Karadeniz Pet

Herkes yazsın Sultan Papağanı mı Muhabbet Kuşu mu

Cemberke07

Yeni Üye
Arkadaşlar Kuş almayı düşünüyorum sürekli ilgilenicem ama aklımda kaldı.Sultan Papağanı mı Muhabbet Kuşu Mu İlk önce alacağım hayvanı cam balkonda besliycem kanaryaların yanında duvarda Ve Salmak içinde oturma odasına salıcam. Hangisi daha iyi alışır bana elime gelir zaman geçirtir daha çabuk konuşur ? dediğim gibi sürekli ilgilenicem
SS

Arkadaşlar Kuş almayı düşünüyorum sürekli ilgilenicem ama aklımda kaldı.Sultan Papağanı mı Muhabbet Kuşu Mu İlk önce alacağım hayvanı cam balkonda besliycem kanaryaların yanında duvarda Ve Salmak içinde oturma odasına salıcam. Hangisi daha iyi alışır bana elime gelir zaman geçirtir daha çabuk konuşur ? dediğim gibi sürekli ilgilenicem
SS
Her ikisini de küçükken aldığınız zaman alıştırmanız kolay olur. Aralarında ki en belirgin farklardan biri sesleri, sultan papağanlarının muhabbet kuşlarına göre sesleri daha yüksektir.

SS
Ve bu arada unutmadan, konuşturmak istiyorsanız muhabbet kuşlarında özellikle erkek tercih edin. Sultan papağanlarında da bu durum aynı mı bilmiyorum.

Ve bu arada unutmadan, konuşturmak istiyorsanız muhabbet kuşlarında özellikle erkek tercih edin. Sultan papağanlarında da bu durum aynı mı bilmiyorum.
Peki arkadaşım bu papağanı alırsam bi cam balkon var bizim balkonda 13 metre kare felan 2 tane kanarya kafesi var duvarda altınada papağan koysam sıkıntı olur mu ? oturma odasına gezdirmek için götürürüm ama kapalı balkonda bakarım

Cam balkon sıcaklık açısından sorun oluşturur mu bunu iyi düşünün. Şehriniz nerede bilmiyorum, bunun yazı olduğu gibi kışı da var. Geceleri cam balkonun soğuk olacağını düşünüyorum. Kanaryalarınız için bu durum sorun oluşturdu mu? Uçma konusunda da nerede uçuracaksınız? Hepsini hesap edin, buna göre hayvan sahiplenin.

Hocam balkonda kalacaksa hep almamanızı tavsiye ederim muhabbet kuşu sultan papağanı kanaryaya benzemez açıp ilgilenmeniz yanınızda bakmaniz daha doğru olur bunu yapamayacaksaniz almanız daha iyi gibi.

Cam balkon sıcaklık açısından sorun oluşturur mu bunu iyi düşünün. Şehriniz nerede bilmiyorum, bunun yazı olduğu gibi kışı da var. Geceleri cam balkonun soğuk olacağını düşünüyorum. Kanaryalarınız için bu durum sorun oluşturdu mu? Uçma konusunda da nerede uçuracaksınız? Hepsini hesap edin, buna göre hayvan sahiplenin.
Antalya'da ikamet ediyor sanırım

Ailesi ile de kuş konusunda problem yaşamış, başka konuda belirtmiş. Hele ki Antalya sıcağında cam balkonda kuşlara yazık olur, güneş zarar verir.
Yok o başka bir üye diye biliyorum, bahsettiğiniz konuyu bende gördüm Tugaykav adında biri.

SS
Balkonda bakma fikri bana da çok uygun gelmedi sanki, belki daha iyi bir çözüm bulursanız o zaman sahiplenin derim.

Arkadaşlar balkonuma güneş vurmuyor güney cephesinde ev

Sıksık balkon camlarını açıyorum güneş kesinlikle vurmuyor ama duruma göre bakalım ailem ise odanda hastalık yapar diyor babamın kanaryaları da balkonda kalıyor

Sıksık balkon camlarını açıyorum güneş kesinlikle vurmuyor ama duruma göre bakalım ailem ise odanda hastalık yapar diyor babamın kanaryaları da balkonda kalıyor
Kuşumda benim odamda kalıyor ve ben hiçbir sorun yaşamadım. Tabi bu sizin de yaşamayacağınız anlamına gelmez fakat bence bir süre deneyin öyle karar verin çünkü kuşların inanın sağlık açısından insanlarla aynı odada kalması bence bir sorun teşkil etmiyor. Hele de tek bir kuş ise. Ama siz bilirsiniz tabi ki.

Doğu cephesi değil sabah güneş alsın, batı değil öğleden sonra güneş vursun diye düşünüyor olabilirsiniz ama atladığınız kısım yaşadığınız şehirde yaz aylarında güney cepheli bir yerin sıcaklığı çok fazla olacaktır. Camın da materyal özelliğini düşündüğümüzde sıcaklığı bu yapı bir tık daha arttırıyor. Kuşa odanızda hijyenik bir ortam sunduğunuz taktirde ne o hastalanır ne de siz.

Bende evin içinde besliyorum düzenli bakım ve temizliğini yaptıktan sonra bir sorun olacagını dusunmuyorum ama tabıkı evdekı dıger bıreyler bu konuya bızım kadar olumlu bakmayabılıyorlar.

sultan papağanın bakımı bana çok zor geliyor. ben muhabbet kuşunu tavsiye ederim. kendinize alıştırma ve konuşturma açısından daha kolay olur kanaatindeyim.

Geri