Karadeniz Pet

Hobi S ve Hobi E kullanımı ve kullanımı maksatları

Kamen

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Herkese merhaba.
Bugün itibariye hobipet'ten temin etmiş olduğum hobi s ve hobi e ürünleri elime ulaşmış durumda.
@alidinc28 beyin önerisi doğrultusunda bu ürünü kullanmaya karar verdim.
@Ayhan OTÇUOĞLU beyinde yayınladığı videolardan kullandığını görünce bir kez daha benimde bu ürünü kullanmam gerektiğine kanaat getirdim.

Ali beyle ürün uzerine istişarelerde bulunduk fakat sizlerden kullananlar varsa onlarında deneyimlerini okumak isterim.
Hobi s ve hobi e ürününü hangi dönemlerde hangi kuşlar için birlikte kullanmak gerekir.
Hobi s i veya hobi e yi ayrı ayrı olarak hangi dönemlerde hangi kuşlar ( tek veya eş kuşlar) için kullanmak gerekir.

Kullanım sıklığı hangi aralıklar ile olmalıdır.
Bu ürünü kullanırken kuşa verilen takviyelerden hangileri kullanılmamalıdır.

Bu konu altına yazılacak bilgiler ve ürünü kullanmaya başladıktan sonra kuşlar üzerinde ki gözlemlerim neticesinde elde ettiğim verileri harmanlayıp herkese faydalı olması adına "ürün incelemesi" adı altında tekrar forum ile paylaşacağım.
Herkese keyifli hobiler.

Kamen Kardeşim,
Hobi S ürünün her dönem kullanabilirsin. Suyuna eklenebilir veya mamaya katılabilir.
Hobi E yi güçten düştüğünü gözlemlediğimiz ve yaşı üreme yaşına gelmiş ve mevsim olarak ta uygun zamanda olan ve üreme belirtileri gösteren kuşlarda kullanmalısınız.
Yani kuş mesela dişilerle veya erkeklerle ilgilenmiyor. Bir sorunu var anlayamıyoruz. Bu tip kuşlarda bu ürünler bir fayda sağlamaz. Kuşta ishal var biraz güçlendirir ama yine tam fayda sağlamaz yani ishali geçirmez ama ilaç verilecek hale getirebiliyor.
Kuş artık üreme performansına gelmiş durumda olacak. Bu durumda mama yiyorsa mamaya, yemiyorsa suyuna katılabilir. Bir suluğa bir çay kaşığının 1/6 i kadar konulabilir. Ürün prospektüsünde yazdığı gibi kullanın. Tüye girerlerse anlayın ki fazla doz vermişsiniz. Ben showlara 2 hafta verdim tabi arada 2 günü boş geçtim. 3. hafta yumurtalar geldi. Mama yemiyorlardı. Mamaya başladılar. Ama önce gözlem, doğru teşhis sonra verim. Yumurta yavru gelmiyorsa ortamda veya sahibinde bir yanlışlık olabilir. Kuşta değil kendimizde aramalıyız. Prospektüsünde 1 ayda eşe getirir yazıyor. Bu süre ve doza dikkat edip kullanalım.

Kamen Kardeşim,
Hobi S ürünün her dönem kullanabilirsin. Suyuna eklenebilir veya mamaya katılabilir.
Hobi E yi güçten düştüğünü gözlemlediğimiz ve yaşı üreme yaşına gelmiş ve mevsim olarak ta uygun zamanda olan ve üreme belirtileri gösteren kuşlarda kullanmalısınız.
Yani kuş mesela dişilerle veya erkeklerle ilgilenmiyor. Bir sorunu var anlayamıyoruz. Bu tip kuşlarda bu ürünler bir fayda sağlamaz. Kuşta ishal var biraz güçlendirir ama yine tam fayda sağlamaz yani ishali geçirmez ama ilaç verilecek hale getirebiliyor.
Kuş artık üreme performansına gelmiş durumda olacak. Bu durumda mama yiyorsa mamaya, yemiyorsa suyuna katılabilir. Bir suluğa bir çay kaşığının 1/6 i kadar konulabilir. Ürün prospektüsünde yazdığı gibi kullanın. Tüye girerlerse anlayın ki fazla doz vermişsiniz. Ben showlara 2 hafta verdim tabi arada 2 günü boş geçtim. 3. hafta yumurtalar geldi. Mama yemiyorlardı. Mamaya başladılar. Ama önce gözlem, doğru teşhis sonra verim. Yumurta yavru gelmiyorsa ortamda veya sahibinde bir yanlışlık olabilir. Kuşta değil kendimizde aramalıyız. Prospektüsünde 1 ayda eşe getirir yazıyor. Bu süre ve doza dikkat edip kullanalım.
Teşekkür ederim Ayhan bey.
Kullanmış olduğunuz fabrikasyon ürünlere dair video beklediğimide ayrıca belirtmek isterim.

