Karadeniz Pet

hem dişi hem erkek yuvaya giriyor

Taner ALTIN

Emektar Üye
arkadaşlar merhaba öncelikle şöyle bir sorum olacak daha dişim yumurtlamadan ilk dişi yuvaya giriyor sonra erkek giriyor ikisi orda bazen ötüşüyor bişiler yapıyolar sonra erkek çıkıyor normalde yavru olduğunda erkeğin girmesi gerekmiyor mu ?? :) kafam karıştı :)

Bazen erkekler de yuva düzenine yardımcı olabilir. Bir sorun yok. Siz müdahale etmeyin onlar işini bilirler.

Taner gayet normal bu. Erkekler de Uğur Abi nin dedigi gibi bazen yuva duzenine yardimci olurlar. Masallah kuslarina.

Taner gayet normal bu. Erkekler de Uğur Abi nin dedigi gibi bazen yuva duzenine yardimci olurlar. Masallah kuslarina.

sağolun hocalarım hocam yuvalığa talaş koymadım dün gece kuşlar uyurken onlar anlamadan sessiz sakin açtım baktım yuvanın içine dişi öyle bir kemirmiş ki küçük küçük talaşçıklar oluşmuş :) talaş koymasam da yine yuva hazırlığını yapabilir mi ??

sağolun hocalarım hocam yuvalığa talaş koymadım dün gece kuşlar uyurken onlar anlamadan sessiz sakin açtım baktım yuvanın içine dişi öyle bir kemirmiş ki küçük küçük talaşçıklar oluşmuş :) talaş koymasam da yine yuva hazırlığını yapabilir mi ??
Yapar yapmasina da talas koyarsan daha iyi olur. Hem yumurtalarin kirilma olasiligi azalir, hem de yavrular oldugunda saglik acisindan daha iyi olur.

Yapar yapmasina da talas koyarsan daha iyi olur. Hem yumurtalarin kirilma olasiligi azalir, hem de yavrular oldugunda saglik acisindan daha iyi olur.

hocam bir türlü talaş alamadım marangoza gidiyorum adam olduğu halde vermiyor 2.ye gittim parasıyla alacam dedim yine vermedi bi türlü temin edemedim talaş yerine başka bişi koysam olmaz mı

hocam bir türlü talaş alamadım marangoza gidiyorum adam olduğu halde vermiyor 2.ye gittim parasıyla alacam dedim yine vermedi bi türlü temin edemedim talaş yerine başka bişi koysam olmaz mı

Marangozdan alamadığın daha iyi olmuş. O talaşlar parazit yapabilir. Bunun için kemirgen (hamster) talaşı denilen talaşları kullanmanız daha iyi. Eğer kemirgen talaşı bulamazsanız kuş kumu da işinizi görür.

Isil islem gormus hamster talasi al pet shop tan. 7 8 lira falan. Eger bulamazsan yine Uğur Abi nin ☺dedigi gibi kum kullanabilirsin.

Son düzenleme:
Geri