Karadeniz Pet

Herkese Merhabalar

Meltem

Meraklı Üye
Herkese merhaba arkadaşlar ben meltem ilk kez muhabbet kuşu aldım :) daha 1 gün oldu alalı sanırsam 0-4 aylık arası burada sizin tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum tekrardan merhaba
Adamımızda bu henüz adına karar vermedim birkaç seçenek var aklımda
Yosun, hedwig, bambam, bubbles ,felix :rolleyes:
vZ20Mr.png

1NW701.jpg

Son düzenleme:
Herkese merhaba arkadaşlar ben meltem ilk kez muhabbet kuşu aldım :) daha 1 gün oldu alalı sanırsam 0-4 aylık arası burada sizin tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum tekrardan merhaba
Adamımızda bu henüz adına karar vermedim birkaç seçenek var aklımda
Yosun, hedwig, bambam, bubbles ,felix :rolleyes:
1NW701.jpg
Bir harry potter hayranı olarak hedwigin guzel bir isim oldugunu dusunuyorum.
Kus yeni yeme düşmüş bi yavru. Ele alıştırmak için cok uygun.
Ancak adaminizin aslında bir hanimefendi oldugunu dusunmekteyim. Gagasinib gozuktugu daha net bir fotografini atarsaniz kesin bir yorum yapabilirim.

Ancak adaminizin aslında bir hanimefendi oldugunu dusunmekteyim. Gagasinib gozuktugu daha net bir fotografini atarsaniz kesin bir yorum yapabilirim.
Alırken oradaki adamda erkek olduğunu söyledi erkek ve dişide ötme şekli değişiyor mu bide korkuyor biraz onun için fotoğraf çekmiyorum çok :)

Öncelikle hayırlı olsun. Felix olsun bence:D güzel isim Mübişler oyuncu olduğu için felix uygundur.

Alırken oradaki adamda erkek olduğunu söyledi erkek ve dişide ötme şekli değişiyor mu bide korkuyor biraz onun için fotoğraf çekmiyorum çok :)
Ötme şeklinden anlaşılmaz. Gagasından anlaşılır.

Video çekmiştim burada daha çok belli oluyor bana mor gibi geliyor ama siz öyle deyince bilemedim diğeri flashsız çekimdi belki ondan size öyle görünmüş olabilir

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-10-15-00-16-02.png
    Screenshot_2016-10-15-00-16-02.png
    2.1 MB · Görüntüleme: 24
Video çekmiştim burada daha çok belli oluyor bana mor gibi geliyor ama siz öyle deyince bilemedim diğeri flashsız çekimdi belki ondan size öyle görünmüş olabilir
Adamın dibi sıkıntı yok(erkek)

Kuşlarımin isimlerini sayayım size. Banel isimlerden nefret ederim. Cabbar Cafer Muhsin Hüsam 15 gün sonra yeni alcam o da emenike olacak :D

Kuşunuzun gagasını gün ışığında yakından çeker iseniz cinsiyet tahmini daha kolay olur @Meltem hanım. Onun dışında kuşunuz henüz yavru 1.5 - 2 aylık maşallah gayet sağlıklı gözüküyor. İsim hakkında tercihim Yosun :)

Olur mu ya Cabbar müthişti mesela bence limon maviş çapkın falan çok sıkıcı biraz mizah kokan isimler lazım :D
Ya evet dediklerinizde sıradanlaştı tabi ama bence böyle güzel baktığında kuşa hitap eden isimler daha güzel duruyor tabi tercih meselesii :D

Kuşunuzun gagasını gün ışığında yakından çeker iseniz cinsiyet tahmini daha kolay olur @Meltem hanım. Onun dışında kuşunuz henüz yavru 1.5 - 2 aylık maşallah gayet sağlıklı gözüküyor. İsim hakkında tercihim Yosun :)
Bu fotoğrafta belli olmuyor mu :oops:

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-10-15-00-16-02.png
    Screenshot_2016-10-15-00-16-02.png
    2.1 MB · Görüntüleme: 15
Dişi gibi geldi ama net konuşamıyorum açıkcası biraz zamana ihtiyacı var. tam orta kıvamda çere si ve delikleri. Zamanla mavi ye de dönebilir beyaz'a da ama büyük iht dişi kuşunuz. 1 ay sonra tekrar resim atarsanız daha net konuşuruz

Dişi gibi geldi ama net konuşamıyorum açıkcası biraz zamana ihtiyacı var. tam orta kıvamda çere si ve delikleri. Zamanla mavi ye de dönebilir beyaz'a da ama büyük iht dişi kuşunuz. 1 ay sonra tekrar resim atarsanız daha net konuşuruz
Atarım tabiki ama alırken adam eline aldı baktı erkek olduğunu söylemişti
*Bide bunu sormak istiyorum buda arkadaşımın kuşu bunun cinsiyeti nedir

Ekli dosyalar

• received_10210953306257337.jpeg
    received_10210953306257337.jpeg
    73.2 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Atarım tabiki ama alırken adam eline aldı baktı erkek olduğunu söylemişti
*Bide bunu sormak istiyorum buda arkadaşımın kuşu bunun cinsiyeti nedir
Bu kuş dişi. Sizin kuşunuz da Kahraman beyin soyledigi gibi büyük ihtimalle dişi. Petshoplar satabilmek icin sizin yalan söyleyebiliyor. Cok inanmamak lazım

Bu kuş dişi. Sizin kuşunuz da Kahraman beyin soyledigi gibi büyük ihtimalle dişi. Petshoplar satabilmek icin sizin yalan söyleyebiliyor. Cok inanmamak lazım
Anladım ama ben orda şu cinsyette istiyorum diye belirtmemiştim kendisi eline alıp söylemişti ama dişeler çok sessiz olmuyor mu bu kafeste geziyor ötüyor falan bilemedim ya neyse sağlıklı kalsında hayvan :)