Karadeniz Pet

Hastalığı nedir

Erenkale

Yeni Üye
Benim dişi bir muhabbet kuşum var yazın dışarda bulmuştum doğruyu söylemek gerekirse evden kaçmıştı erkek muhabbet kuşum vardı onun yanına koydum iyide anlaştılar ben bunu hamile sanıyordum kilosundan dolayı ama sanırım değil kuşçuya fotoğrafını falan attım değilmiş ishaldi vitamin verdim geçmesi için her şeyi yaptım ama geçmedi ama çok azaldı şuan çok halsiz başı öne eğik yatıyor yada kafesin üstüne koyuyorum kafese yaslanıp yatıyor dün daha erkek kuş ile öpüşüyordu mutluydu bugün çok halsiz hep uyuyor internette araştırdım sallabaş diye bir hastalık var ona benzettim ama sallabaşta kanlı ishal gibi belirtiler var pek uymuyordu ne olduğunu bilmiyorum lütfen yardım edin çok üzülüyorum böyle kafası eğik yatıyor normalde kafa eğmiyor ama kilo olarak normal erkekten daha iri sanırım biraz yağlanması var böyle eğik durmasının yağlanması ile alakası olabilir mi ishal olarak kaka yapıyor kokuda var lütfen yardım edin
IMG_20191209_204605.jpg

Benim dişi bir muhabbet kuşum var yazın dışarda bulmuştum doğruyu söylemek gerekirse evden kaçmıştı erkek muhabbet kuşum vardı onun yanına koydum iyide anlaştılar ben bunu hamile sanıyordum kilosundan dolayı ama sanırım değil kuşçuya fotoğrafını falan attım değilmiş ishaldi vitamin verdim geçmesi için her şeyi yaptım ama geçmedi ama çok azaldı şuan çok halsiz başı öne eğik yatıyor yada kafesin üstüne koyuyorum kafese yaslanıp yatıyor dün daha erkek kuş ile öpüşüyordu mutluydu bugün çok halsiz hep uyuyor internette araştırdım sallabaş diye bir hastalık var ona benzettim ama sallabaşta kanlı ishal gibi belirtiler var pek uymuyordu ne olduğunu bilmiyorum lütfen yardım edin çok üzülüyorum böyle kafası eğik yatıyor normalde kafa eğmiyor ama kilo olarak normal erkekten daha iri sanırım biraz yağlanması var böyle eğik durmasının yağlanması ile alakası olabilir mi ishal olarak kaka yapıyor kokuda var lütfen yardım edinEkli dosyayı görüntüle 44917
Sallabaş hastalığı genelde güvercin türlerinde olur boyun neredeyse 180 derece döner istemsiz olarak muhabbet kuşları boyle bir hastalığı kaldirabilecegini zannetmiyorum genelde muhabbet kuşları bakteri kaynaklı hastalıklara yakalanıyor Dışkı si normal değil bu kuşun baya sıkıntılı

Sallabaş hastalığı genelde güvercin türlerinde olur boyun neredeyse 180 derece döner istemsiz olarak muhabbet kuşları boyle bir hastalığı kaldirabilecegini zannetmiyorum genelde muhabbet kuşları bakteri kaynaklı hastalıklara yakalanıyor Dışkı si normal değil bu kuşun baya sıkıntılı
Sallabaş değil sanırım öyle belirtiler yok

Sallabaş değil sanırım öyle belirtiler yok
O yüzden dedim sallabaş hastalığı çok farklı bisey toplardamarlarda pis kan birikmesi ile ilgili kısmı felç gibi bisey bu kuş enfeksiyon kapmış gibi Dışkı si kesinlikle normal değil ustalar daha iyi bilir kesin teşhis koyarlar geçmiş olsun umarım düzelir kendi kusunuz dan ayırın hasta kafesi ne bakteri kaynaklı ise bulaşıcı olabilir diğer kuşa da bulaşmasın

O yüzden dedim sallabaş hastalığı çok farklı bisey toplardamarlarda pis kan birikmesi ile ilgili kısmı felç gibi bisey bu kuş enfeksiyon kapmış gibi Dışkı si kesinlikle normal değil ustalar daha iyi bilir kesin teşhis koyarlar geçmiş olsun umarım düzelir kendi kusunuz dan ayırın hasta kafesi ne bakteri kaynaklı ise bulaşıcı olabilir diğer kuşa da bulaşmasın
İnşallah

Benim dişi bir muhabbet kuşum var yazın dışarda bulmuştum doğruyu söylemek gerekirse evden kaçmıştı erkek muhabbet kuşum vardı onun yanına koydum iyide anlaştılar ben bunu hamile sanıyordum kilosundan dolayı ama sanırım değil kuşçuya fotoğrafını falan attım değilmiş ishaldi vitamin verdim geçmesi için her şeyi yaptım ama geçmedi ama çok azaldı şuan çok halsiz başı öne eğik yatıyor yada kafesin üstüne koyuyorum kafese yaslanıp yatıyor dün daha erkek kuş ile öpüşüyordu mutluydu bugün çok halsiz hep uyuyor internette araştırdım sallabaş diye bir hastalık var ona benzettim ama sallabaşta kanlı ishal gibi belirtiler var pek uymuyordu ne olduğunu bilmiyorum lütfen yardım edin çok üzülüyorum böyle kafası eğik yatıyor normalde kafa eğmiyor ama kilo olarak normal erkekten daha iri sanırım biraz yağlanması var böyle eğik durmasının yağlanması ile alakası olabilir mi ishal olarak kaka yapıyor kokuda var lütfen yardım edinEkli dosyayı görüntüle 44917
Kardeş canını sıkmak istemem ama sallabasi çok iyi bilirim ilk kusumu sallabastan kaybettim ve senin kuş sallabas gibi duruyor. Şunu da söyleyeyim sallabasta kanlı diski olacak diye bir şey yok benim kusumda yoktu mesela. Veterinere götürdüğümde sallabas olduğunu söylemisti ama pek tedavi uygulamadi sadece bir vitamin verdi.Eğer guvenebilecegin bir veteriner varsa lütfen acilen gotur çünkü bu hastalık çok hızlı bir şekilde kuşu öldürüyor benim kuşum kafası bu hale geldikten tam on gün sonra ölmüştü. Lütfen ihmal etme. Çok geçmiş olsun.

Sent from my SGH-T999 using Tapatalk

Geri