Karadeniz Pet

Hollanda'dan 2 cift takım gelicek bilgi lazım şimdi'den tşkler

Ahmet caliskan

Meraklı Üye
Bu konuda bilgisi olan kardeşlerimin yardımını bekliyorum.

Baya bir uzun yoldan gelicek olan 4 mubiş 2 dişi 2 erkek şeklinde 2 takım özel taşıma kafesine koyulcak. 2 adet akıllı yemlik 2 adet de damlatmalı özel suluk takılcak. Demek istedigim şuki malüm bedava gelmiycek biraz para gidicek ama olsun. önemli olan sağsalim gelmeleri baya iri ve dayanıklı diyor dayım ama ne bilim korkuyorum yinede ölürler diye Tırla 8 saat yolculukdan sonra dayım Ucağa binerek gelcek yani 8 saat tırda gecicek zaman 4 saat de ucakda toplam 12 saat 1 saat de hadi diyelim eve gelmesi ortalama 13 saat İnşallah bir sorun olmaz ya olursa çok üzülürüm kuşların vebaline girmek istemem. hadi onuda geçdim hava degişimi kuşları inşallah çarpmaz. ilk defa böyle birşeye kalkışıyorum. Yardımlarınızı eksik etmeyin Kuşlar gelince fotolarını yükliycem inşallah.

Kuslar icin havayolu sirketinden izin alinmasi ve saglik karnesi cikartilmasi gerektigini hatirliyorum.
Dayiniz nasil bir prosedur izliyor? Bu konu ile ilgili daha fazla bilgi verirseniz sevinirim.
tesekkurler

Kuslar icin havayolu sirketinden izin alinmasi ve saglik karnesi cikartilmasi gerektigini hatirliyorum.
Dayiniz nasil bir prosedur izliyor? Bu konu ile ilgili daha fazla bilgi verirseniz sevinirim.
tesekkurler

Gelcek mubişlerin sağlıkkarneleri ve bilezikleri kimlikleri herşey tamamlandı veteriner kontrolü gibi ufak defek sorunlarda giderildi ek olarakda herşey resmi. Ucakda ise hayvanlara tahsis edilmiş bölümde gelcek beni endişelendiren tır yolculugu olcak cünki Tırı boşaltdıkdan sonra Tr gelcek İnşallah kuşlara bir sorun cıkarmaz ve hava degişimi :(

Ben kuslari yaklasik 5 saatlik mesafeden tasiyorum normal kafesin icinde. Kafesin uzerini hava alacak sekilde bir ortu ile ortuyorum, kafesin icine de daldari asiyorum. Kafesi devrilmeyecek sekilde arabaya yerlestiriyorum, mesela yan koltuga koyup uzerinden emniyet kemeri geciriyorum, simdiye kadar sorun cikmadi.

kuslar toplamda 13 saat kafes icinde olucak. onun dışında hava degişimi olumsuz etkilermi korkum bu inşallah bişey olmaz veteriner arkdaşıma sordum bir sorun olmaz dedi ama hava degişimi etkiliye bilir dedi o yüzden gelir gelmez bana getir 3 gün karantinada tutalım dedi. Rabbimden hayırlısı bakalım

kuslar toplamda 13 saat kafes icinde olucak. onun dışında hava degişimi olumsuz etkilermi korkum bu inşallah bişey olmaz veteriner arkdaşıma sordum bir sorun olmaz dedi ama hava degişimi etkiliye bilir dedi o yüzden gelir gelmez bana getir 3 gün karantinada tutalım dedi. Rabbimden hayırlısı bakalım

Dayiniz kuslari hava akimina maruz kalmayacak sekilde getirise hicbir sorun olacagini sanmiyorum.Hayirlisi olsun, kuslarin fotograflarini paylasirsiniz burada insallah.

Dayiniz kuslari hava akimina maruz kalmayacak sekilde getirise hicbir sorun olacagini sanmiyorum.Hayirlisi olsun, kuslarin fotograflarini paylasirsiniz burada insallah.

inşallah en yakın zamanda yeni yuvalarında paylaşcam onlar içinde bir pvc kafes yapdırıyom yuvalarını geniş ve rahat olsun diye hayırlısı rabbimden.

Kafes içine dal darı at.Onu yerler.Su çok problem olmaz gibi.Onun içinde havuç rendeleyip koyuyorlarmış.

Hayırlısıyla gelirler inşallah.Dediğin gibi tır sıkıntı ama yeri sağlam olursa mesele olmaz. Dert etme bence sorunsuz kavusursun inşallah

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Türkiye nin bir ucundan diğer ucuna otobüsle sorunsuz kuş taşıyan, satan bir sürü insan var. Bence sıkıntı olmaz. Ama damlatmayi sülük dediğiniz suluga kuşlar alışık mi. Ön önemli. Her ihtimale karşı kafese hem dal darı hem de havuç koyun. Kafes havasız olmayan ama aynı zamanda hava akımının az olduğu ortamda olsun. Hava değişiminden minimum etkilenir diye dusunuyorum. Tirdan uçağa geçiş aşamasında açık alanda da uzun sure kalmasın. Ben kapalı ortamdan aniden açık havaya ciksam ben bile hasta olurum. Geldiğinde de veteriner arkadaşınız vitamin takviyeleri ni yaparsa, Allah in izniyle kuşların sağ salim elinize geçer.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri