Karadeniz Pet

Hint bülbülü

CNK TC

Emektar Üye
Arkadaşlat hint bülbülü aldım bunların cinsleri nelerdir bilgisi olan yazabilir mi

Hangisi erkek hangisi dişi bilen yok mu

Benim ispinozlarım üzerinden yorum yapmak istiyorum.

qmEoaz.jpg

En sağda görünen, yanağında kahverengi benek olan baba ispinoz. Gagası, arka planda kalan dişi ispinoza göre daha kırmızı. Önde yer alan siyah gagalılar ise henüz 3-4 haftalık yavrular.

Sizin ispinozlardan koyu renkli olan kesin dişi. Gagası daha kırmızı ise, diğeri de erkek olmalı.

Benim ispinozlarım üzerinden yorum yapmak istiyorum.

qmEoaz.jpg

En sağda görünen, yanağında kahverengi benek olan baba ispinoz. Gagası, arka planda kalan dişi ispinoza göre daha kırmızı. Önde yer alan siyah gagalılar ise henüz 3-4 haftalık yavrular.

Sizin ispinozlardan koyu renkli olan kesin dişi. Gagası daha kırmızı ise, diğeri de erkek olmalı.
Video koydum ağa simdi ben zaten internetteki bilgilere baktığım halde anlayamadım biri koyu kırmızı beyaz olan kuşum o erkek onda süphe yok yeni aldığım zebra gri olan o dişimi erkek mi onu bilemiyorum videodan baksanız biliyorsanız bana söyleseniz gri olanı yeni aldığım dişi diye aldım ama yuvalık felan taktım ip felan yuvalığa hiç girdikleri yok

Grey mutasyonu dişi kuş. Diğer mutasyondan hiç görmedim ama gagası daha kırmızı olduğu için erkek olabilir.

Grey mutasyonu dişi kuş. Diğer mutasyondan hiç görmedim ama gagası daha kırmızı olduğu için erkek olabilir.
Teşekkür ederim gri olanı yeni aldımda dişi diye petshopcu verdi diğer beyazın yanında baya kücük kaldı yavrum u ki acaba beyaz olan eve girmiş 2 senedir benmle kafeste tek iken yere bi cöp atardık yemliğin içinr koyardu gagası kıpkırmızı önceden bu kadar değildi kuşcuya resmle gösterdim erkek dedi onun için zaten ispinozlarda herhalde yuvayı erkek yapıyormuş o kesin erkek cok ötüyor değişik sesler cıkartıyor teşekkür ederim yorumunuz için