Karadeniz Pet

Hazırlamış olduğum mama

Kubilay1

Paylaşımcı Üye
Herkese merhaba kuşuma hafta da 2 kere yumurta maması yapıyorum.
İçeriği değişiklik gösterse de her zaman kattıklarım şu şekilde;
1- Yumurta beyazı, Sarısı, Kabuğu
2- Havuç
Bu ikisi hiç değişmiyor onun haricinde zararsız olan meyveleri sebzeleri katıyorum.
En çok kattıklarım arasında şunlar da var brokoli, roka, elma.
el robotu var onda çekerek küçük parçalar halinde yemliğe koyarak kafesa takıyorum.
En fazla 8 saat duruyor kafeste ve alıyorum aldıktan sonra kafeste detaylı temizlik yapıyorum çünkü yumurta hemen bozulan bir şey o yüzden.
Yapmak isteyen olursa diye böyle yazmak istedim ayrıca hatalı bir şey yapıyorsam söylemeniz için açtım bu konuyu.
resimleri aşağıda
kuş 3.jpeg
kuş.jpeg
kuş 2.jpeg

Unutmuşum bir de mamanın içine tarçın katıyorum çay kaşığının ucu ile az bir miktar.

Arkadaşım yumurtanın kabuğunu fırınlarsan iyi olur dışında ki mikrobu iyice öldürür o zaman çünkü salmonella ola biliyor Allah korusun birde elmanın çekirdeğini kullanılanıyorsan kesinlikle kullanma diğerleri gayet güzel bir mama olmuş

E
Arkadaşım yumurtanın kabuğunu fırınlarsan iyi olur dışında ki mikrobu iyice öldürür o zaman çünkü salmonella ola biliyor Allah korusun birde elmanın çekirdeğini kullanılanıyorsan kesinlikle kullanma diğerleri gayet güzel bir mama olmuş
Elma çekirdeği kullanmıyorum Yumurta kabuğu kaynadığı için mikrop kalmaz diye düşünüyordum ama bir daha ki sefere dediğiniz gibi yapıyım.

Kafeste hali hazırda kalamar kemiği bulunuyorsa yumurta kabuğunu tavsiye etmiyorum. Onun dışında mama güzel ama ben hiç böyle uğraşmıyorum. Direkt yumurtayı sade olarak veriyorum. Diğer besinleri ayrı olarak da verebilirsin.
Kalamar kemiği var evet Kabuk katmayacağım artık.

Yumurtayı kaynattığınız suyun içine 1-2 tatlı kaşığı tuz koyarsanız hem yumurtalar çatlamaz hemde kaynak tuzlu suyun mikrop öldürücü özelliği vardır.

Evet kafeste kalamar kemiği varsa yumurta kabuğu kullanmanıza gerek yok.Kalamar kemiğindeki kalsiyum ve mineraller yumurta kabuğuna göre vücut tarafından daha fazla emilir.
Bu şekilde karışık vermektense 1 gün yumurta,1 gün havuç rendesi, 1 gün yeşillik veya sebze, 1 gün meyve verebilirsiniz.Tabii ki seçim sizin.

Geri