Karadeniz Pet

Herşey ile çiftleşmeye çalışıyor.

hokagechi

Yeni Üye
Benim bir ila bir buçuk yaş arasında bir muhabbet kuşum var. Sanırım abim alıştırmış. Abimin elindeki yüzük ile çiftleşmeye çalışıyordu. Artık ben ne zaman elime alsam benim elimi ile de çiftleşmeye çalışıyor. Evdeki herhangi biri aldığında da onun parmaklarıyla çiftleşmeye çalışıyor. O bunu yaparken baktığımızda ise yüzümüze doğru saldırıyor. Bu durumun dişi almaktan başka bir çaresi var mı?

Eş almak istemiyorsanız ve sakinleşsin bu hareketleri artık yapmasın diyorsanız gün aşırı elma verin kızgınlığını hafifletsin..

Elma verince düzelecektir değil mi?
Yüzde yüz geçer diye bir şey yok yaşı ve doğası gereği bu davranışlarda bulunabilir ama elma bi nebze kızışmayı azaltır. Elinizi aldığınızda bu hareketi yapacak olursa dikkatini başka yöne çekin. Bol bol uçsun enerjisini atsın.

Benim kuş ta öyleydi dişi aldım hala aynı ama bunu bir sorun olarak algılamayın sıkıntı olmaz ondan

Dişi almaklada geçme ihtimali yok ha. Peki yaşı ilerledikçe devam edip artar mı bu hareketleri? Yani insanın ergenlik dönemi gibi geçici bir süreç mi?

Onu bilmiyorum ama sıkıntı yapacak birşey değil bırak yapsın :))

Bir kez yapımca sürekli ister diye korkuyorum. Hırçınlaşır diye. Hem tek yaşasam kuş rahatlasın diye falan sorun etmezdim ama daha liseye giden bir öğrenciyim. Annemler sıkıntı yapıyor :)

Elinize çok almamaya çalışın bu ara, unutur. Uçsun, hareket etsin sürekli kafes içinde kalmasın.

Elinize çok almamaya çalışın bu ara, unutur. Uçsun, hareket etsin sürekli kafes içinde kalmasın.
Yani kendimi unutturup tekrar mı alıştırmalıyım? Artık elimle çiftleşmeye çalışmayı geçti koparacak gibi ısırıyor, kafes içinden gagasını vuruyor?

Yani kendimi unutturup tekrar mı alıştırmalıyım? Artık elimle çiftleşmeye çalışmayı geçti koparacak gibi ısırıyor, kafes içinden gagasını vuruyor?
Gaga vurması kötü değil. Kendinizi unutturun demiyorum ilgiye devam fakat parmağınıza çok kere almak yerine uçsun, onunla konuşun.

Sorun da bu işte. Uçmuyor. Hemen yanına geliyor ve saldırıyor. Siz ne kadar elinize almasanız da o geliyor. Bir kaç gün açmasam geçer mi acaba? Ya da kimsenin olmaması mı gerek saldığımda yanında?

oyuncak almanı öneririm.dişi neden almak istemiyorsun?

Benimki bunlara ek olarak kusuyor. Bütün gün evde yanlız olunca mecburen ayna koydum aynaya da kusuyor, Elma vermeyi bende deneyeyim.

Geri