Karadeniz Pet

Hastalığı tam olarak nedir?

Aklınıza neden kursakla alakalı sorun geldi? Bence kuş tıksırıyor ve solunum yolu ile alakalı bir durum var. Veterinere gitmelisiniz. Tedaviye başlanır.
İnternette davranışlarını araştırdığım da karşıma kursak mantarı çıktı baktım aynı hareketler.

Burda tek bir tane veteriner var oda belediye veterineri yorumlarına baktığımda hep olumsuz yorum gördüm götürmedim.

Kuşta hiç bir sorun yok yemeğini yiyor, ilaçlı (b vitamini, kursak mantarı ilacı) suyunu, birbirleriyle oynuyorlar oyuncaklarıyla oynuyorlar yani kısacası mutlu, ama işte bu tıksırması beni tedirginleştiriyor

Ve diğer kuşumun da dün bir kere tıksırdığını gördüm onada mı bulaştı acaba ya

İnternette davranışlarını araştırdığım da karşıma kursak mantarı çıktı baktım aynı hareketler.

Burda tek bir tane veteriner var oda belediye veterineri yorumlarına baktığımda hep olumsuz yorum gördüm götürmedim.

Kuşta hiç bir sorun yok yemeğini yiyor, ilaçlı (b vitamini, kursak mantarı ilacı) suyunu, birbirleriyle oynuyorlar oyuncaklarıyla oynuyorlar yani kısacası mutlu, ama işte bu tıksırması beni tedirginleştiriyor

Aynı sorun benim dişi kuşumda da var ilk zamanlar kur yapıyor sanıyordum ama erkek kuş kuruma hastalığına yakalandı ayırdım erkek kuş tedavi sürecinde dişiyede önlem olarak bir kez triflucan bir kez sarımsaklı su ve sirkeli su verdim hala devam ediyor gibi artık korkmaya başladım onada geçti diye. Ilacta çok vermiyorum çünkü solunum mu kursakla ilgili bir sorunu mu var anlayamadım.

Kursak mantarı ilacını tam teşhis konmadan vermeniz tehlikeli. Ya ters etki ediyorsa? Veterinere yine de götürün, görüşünü buraya yazın. Beraberce değerlendirelim kuşunuzu. Şu an tam olarak iyileşmediğine göre bir yerde yanlış veya eksik olmalı.

Aynı sorun benim dişi kuşumda da var ilk zamanlar kur yapıyor sanıyordum ama erkek kuş kuruma hastalığına yakalandı ayırdım erkek kuş tedavi sürecinde dişiyede önlem olarak bir kez triflucan bir kez sarımsaklı su ve sirkeli su verdim hala devam ediyor gibi artık korkmaya başladım onada geçti diye. Ilacta çok vermiyorum çünkü solunum mu kursakla ilgili bir sorunu mu var anlayamadım.
Konu açar mısınız?

Birde bir soru sorabilir miyim mavi beyaz olan kuşumun beyaz olan kanatları sararmaya başladı yaşı 7 aylık gibi neden acaba kirlendikleri için mi
@Hayvansever03

Son düzenleme:
2 adet resim daha atmıştım ama rsim boyutu yüksek olduğu için yüklrmiyor

Geri