Karadeniz Pet

Herşey sallamasyonmu arkadaşlar ?

Diyap

Paylaşımcı Üye
Slm herkese.muhabbet kuşlarından yavru alınması için gereken herşeyi yapmama rağmen 1 senedir yavru alamadım.bu kuşlarla 1 yıldır uğraşıyorum.hepsi düzmecemi yahu.şimdide kuşu rüzgarda bırakma yalanını farkettim.rüzgar yemesinler diye onca zahmete girdim.sonunda bezdim koydum balkona heryerleride açıkta 2 haftadır duruyorlar hava gayet soguk ve rüzgarlı hiçbirşeyde olmuyor hatta evdekinden daha sağlıklılar.bence siz ne diyorsanız tersini yapmalı.ama bıktım artık bırakıyorum muhabbetleri.ben güvercinime dönüyorum.sizler bu yalan dolu masallarla uyutulmaya devam edin.kuş tamamen kendi iradesiyle yavru yapıyor.sahibide şöyle yaptımda yumurtladı diye övünüyor.tamamen saçmalık.3 çift kuşum var hic yumurtlamaya niyetleri yok.okadarda masraf ettim.boşu boşuna.milleti kandırmayı bırakın.gerçekleri konuşun.

Doğru söylüyon kardeş kuşlar kendi iradeleriyle çiftleşir.istemedikten sonra vitamin mama hikaye

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kızmasaydın bu kadar iyiydi nasip her şey. Bu arada güvercin besleyecek yerin ve imkanın var ise hiç düşünme muhabbet bir hobi ama güvercin bir Tutkudur :)

Arkadasim güvercin gibisi yok evet. Fakat dişi değiştirme yollarına gidebilirdin yada en kolayı yavrulu yada yumurtalı eş alabilirdin onlar zaten devam yavrulardı :)

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Arkadasim güvercin gibisi yok evet. Fakat dişi değiştirme yollarına gidebilirdin yada en kolayı yavrulu yada yumurtalı eş alabilirdin onlar zaten devam yavrulardı :)

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk
Yumurtalısınıda aldım.bakmadı.3 çiftimde tecrübeli.bidaha yumurtlamadı .guvercin çatır çatır yumurtlar.muhabbetin eşini değiştirmekte sıkıntılı .kabul edecekmi etsede alışmasıydı filan 5 aya malolucak.güvercinin alişması 10 dk : )) ayrıca eşi niye değiştiriym daha önce o esiyle birsürü yumurtladıda şimdi niye yumurtlamasın.bunlar hikaye.

Kendi beceriksizliğinden dolayı insanların tecrübelerini hiçe sayamazsın.

Kendi beceriksizliğinden dolayı insanların tecrübelerini hiçe sayamazsın.
Hangi tecrübe ? O kuşların yavrulamasında sizin etkiniz sıfır. Yumurtlamayan kuşlarınızı kendi ağzınızla söylüyorsunuz.tecrübeyse onlardan esirgiyomusunuz tecrübenizi.bunlar fasafiso kardeş.hayvan kendisi yumurtlarsa övünülüyor işte.söylediğin gibi tecrübeniz koca bir hiçten ibaret.hani rüzgarda hasta oluyorlardı.hani ölüyorlardı.nooldu tecrübenize.hikayeden nağmeler.

Hangi tecrübe ? O kuşların yavrulamasında sizin etkiniz sıfır. Yumurtlamayan kuşlarınızı kendi ağzınızla söylüyorsunuz.tecrübeyse onlardan esirgiyomusunuz tecrübenizi.bunlar fasafiso kardeş.hayvan kendisi yumurtlarsa övünülüyor işte.söylediğin gibi tecrübeniz koca bir hiçten ibaret.hani rüzgarda hasta oluyorlardı.hani ölüyorlardı.nooldu tecrübenize.hikayeden nağmeler.
Rüzgardan ölmesi bir süreçtir.
Önce rüzgarı yer vücut direnci düşer rahatsızlıklar baş gösterir ve tedavi edilmezse ölür.
Şimdi siktir git.

