Karadeniz Pet

her son yeni bir başlangıcın habercisidir

DEVOSMANLI

Yeni Üye
cumleten hayırlı gunler uzun zamandır sultan papaganı beslıyordum onları sahıplendırdım. ve bı arkadasım da evdekı muhabbetlerden dolayı sıkıntı yasıyorum deyınce , ben alayım dedım ve sahıplendım muhabbetlerı. turlerı ve durumları hakkında bılgı alabılırmıyım. muhabbetler hakkında bı bılgıye sahıp deılım cunku.
sımdıden tesekkur ederım
NOT: (kafes arkadasımdan aldıgım kafestı yenısı ve temzıı ıle degıstırdım)
show jumbo1.jpg
show jumbo2.jpg
show jumbo2.jpg
show jumbo1.jpg show jumbo2.jpg

kuşlarınız show diye tabir edilen bir ırktır, bileziklerinden yaş tahmini yapacaktır üretici arkadaşlar (üzerinde de yazar zaten), eşleme olar güzel seçilmiş bir tüy seçimi yeşil faktör ile gri tonlarının eşlemesi güzel yavrular elde etmeniz dileği ile, mutlu ve zevkli hobiler.
ayrıca güzelce temizledikten sonra bence her yer değişimi yapılan kuşa stres ve yer değişikliğinden bir an önce uyum sağlaması için için probiyotik (kuru maya olabilir, diazyem-256 olabilir) ve multivitamin takviyesi yapmanızı öneririm.
kuşlarınız paha olarak değerli bir ırk.

Maşallah diyelim öncelikle show jumbo diye tabir edilen bir ırk güzel bir ırk yavruları çok tatlı nazik ve zariflerdir.

Hayırlı olsun. Maaşallah, çok güzel kuşlar. Yarın da hafta sonu nasıl olsa, müsait olduğunuz ilk vakitte, mümkünse yarın sabah, kuşları salın ve kafesi bütün ekipmanları ile birlikte çamaşır suyuyla iyice dezenfekte edin.

Hayırlı olsun. Maaşallah, çok güzel kuşlar. Yarın da hafta sonu nasıl olsa, müsait olduğunuz ilk vakitte, mümkünse yarın sabah, kuşları salın ve kafesi bütün ekipmanları ile birlikte çamaşır suyuyla iyice dezenfekte edin.
not olarak belırtmıstım zaten o kafes ve ekıpmanları aldıgım ılk gun degıstım :) tesekkurler

ıkısınde de 16 bılezık var. yenı resımlerı cekıp atarım.tecrubelerınızden faydalanmam gerekecek.
dişide yumurta olup almadıgını nasıl anlarız . bende yuvalık var sultanlara gore onu mu kullanmalıyım yada bıraz daha ufak mı olmalı

ıkısınde de 16 bılezık var. yenı resımlerı cekıp atarım.tecrubelerınızden faydalanmam gerekecek.
dişide yumurta olup almadıgını nasıl anlarız . bende yuvalık var sultanlara gore onu mu kullanmalıyım yada bıraz daha ufak mı olmalı
bu kuşlar zaten normal (yerli)muhabbet kuşlarından iri oldukları için sultanların yuvaligi uygun olur ama folluk şart tabiki.
yumurta olup olmama olayına gelince;
1 kuşlardan daha önce yavru alinmismi.
2 alınmamış ise kuşlar eş tutmuştu.
3 kuşlar birbirine kusuyor veya erkek te çiftleşme belirtileri var mi. birbirleri ile ilgileniyorlar mi.
4 hic ciftlestiklerini gördünüz mü.
bunlardan sonra .
eğer çiftleşme olmuş ise dişinin yuvaliğa olan ilgisi fazlalaşır.
dişinin dışkısında gözle görülür bir değişiklik olur irileşme olur.
kanatlar kuyruktan assagi düşer (bu her kanat düşmesi icin geçerli bir durum degildir)kuyruk bazen insanlarin gözündeki seğirme gibi atar aşağı yukarı.
umarım biraz yararım dokunmuştur eksiklikleri değerli hobidaslar ekleyebilir.

saygilar

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bırbırlerıne yem kusuyorlar bırıbırını kasıyorlar hep gözgözeler :) kuyrukta deıgınız gıbı asagı yukarı oynuyor lakın hıc cıftlestıklerıne sahıt olmadım. tesekkurler