Karadeniz Pet

Hastalık belirtisi mi?

salihg

Yeni Üye
Muhabbet kuşumuzun
haftada ikinci veya üçüncü kez dışkısı böyle sabah bir kere oluyor sonrası normal bu bir hastalık belirtisi mi?

Ekli dosyalar

• IMG_20190401_073607.jpg
    IMG_20190401_073607.jpg
    709.7 KB · Görüntüleme: 27
Sürekli böyle olmaması iyi ama bu dışkı da normal değil. Probiyotik kullanıyor musunuz?

Başka belirtiler var mı ya da yem değişikliği felan yapıyor musunuz?

Hiç bir hastalık belirtisi yok alalı takribi 1 ay oldu 4 veya 5 kere maflor verdim suyuna aralıklarla. bir haftada ikinci kez galiba yem var bir iki kere de sıvı dışkıladı. Bir kere daha olursa iç parazit ardından mantar kürü yapmayı planlıyorum

Kür dediğiniz nasıl bir uygulama? Mantar ya da iç parazit belirtisi yok gibi bence veterinere gidip durumu teyit ettirin.

Erzurum da muhabbet kuşundan anlayan veteriner yok bence @Ayhan OTÇUOĞLU abinin üretime hazırlık videosunda yaptığı gibi bir kür yapıp kafamı rahatlatmak istiyorum.

Bence yine de dediğimi düşünün çünkü iç parazite dait bir belirti yok. Dengesi bozulmasın kuşun.

Bence yine de dediğimi düşünün çünkü iç parazite dait bir belirti yok. Dengesi bozulmasın kuşun.
düşünüyorum hayvanın yorulmasınıda dengesinin bozulmasınıda istemiyorum ama bir hastalık geliyorsa gelip yıpratmadan tedbir almak istiyorum onun için konu açtım.

cevaplarınız için teşekkür ederim

Son düzenleme:
ne olduğunu bilmiyorsanız tedavi uygulamayın.hayvanların iç organları zarar görüyor.ömürleri kısalıyor.sizde teşhis olmadan ilaç almıyorsunuz onlarada vermeyin.dışkısı arada böyle oluyor başka problem var mı?

Hırıltı, tekgözde veya çift gözde yaşarma yoksa e-coli için ilaç kullanınız. Sulphamezathine, enrocure gibi ilaçlar olabilir.
ne olduğunu bilmiyorsanız tedavi uygulamayın.hayvanların iç organları zarar görüyor.ömürleri kısalıyor.sizde teşhis olmadan ilaç almıyorsunuz onlarada vermeyin.dışkısı arada böyle oluyor başka problem var mı?
Dışkısnda yen vardı (fotoğrafta seçiliyordu r)sadece iki kere.Başka hiç bir problemi yok biraz daha gözlemleyip devam ederse @Ayhan OTÇUOĞLU önerdiği tedaviyi yapmayı planlıyorum.

Geri