Rüzgardan ölmesi bir süreçtir.
Önce rüzgarı yer vücut direnci düşer rahatsızlıklar baş gösterir ve tedavi edilmezse ölür.
Şimdi siktir git.
Küfürlü konuştüğuna göre zoruna gitmiş.zoruna gittiğine göre söylediklerimin doğru olduğunu sende kabul ediyorsun.bişeyden anladığın yok.

Kuşların bakımını yumurtlasın diye değil, sağlıklı kalsın diye yaparsın arkadaşım. muhabbet kuşunu ya almayacaksın yada elinden geldiğince iyi bakmaya mecbursun çünkü dinimiz ve inancımızın gereği budur. çünkü muhabbet kuşları türkiye coğrafyasında doğal yaşam süremiyor maalesef...

Selam ve dua ile.

Demekki sende bir sorun var kuş kutuda da yaşar kafestede dışarda da . Masraf dediğin 2 vitaminle bir mamayla olmuyo canım kardeşim bu iş sabır düzenli bakım gerektirir .

Senin yaptığın yanlışlar doğruları götürmez seni hobiden sogutur hepsi bu ;) yavru alan nasıl alıyor ?

2 aylık netten sadece kuslar için yaptıgım masraf 890 lira hergün colugu cocugu ihmal edip onlara saatlerce harcadıgım emek 2 saat sonra biri cıksın yok bunlar boş iş :)

Güvercinde beslemiş biri olarak söylüyorum ikisininde yeri farklıdır lakin muhabbet kusu güvercinden daha zordur at bugdayı iki uçur oldu bitti değil bu iş herşeyden önce emek ve para ister . Selametle

Demekki sende bir sorun var kuş kutuda da yaşar kafestede dışarda da . Masraf dediğin 2 vitaminle bir mamayla olmuyo canım kardeşim bu iş sabır düzenli bakım gerektirir .

Senin yaptığın yanlışlar doğruları götürmez seni hobiden sogutur hepsi bu ;) yavru alan nasıl alıyor ?

2 aylık netten sadece kuslar için yaptıgım masraf 890 lira hergün colugu cocugu ihmal edip onlara saatlerce harcadıgım emek 2 saat sonra biri cıksın yok bunlar boş iş :)

Güvercinde beslemiş biri olarak söylüyorum ikisininde yeri farklıdır lakin muhabbet kusu güvercinden daha zordur at bugdayı iki uçur oldu bitti değil bu iş herşeyden önce emek ve para ister . Selametle
Şöylediklerinizin bir kısmına katılıyorum.ama milleti kandırıyorlar.şöyle yap yumurtlar böyle yap yavru al.şunu yapma ölür filan birsürü palavra.zaten bende senin dediğini söyledim.sen bakımını yapıcan.hayvan nezaman isterse yumurtlucak.ve bakımdada her söyledikleri dogru degil.tamamen kuşa kalmış yani.neyse benden söylemesi gerisine karışmam.

Nasip kısmet bu işler. Komşum kuşlarını getirdi ben yavru alamıyorum diye. Bende buralardan okuduklarımı uygulayıp yavru aldım. Fakat kendi beslediklerimden alamadım. Arkadaşıma verdim yavru alamadığım çifti.Hiç muhabbet kuşu tecrübesi yok. Aldığından çok kısa süre sonra yavru aldı. Ya nasip yani. Ancak burada da kimse hikaye ya da palavra derdinde değil. İnsanlar da faydalansın diye tecrübelerini paylaşıyorlar. Ve bu tecrübelerin mutlaka işe yaradığını düşünüyorum...

Nasip kısmet bu işler. Komşum kuşlarını getirdi ben yavru alamıyorum diye. Bende buralardan okuduklarımı uygulayıp yavru aldım. Fakat kendi beslediklerimden alamadım. Arkadaşıma verdim yavru alamadığım çifti.Hiç muhabbet kuşu tecrübesi yok. Aldığından çok kısa süre sonra yavru aldı. Ya nasip yani. Ancak burada da kimse hikaye ya da palavra derdinde değil. İnsanlar da faydalansın diye tecrübelerini paylaşıyorlar. Ve bu tecrübelerin mutlaka işe yaradığını düşünüyorum...

Yazdıklarınıza aynen katılıyorum.