Karadeniz Pet

Hiç kalamar kemiği yemeğen dişi kuşum yemeye başladı

Batu "

Yeni Üye
Dişi kuşum normalde kalamar kemiğinin yanına bile yaklaşmazken son 2 gündür kalamar kemiğini çok yemeğe başladı. Kuşuma geçen hafta eş aldım ortalama 1 haftadır aynı kafesteler ama sadece aynı tünekte duruyorlar yani yumurta oluşumunda olacağını pek sanmıyorum ama emin de değilim. Bu durum normal mi yuvalık takmamı gerektirecek bir durum var mı?

peki kalamar kemiğini yalama sıvı bırakma gibi davranışlar yapıyor mu ?

peki kalamar kemiğini yalama sıvı bırakma gibi davranışlar yapıyor mu ?
Sıvı bırakma durumunu görmedim. Peki yuvalığı alırken aldığımız petshop böyle bir kum tarzı bir şey daha önermişti yuvalığa dökmek için internette ise talaş vb. şeyler kullanıyorlar bu kafi midir yoksa talaş gibi bir şey mi almalıyım?
IMG_5795.JPG

Talaş alın, ama eşi yoksa yuvalığa gerek yok.

Eş aldık ama eş tutup tutmadığını pek anlayamadım aynı tünekte duruyorlar ama diğer yem kusma birbirini kaşıma vs. hiç bir belirtiyi görmedim daha eş tutup tutmadığını anlamanın başka yolu var mı?
yine siz bilirsiniz ama sizin görmediğiniz bir anda çiftleşmiş olabilirler isterseniz yuvalık alın

Eş aldık ama eş tutup tutmadığını pek anlayamadım aynı tünekte duruyorlar ama diğer yem kusma birbirini kaşıma vs. hiç bir belirtiyi görmedim daha eş tutup tutmadığını anlamanın başka yolu var mı?
uzaktan gözlemleyin illaki birşey yaparlar uzun süre boş boş bakmazlar heralde

yine siz bilirsiniz ama sizin görmediğiniz bir anda çiftleşmiş olabilirler isterseniz yuvalık alın
yuvalık aldım zaten ama korkup o tarafa pek yaklaşmadıkları için çıkarmıştım 1 2 gün sonra kafesi temizlerken takarım o zaman yardımınız için teşekkür ederim

Dişi kuşum normalde kalamar kemiğinin yanına bile yaklaşmazken son 2 gündür kalamar kemiğini çok yemeğe başladı. Kuşuma geçen hafta eş aldım ortalama 1 haftadır aynı kafesteler ama sadece aynı tünekte duruyorlar yani yumurta oluşumunda olacağını pek sanmıyorum ama emin de değilim. Bu durum normal mi yuvalık takmamı gerektirecek bir durum var mı?
1 hafta biraz kısa bir süre, birbirlerine zamanla alısirlar kavga olmasın da yeter.

1 hafta biraz kısa bir süre, birbirlerine zamanla alısirlar kavga olmasın da yeter.
ufak kavgaları var onun dışında bir sorun görmedim daha ufak kavgadan kastım da arada birbirlerine kızıp biri birini tünekten kovuyor vs. bunun dışında sorun görmedim

ufak kavgaları var onun dışında bir sorun görmedim daha ufak kavgadan kastım da arada birbirlerine kızıp biri birini tünekten kovuyor vs. bunun dışında sorun görmedim
Yaralanma oluyorsa 1-2 hafta ayırın (başka kafese koyun 1ini) sonra birleştirin, görsünler birbirlerini.

Geri