Kaan Kılınç

Aktif Üye
14 Ağu 2018
45
5
8
29
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Sultan P.
Kuş sayısı
2 tane
kuşumun tüm hastalıkları geçti elimden gelenei yaptım çok da enerjik sürekli hareket ediyor akşam dışında tabi.Ama bir sorun var değişik sesler çıkartıyor yani tükürük çekermiş gibi ve sağ tarafta boyun tarafında bir yeri inip şişiyor yardımcı olun lütfen

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,110
1,337
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Video ekler misiniz nasıl bir hareket yapıyor görelim.

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,110
1,337
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Veterinere gitseni iyi olur. Kaynar su dolu kaba vicks koyun o kabın ağzını ince bezle kapatıp kafes yakınlarına koyun. Nefesini açar.

FındıkBaba

Bakıp Çıkıcam
24 Eyl 2018
9
2
3
20
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Merhaba. 2 ay önce aldığım kuşumda da benzer bir sorun vardı. Burnunda su gibi bir akıntı varsa ve kafasını sallayıp tıksırıyorsa kuşunuz geceleri üşüyor olabilir. Kuşunuzu bunaltmadan yatarken kafasının bulunduğu yeri belirleyip o kısım haricindeki yerleri örtmeyi deneyebilirsiniz. Unutmayın bu işlemi kuşunuzun rahat nefes alabileceği bir konumda uygulayın. Bunun haricinde C vitamini takviyesi için suyuna 5-6 damla limon damlatıp çekirdeği ayıklanmış mandalina da verebilirsiniz. Benim kuşum bu şekilde iyi oldu umarım sizde de işe yarar.

Tepkiler: ERDEN Gncr

FındıkBaba

Bakıp Çıkıcam
24 Eyl 2018
9
2
3
20
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Merhaba. 2 ay önce aldığım kuşumda da benzer bir sorun vardı. Burnunda su gibi bir akıntı varsa ve kafasını sallayıp tıksırıyorsa kuşunuz geceleri üşüyor olabilir. Kuşunuzu bunaltmadan yatarken kafasının bulunduğu yeri belirleyip o kısım haricindeki yerleri örtmeyi deneyebilirsiniz. Unutmayın bu işlemi kuşunuzun rahat nefes alabileceği bir konumda uygulayın. Bunun haricinde 2 günde 1 defa C vitamini takviyesi için suyuna 5-6 damla limon damlatıp çekirdeği ayıklanmış mandalina da verebilirsiniz. Benim kuşum bu şekilde iyi oldu umarım sizde de işe yarar.

Kaan Kılınç

Aktif Üye
14 Ağu 2018
45
5
8
29
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Sultan P.
Kuş sayısı
2 tane
Merhaba. 2 ay önce aldığım kuşumda da benzer bir sorun vardı. Burnunda su gibi bir akıntı varsa ve kafasını sallayıp tıksırıyorsa kuşunuz geceleri üşüyor olabilir. Kuşunuzu bunaltmadan yatarken kafasının bulunduğu yeri belirleyip o kısım haricindeki yerleri örtmeyi deneyebilirsiniz. Unutmayın bu işlemi kuşunuzun rahat nefes alabileceği bir konumda uygulayın. Bunun haricinde C vitamini takviyesi için suyuna 5-6 damla limon damlatıp çekirdeği ayıklanmış mandalina da verebilirsiniz. Benim kuşum bu şekilde iyi oldu umarım sizde de işe yarar.
Çok teşekkür ederim sağolun denemeye başladım

Tepkiler: FındıkBaba

Min0seT

Profesyonel
24 Eyl 2018
239
54
28
22
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
10 ile 20 tane
Vicks yöntemini uygula birde önerebileceğim Avi-ast var buda mentollü bir vitamin bundan edin suyuna 5-6 damla damlat 2 hafta boyunca soğuktan dolayı olabilir kuşun o tarz hareketleri üstünü ört geceleri.

Tepkiler: Kaan Kılınç

Kaan Kılınç

Aktif Üye
14 Ağu 2018
45
5
8
29
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Sultan P.
Kuş sayısı
2 tane
Vicks yöntemini uygula birde önerebileceğim Avi-ast var buda mentollü bir vitamin bundan edin suyuna 5-6 damla damlat 2 hafta boyunca soğuktan dolayı olabilir kuşun o tarz hareketleri üstünü ört geceleri.
Çok teşekkür ederim bir şey daha soracağım kuşumun arada gözü şişiyor fucidin veya teramicin sürün diyorlardı sürünce tüyleri döküldü sonra bıraktım gözünün üst tarafında şişlik oluyor
Arada gözü şişiyor göz nezlesi gibi oluyor ne yapabilirim teramicin fln demeyince tüyleri dökülüyor gözünün tam üstü şişiyor krem sürdürmüyor zaten hareket ediyo yardımcı olabilir misiniz?

Min0seT

Profesyonel
24 Eyl 2018
239
54
28
22
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
10 ile 20 tane
Beyaz vazelin sür

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,110
1,337
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Çok teşekkür ederim bir şey daha soracağım kuşumun arada gözü şişiyor fucidin veya teramicin sürün diyorlardı sürünce tüyleri döküldü sonra bıraktım gözünün üst tarafında şişlik oluyor

Arada gözü şişiyor göz nezlesi gibi oluyor ne yapabilirim teramicin fln demeyince tüyleri dökülüyor gözünün tam üstü şişiyor krem sürdürmüyor zaten hareket ediyo yardımcı olabilir misiniz?
Gözünün fotoğrafını ekler misiniz?