Karadeniz Pet

Hint bülbülü yeniden yumurtlama süresi

Batuhan Özen

Yeni Üye
Daha önce 4 yavru büyüten hint bülbülüm son seferde bir tane yumurtladı ve çıkan yavruya bakamadı . Aradan bir gün geçmesine rağmen çiftleşirken gördüm . Yeni yavrusu ölmesine rağmen yakın zamanda yumurta alabilir miyim ? Bilgisi olan lütfen yardım etsin .

CPH1909 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Daha önce 4 yavru büyüten hint bülbülüm son seferde bir tane yumurtladı ve çıkan yavruya bakamadı . Aradan bir gün geçmesine rağmen çiftleşirken gördüm . Yeni yavrusu ölmesine rağmen yakın zamanda yumurta alabilir miyim ? Bilgisi olan lütfen yardım etsin .

Hint bülbülleri muhabbet kuşlarına göre daha yabani hayvanlar ve kuluçka süresi 18 güne kadar çıkıyor en fazla diye biliyorum. Yakın zamanda yavru alırsın büyük ihtimalle ama her kuluçka döneminden sonra anne kuşun 3-4 ay daha kuluçkaya yatmaması gerekiyor.

Hint bülbülleri muhabbet kuşlarına göre daha yabani hayvanlar ve kuluçka süresi 18 güne kadar çıkıyor en fazla diye biliyorum. Yakın zamanda yavru alırsın büyük ihtimalle ama her kuluçka döneminden sonra anne kuşun 3-4 ay daha kuluçkaya yatmaması gerekiyor.
Peki kuluçkaya yatmaması için ne yapmalıyım ?

Peki kuluçkaya yatmaması için ne yapmalıyım ?

yuvalığı kaldırabilirsiniz, yuvalık kalktığında kuşlar çiftleşmeyi keserler genelde, eğer hala çiftleşmeye devam edip yumurtayı kafes tabanına yapıyorsan eğer kuşu ayırmanızı tavsiye ederim 1 hafta civarı yanlız kalırsa artık çiftleşmek istemez zaten. Kuşlar bu dönemde art arda kuluçka döneminde kaldıklarında çok yoruluyorlar bu da kuşlar için sağlıksız