışıklık oluşur yani faydası olmaz. Eğerki kanlı ishal tekrarlarsa Recai'nin söylediği caremycin ilacını kullanın. Tetramezatinden daha güzel bir ilaçtır.
siparişi dün verdim. dediğiniz gibi durumunu paylaşacağım.

merhaba, probiyotik desteğine bahsettiğiniz şekilde başladım 3. günü bugün ve 2 gündür aralıklı kanlı dışkılaması oldu tekrardan. fotoğrafları ve zamanları şu şekilde.

probiyotiğin ilk gününün akşamına ait bu foto biraz kanlıydı.

Whats-App-Image-2020-08-11-at-10-25-01

bu fotoğraf düne ait

Whats-App-Image-2020-08-11-at-10-23-20

bu alttaki ise bu geceye ait fotoğraf 8-10 saat oluyor dışkılayalı

Whats-App-Image-2020-08-11-at-10-32-23

şimdi atacağımı da 5 dakika önce yaptı kan gözükmüyor ancak tekrardan ishal şeklinde.

Whats-App-Image-2020-08-11-at-10-33-41

dışkılamaları bu şekildeydi. halen halsiz ve süzgün duruyor. allahtan yem yiyebiliyor acıktığında, dediğiniz gibi probiyotiği kesip caremycin e başlamalı mıyım bugün ? caremycin i eczaneden temin edebilir miyim ? ivedi cevaplarınıza göre hızlıca hareket ediceğim.

merhaba, probiyotik desteğine bahsettiğiniz şekilde başladım 3. günü bugün ve 2 gündür aralıklı kanlı dışkılaması oldu tekrardan. fotoğrafları ve zamanları şu şekilde.

probiyotiğin ilk gününün akşamına ait bu foto biraz kanlıydı.

Whats-App-Image-2020-08-11-at-10-25-01

bu fotoğraf düne ait

Whats-App-Image-2020-08-11-at-10-23-20

bu alttaki ise bu geceye ait fotoğraf 8-10 saat oluyor dışkılayalı

Whats-App-Image-2020-08-11-at-10-32-23

şimdi atacağımı da 5 dakika önce yaptı kan gözükmüyor ancak tekrardan ishal şeklinde.

Whats-App-Image-2020-08-11-at-10-33-41

dışkılamaları bu şekildeydi. halen halsiz ve süzgün duruyor. allahtan yem yiyebiliyor acıktığında, dediğiniz gibi probiyotiği kesip caremycin e başlamalı mıyım bugün ? caremycin i eczaneden temin edebilir miyim ? ivedi cevaplarınıza göre hızlıca hareket ediceğim.

Evet ilaç başlamak gerekiyor. Caremycin eczanede olmaz internetten sipariş ediceksiniz. İlaç gelene kadarda K vitamini desteği sağlayın kanamayı keser.

Kayıbeyinin dediği gibi caremycin alıp kullanın. Tam dolu suluğa 1,2 pirinç tanesi kadar ekleyin. 7 gün boyunca uygulayın. Caremycin yerine baycox da kullanabilirsiniz ama biraz daha zor bulunan bi ilaç.

Kayıbeyinin dediği gibi caremycin alıp kullanın. Tam dolu suluğa 1,2 pirinç tanesi kadar ekleyin. 7 gün boyunca uygulayın. Caremycin yerine baycox da kullanabilirsiniz ama biraz daha zor bulunan bi ilaç.
arkadaşlar inanın her şeyi yaptım 3 ay oluyor halen ishali geçmedi. ara ara kanlı ishali geliyor. ilaç elime geçene kadar veteriner tavsiyesiyle sulphamezathine kullandım biraz toplar gibi oldu ishali bugün eklediğim fotoğrafta da görebilirsiniz ki halen ishalinde bir miktar kan var. Vitamin takviesi en iyi probiyotik takviyesi aspuru, sürekli yediği vitakraft yemine ek dal darısı her şeyi verdim. allahtan iştahı öyle çok kesilmiyor sürekli şen şakrak kuş hareket edemez oldu sadece ikibüklüm koyduğum yemleri yemeye çalışıyor. yok mu yapabileceğim başka bir şey ?

Geri