Karadeniz Pet

Hastalık belirtisi mi ?

Hakan24

Meraklı Üye
Merhaba , 2 aylık bir kuşum var . 1 aydır bende. Aldığım günden beri nefes alırken kuyruğu bariz inip kalkıyor . Kuşun herşeyi normal , keyifli. Başka bir sıkıntısı yok. Hasta olabilir mi acaba ? Usta arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

Kuşun nefes alıp verirken kuyrugunun inip kalkması
Az bir oynama ise sıkıntı yok
Ama çok oynuyor ise
1. Heyecan
2.stres
3.nefes darlığı

Aklıma gelen bunlar
Yavru kuşlarda normalmi
Tam bilmiyorum ama
Daha bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir

samatyalı hobi amaçlı üretici

Kuşu aldığımdan beri böyle . Keyfi iyi aslında ama hızlı nefes alıyor. Solunum yollarında sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Ne yapmam gerekli ? Yardımcı olabilecek ustalar var mı ?

Kuyruk oynaması dışında başka belirti yok diyorsunuz.
* Nefes alırken ses var mı?
* hareket etmesi uçması ötmesi normal mi yoksa halsiz ve hiç ötmüyor mu?
**solunum yolu rahatsızlıklarında sesli nefes alma burun akıntısı aksırma tıksırma tüy kabartıp tek ayak üzeri uyuma ve ekstra kuyruk sallama vardır. Mubişi gören yanındaki sizsiniz. Görmeden sadece kuyruk sallama için sadece bunları size diyebiliyorum.

Kuyruk oynaması dışında başka belirti yok diyorsunuz.
* Nefes alırken ses var mı?
* hareket etmesi uçması ötmesi normal mi yoksa halsiz ve hiç ötmüyor mu?
**solunum yolu rahatsızlıklarında sesli nefes alma burun akıntısı aksırma tıksırma tüy kabartıp tek ayak üzeri uyuma ve ekstra kuyruk sallama vardır. Mubişi gören yanındaki sizsiniz. Görmeden sadece kuyruk sallama için sadece bunları size diyebiliyorum.
Benim kuşumda anlattıklarınızın çoğu var. 5 aylık erkek. Tüy döküyor Kaşınıyor tıksırıyor sulu bir şekilde ve annem iki kere öksürdü dedi 🤭 kuyruğu da bayadır inip kalkıyor gözle görünür bir şekilde. Hareketliliği konuşkanlığı eskisi gibi değil ama yine konuşup uçuyor??? Veterinere götürdüm anlamadı bence şuan suyuna süpervit kullanıyorum lütfen yardım ediin😭

Geri