Karadeniz Pet

hobiye başlama

dursunyaz

Yeni Üye
merhaba beyler bayanlar bir cift kuşla bu işe başladım hobi ye döneceğini deseler inanmazdım :D demekki hastalık mışbu iş :eek: bende evdekiler rahatsız olmasın diye cünkü baya baya coğalmaya başladılar catı katında ufak bi yer yaptım tavsiyelere uyarak duvarları taş yünü catı altını ters tavan arası taş yünü kullandım üzerine alcı pan monte etdim zemini bina cephasi yapılırken artan strafor ları toplamışdım onları yere serip üzerine kalekim döktüm sap niyetine sanırım ses ve ısı kaybı minimum a düşer bitmiş halinide atarım bitince :) az kaldı
tavsiyelere acıgım önerileri bekliyorum
BMvX0G.jpg
bu catımızın ilk hali
l73Yyp.jpg
taş yünü döşemesi ve alcıpan montalama
n7jPga.jpg
burda binamızın dış cephe kaplamasından artan kalın 5cm lik straforlar artmışdı onrarı yere serip üzerine kale kimle şap dökülecek
LaZP4z.jpg
catı ters tavana taş yünü uygulaması
g52lAQ.jpg
havandırma gece olduğu icin pek farketilmiyor ama 70cm en 80cm boyu var doğramasını yapınca ortasına fan koymayı düşünüyorum
94gX5O.jpg
şimdilik bu kadar hafta ici devam resimlere

Son düzenleme:
Hayirli ugurlu olsun bol yavrulu ciftleriniz olsun

Hayırlı olsun bereketli üretimler görmek isteriz

Elinize emeğinize sağlık.
Çok güzel olmuş.
Bol ve bereketli üretimleriniz olsun İnşallah.

Harika cok guzel olmus bizide cati var ama duz degil alcak sizinki baya guzelmis

Maşallah.. bu sevgi bambaşka bir sey :)

Maşallah kolay gelsin

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maşallah cok guzel yer yapmışsın inşallah düşündüğünden gzel yavrular alırsın

Masallah cok guzel oluyor gun gectikce guzel isler cikarmissiniz..Insallah bolbol yavrular almak nasip olur bu kadar emeginize karsilik. .

İyi olmus doluykende görmek isteriz

Havalandırma çok iyi olmalı yoksa kuşlar çabuk rahatsız lanıyorlar soğuk hava da korkmayın 15 derecede bile üretim olur

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sanırım herşey olması gerektiği gibi ilerliyor. Ancak en önemli konu ışık ve havalandırma.
Bunuda hallederseniz müthiş olur.
Bir köşeye 2 ayrı geniş salma diğer duvarlara bol bol kafes :)

Levent ACAR Zemindeki o strafor parçalarının üzerine şap atmazsan üzerine koyduğun şeyler çökertir parkeyi..

dediğiniz doğru straforlar cökdü bile icerdeki calışmalardan dolayı parkeyi sermeden üzerine 1 cm sap döktüm şuan harika oldu yeni resimleri yarin yükleyecem inşallah

bjk70 Havalandırma çok iyi olmalı yoksa kuşlar çabuk rahatsız lanıyorlar soğuk hava da korkmayın 15 derecede bile üretim olur

80x80x50 ölcülerinde ücgen cam yaptım camın üzerinede fan takmayı düşünüyorum sanırım bu 15mkareyi havalandırmaya yetecekdir soğuk havaya gelince izalasyonlu yaptığım icin rahatım :)

Sertaç Arslan Sanırım herşey olması gerektiği gibi ilerliyor. Ancak en önemli konu ışık ve havalandırma.
Bunuda hallederseniz müthiş olur. Bir köşeye 2 ayrı geniş salma diğer duvarlara bol bol kafes

ışık güneş batana kadar alıyor havalandırmada fena diil tşk ederim salmanın birini yaptım kafeslere gelince onlarıda kendim yapmayı düşünüyorum sonucta ticari amac güdmüyorum hobi olarak yaptığım icin her karesinde emeğim olsun isdiyorum kafeslere gelince kendim tel kafes yapıcam punta makinası aldım telleride buldum yapımını resimleyip inşallah burda kuş seven lere sunacam

Son düzenleme:
Kolay gelsin hocam. Keşke benimde öyle bir yerim olsaydı. Başarılar diliyorum. :)