İyi gunler Ayhan bey ve kamen bey tesekkurler oncelikle her ikinizede Ayhan bey iki hafta verdim 2 gun bos gectim derken bir gun boyu verip iki gun normal suyu verilmesini mi kastettidiniz cay kasiginin 6/1 dozu mama icinde gecerlimi mamayi kac gun araliklarla verdiniz mamanin icine kattiginizda sulari normal sumuydu bu konuda aydinlatirsaniz memnun oluruz tesekkurler

İyi gunler Ayhan bey ve kamen bey tesekkurler oncelikle her ikinizede Ayhan bey iki hafta verdim 2 gun bos gectim derken bir gun boyu verip iki gun normal suyu verilmesini mi kastettidiniz cay kasiginin 6/1 dozu mama icinde gecerlimi mamayi kac gun araliklarla verdiniz mamanin icine kattiginizda sulari normal sumuydu bu konuda aydinlatirsaniz memnun oluruz tesekkurler
Ahmet Bey,
Mama yiyenlere mamadan verdim. Mamaya daha az koyuyorum. Belki 1/8 1/10 gibi. kuşlar hepsini yediği için. Suluğun tamamını içemezler o nedenle.
5 gün verip 2 günü boş geçtim. Tekrar 5 gün verip 2 günü boş geçtim. Yumurtlayacaklarda kestim. Yumurta göremediklerime 2 gün daha devam edip kestim. Yok zannettiğim 2 gün sonra yumurtlamıştı.
O dönem yumurta beklediğimden mamayı ben hergün veriyordum ama kuş başına bir tatlı kaşığı fazla değil. Böylece mama bitiyor şu saatte topla kaldır derdi de olmuyor.

Bu vitaminlerin kokusu oldukça güzelmiş.
Yalnız merak ettiğim bir şey var.
Sizin aldığınız ürünlerde kapağı açtığınız vakit direk toz haldeki vitamine mi ulaşıyorsunuz.
Ürünün ilk kez açıldığını ispat niteliğinde şişe ağzında bir yapışkanlı jelatin varmıydı?

Bende kullaniyorum ve allali 2 hafta oldu haralde yeni alip kapani actiginda ici toz halinde deildi top halindelerdi biri beyaz biri yesilimsi gibi bisey kapaktada yapıskansı bişey yoktu bende sadece kapaginin altinda ketcaplarda olurya kapanin altinda onun aynisindan vardı

Kapağı açtıktan sonra direk vitamine erişilmesi şişe uzerinde başka herhangi bir koruyucu olmaması son kullanıcının açacağı bir ambalaj bulunmaması aklımda şüphe uyandırdı açıkçası.

Merhaba benin aldıklarımda da kapağın altında ayrıca bir şey yoktu. Fakat bu ürünü bu adamlar kendi üretiyor zaten sahte vs bişey olacağını sanmam.

Merhaba benin aldıklarımda da kapağın altında ayrıca bir şey yoktu. Fakat bu ürünü bu adamlar kendi üretiyor zaten sahte vs bişey olacağını sanmam.
Kendileri üretiyorsa problem yok o zaman.
Sahteliğinden ziyade daha evvelden kullanılmış olmasına dair şüphe oluştuydu bende.

Kendileri üretiyorsa problem yok o zaman.
Sahteliğinden ziyade daha evvelden kullanılmış olmasına dair şüphe oluştuydu bende.
Sanmıyorum ben şimdiye kadar bir problem yaşamadım oradan aldığım ürünlerde.

Vitaminleri*aldığımdan*bu*yana*kullanıyorum.
Dişi*kuş*yakın*geçmişte*kalamar*kemiği*tüketmeyi*bırakmıştı.
3gündür*yeniden*tüketmeye*başladı.

bir çok arkadaşıma ve tanıdığıma önerdiğim ürünlerdir bunlar kendimde kullanıyorum.
ben genelde ilk 2 çiftleşme döneminde kullanıyorum hobi e yi . onun haricinde hobi s i tüy döneminde , halsiz olduklarını gördüğümde kullanmaya devam ediyorum. her ne kadar bunlar etkili ve sağlıklı ürünler olsada herşeyin doğal olmasından yanayım . bu yüzden fazla kullanılmaması gerekiyor bana göre .

aynen öyle benim dişide kızgın dı ama ceresı çokkk hafif kagve rengiydi şimdi baya kararmıs kabul filan bahlamaya baslamıs bi tuhaf :D

@Ayhan OTÇUOĞLU Abi şimdi ben e ve s yi 1 er gram olarak verdiğimde totalde 2 gram olmuş olacak onun yerinde yarım çay kaşığı olarak e ve s vermiş olsam 1 grama eşitlemiş olurum diye düşündüm Doğrumu? Ayrıca kuşlarıma bu gün vermeye başladım şimdi 6 gün verip 1 gün dinlendireyim mi yoksa sizin ki gibi 5 gün verip 2 gün dinlendireyim mi? Yardımcı olurmusun?