Karadeniz Pet

Hint Bülbülüm Evcilleşmiyor

Emrehan DİLEKÇİ

Emektar Üye
Arkadaşlar hint bülbülümü alalı 3 ay oldu, fakat onları kendime bir türlü alıştıramadım, alışmıyorlar
Yaklaşırken en ücra köşelere kaçıyorlar.
Lütfen yardım edin zorlu bir süreç olsa bile ben hazırım benden korkmalarını istemiyorum ve nefret etmelerini Lütfen Yardım Edin. :(

Başka yerlerde evcilleştirme ile alakalı yazıda bulamadım...

Son düzenleme:
hint bulbullerinin evcillesecegini sanmiyorum..ilk defa sizden duydum.Umarim anlayan bir arkadas yorum yapar.

Son düzenleme:
Hint bülbülünü dışarıda ki serçelere benzetiyorum ben tavırlarını yaklaştığın an kaçma içgüdüsü kaçınılmaz evcilleştirme söz konusu olmayabilir.

Arkadaşlar bir çok kez gördüm evcilleşmiş bülbüller ama anlayamıyorum, nazik davranıyorum aşırı sese izin vermiyorum gibi bir çok davranışlar ama yine tedirginler yine...

Son düzenleme:
hint bülbüllerinin muhabbetler gibi evcilleşeceğini zannetmiyorum. zira 5 adet hint bülbülüm vardı ama evcil değillerdi. onları hareketleri ve sesleri insanı cezbediyor. ancak 1 tanesi tek kafesteydi. o diğerlerine göre daha ılımında odaya salıyordum kendi haline uçuyordu üzerimize konuyordu ama ele falan gelmiyordu.

Bende önceden bir çift almıştım evcilleştirmek için araştırdım çok zormuş ancak yavruyken elle besleyip evcilleştirenler mevcut bunu yapmak içinde hiç işin gücün olmaması lazım. Ama çok kolay üreyen bir kuş, bir çiftten yaklaşık 20 tane yavru almıştım hepsini dağıttım yavrular yuvadan atlar atlamaz yine kuluçkaya yatıyordu

Öncelikle Yorumlarınız İçin Hepinize Teşekkür Ederim

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] Üstad Bir Bakabilir Misin?

Son düzenleme:
senın gordugun hınt bulbullerı yuvadan alınıp elde beslenenler kardesım senınkı sanırım bıraz buyuk ımkansıza yakın evcıllesmesı sana tavsıyen erkekse yanına dısı al yavrularını evcıllestırmeye calıs

Hmm Anladım Hepinize Çok Teşekkür Ederim...

bu hayvanlar zaten yabani mizaçta hayvanlar olduğu için eğitimleri zordur. anladığım kadarıyla eğitmeye çalıştığınız hayvan tek değil, onun da etkisi vardır. muhabbetler bile eğitilebilmeleri için ilk zamanlar tek olmalı. elinizdekileri çift olarak besleyin. eğitmek için tek bir erkeği ayrı odaya alın ama o da çare değil ben kendi yavrularımdan denedim evin iki ayrı uçtaki odasında ve kapıların kapalı olmasına rağmen karşılıklı slogan atıyorlardı resmen. benim nette gördüğüm eğitimli hint bülbülleri insandan korkmuyor ölü taklidi yapıyor ama bundan fazlası yok.

Ölü Taklitini Biliyor Keratanın Bir Tanesi :) Ben dişi diye aldım fakat erkek çıktı, yani galiba erkek, bu nedenle ikisini birden eğitmek için zor zabdedebiliyorum :)

Başka bir soru acaba anlar mısınız, fotoğraf atsam Dişi veya erkek olduğunu? [MENTION=12600]Murat NUR[/MENTION]

Son düzenleme:
Hint bülbüllerini eğitemezsiniz açlıkla falan imtihan etmeyin sakın. Yavru alırsanız onu alıştırabilirsiniz yetişkin olanlar alışmaz. Maşaallah kuşlarınıza

Ölü Taklitini Biliyor Keratanın Bir Tanesi :) Ben dişi diye aldım fakat erkek çıktı, yani galiba erkek, bu nedenle ikisini birden eğitmek için zor zabdedebiliyorum :)

Başka bir soru acaba anlar mısınız, fotoğraf atsam Dişi veya erkek olduğunu? [MENTION=12600]Murat NUR[/MENTION]
bilgili olduğum konusunda iddialı değilim ama çok araştırma yaptım. foto atın bakalım, ben bilmesemde bir bilen mutlaka çıkar

Şuan 2 adet besliyorum. Hint bülbülleri ele kola gelen kendini sevdiren kuşlar değillerdir kafes kuşudur. Ancak yavru alıp elle beslersen sana alışır onuda ayrı bir kafeste tutman gerekir.

Geri