Karadeniz Pet

Her mama verdiğimde ölücek gibi denge kaybı nefes nefese kalması

MuayThai159

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar yavrulara bakmam gerekiyor dün çok kötüydü hafiflemişti kendini taşıyamıyordu sağolsun bir abimiz yardımcı oldu özel ilgilendi limon sıktım 3 damla sonra mama yaptım kursağına bastım yumurta mamasını evde mikostatin vardı 2 damla verdim sabaha cok az dünkiye göre toparlanmıstı müdahalede bulunmasaydık sabahı görebileceğini zannetmiyorum neyse 12 saate bir mikostatini veriyorum ayrıca mamasına a b ve polivit karıstırıyorum vitaminlerden her mama bastıgımda kus ölücek gibi dengesi bozuluyor cok hızlı kalp atısı felan yerde yan yatıyor neredeyse yarım saat 1 saate toparlıyor her mama verdiğim de bu neden oluyor acaba normal mi bir anda kursak doldurunca böyle denge bozulması yoksa zarar verir mi tedavi sürecince böyle devam etmeyi düşünüyorum ayriyetten dün dışkısında kanama vardı bugün dışkısı düzeldi

Son dışkımız

Ekli dosyalar

• asasaas.jpg
    asasaas.jpg
    33.8 KB · Görüntüleme: 33
Hic yavru beslemedim ama Allah korusun kanama vardiysa ani mama basmak kursagina cigerine belki bagirsaklarina zarar veriyor olabilir siz azar azar doldursaniz kursagini. Bu konuyu takip ediyorum siz boyle seyler diyince benim tansiyonum dusuyo resmen. Cok uzuluyorum hasta olan canlara

Kesinlikle yemiyor 2 gündür aç zaten o mama hayatta tutuyor onu

Azar azar derken ilk yavruyu besleyip bu yavruyu az besleyip sonra digeri sonra yine bu yavru seklinde olsa. ona sure taniyarak azar azar doldursaniz olmaz mi acaba.

Hocam 30 günlük kuşlar şırınga ile hiç birşey kabul etmıyor ağzında tutuyor diğerlerinde sorun yok maşşallah azar azar felan 2 gündür zaten denedim açlıktan halsiz düştü

Yedirin kesinlikle ama hani azar azar 10 15 dk araliklarla zamana yayarak olsa. Bi anda yemek iyi gelmiyodur belki

durum çok iyi görünmüyor eğer 1 2 gün dayanırsa toparlar kafes dibinde nefes nefese duruyor

Kursağa bastığınız mama oranının 3/2’sini verin. Mama sıklığını arttırın ama azar azar verin. Mama oranı fazla geliyor olabilir. Mikostatine de 7 gün devam edin.

hocam kuşta sanki felçlik var sağ tarafını kullanamıyor yan yatıyor hep ama sorunu yok kendini kaşıyor temizleniyor felan

3 saate 1 mamasını veriyoruz az versem de denge problemi artıyor 1 2 saat sonra cok az toparlanıyor ama hareket edice kadar değil ölüm riskinden kurtuluyor desem doğru olur

Mamaya probiyotik de katın. Ayrıca en sağlıklısı elle besleme mamasıdır bunu da unutmayın.

Elle besleme maması öneririm. Sindirim sistemini bozabilir verdiğiniz mama.

hocam çevredeki petshopların hiç birinde mevcut değil yumurta dokunur diye suanlık sadece bebepüskivisi ile devam ediyorum internetten siparis edicem bebepisküvüs ve vitamin eklemek yeterli midir suanlık

hocam yakınlar da veteriner yok malesef durduk yere mama ile alakası yok farkettım de kendi kendine nefes nefese kalıyor ve sabit duramıyor kuyrugu felan sallanıyor

Bisküvi olmaz, en azından bebek maması almanızı önermiştim, sanırım almadınız.

Hocam mısır unu tarifini görünce almadım benım hatam peki neden bu nefes nefese kalması durduk yere sonra düzeliyor cok az gene tekrarlıyor

Geri