Karadeniz Pet

iki dişi

gülşah

Yeni Üye
arkadaşlar kafesimde 2 dişi 1 erkek var
dişilerden biri diğer dişinin sırtına çıkıyor
iki dişi de yuvalığa giriyor
erkek dişinin üzerine çıkan dişiye sürekli kur yapıyor
kafes de büyük dışkı görüyorum ama hangisine ait bilmiyorum
bugün ayıracaktım dişinin birini şuan kararsız kaldım
fikir verirmisiniz lütfen

Ekli dosyalar

• IMG_3658[1].JPG
    IMG_3658[1].JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
diğer resimleri de yükledim fakat gözükmüyor acemiyim kusura bakmayın
sarı olan dişi kuşum sürekli yuvalığa girip çıkıyor bunun üzerine diğer dişi kuşum çıkıyor sürekli

Bunu en güzel sizin gözlemleyerek bir karara varmanız gerekiyor. Erkek en çok hangi dişiyle anlaşıyorsa onları beraber bırakarak diğer dişiyi kafesten ayırın.

erkek ikisinede aynı mesafede yaklaşıyor benim anlamadığım dişinin diğer dişinin üstüne çıkması ve çıkmak için sürekli kovalaması,
yeşil dişimin çeresi beyaz ve alt kısmı hafif mavimsi idi şimdi bal köpüğü gibi tatlı bi kahve oldu ve bu dişim diğer dişinin üstüne çıkıyor

Üstüne çıkması üstünlük sağlamak yuvayı sahiplenmek için olabilir.

sarı dişi kuşum sürekli yavrulukta eşeleniyor ve dişiler sürekli kanatlarını çırpıyor

Erkegin bir islevi kalmamis disiler kendi aralarinda halledecekler :D

Sarı dişi kuşum vaktinin çoğunu yuvalıkta geçiriyor popo kısmında uzaktan bile farkedilebilir açıklık var şiş gibi dışkısı da diğerlerinkinden daha büyük
Diğer başlıklardaki fotolara baktım sırtında öyle fazla bi şişlik yok kuyruğu hafif düşük
Yumurta olacağını düşünmüyorum
Yanılıyor da olabilirim acemiyim
Eğer ki yumurta varsa ne kadar sürede yumurtlar

yakinda gelir yumurta hic ciftlesmediler mi erkekle disi dediginiz kuslarin birisinin erkek olma ihtimali varmi

Kuşçu'ya götürdüm ikisi de dişi dedi
Daha önce burda da paylaştım fotolardan arkadaşlar dişi dedi ayakları ikisinde ten rengi ama erkeğin bariz mavi ye kaçıyor
Üstelik dişinin üstüne çıkan dişimizin ceresi kahveye dönmeye başladı
Bana kızışıyor gibi geliyor birazda vahşi bir kuş erkeği bile kovalıyor çıplak elle tutamıyoruz her şeye saldırıyor
Diğer dişi korktuğu için mi yuvalığa giriyor diye düşünüyorum artık

Kizismislar iyice iki disi arasinda pasif kalmis erkek disiler es tutmus kizginlik yumurtasi yapabilir

Bu dişim sarı dişimin üstüne çıkıyor

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 12
Erkekle ciftlesiyorsa boşa degil iki disiden tabiki yavru olmaz malum hayirlisi

Bir Dişiyi ayrı bir kafese alın. O da yuva arayışına girerse kanlı bir yuva kavgası olabilir. Risk almışsınız.

Yeşil dişiyi ayırdım başka bi kafese aldım o gittik den 2 saat sonra sarı dişimle erkek çiftleşdiler
Sanırım diğer dişi arayı bozuyordu
Şimdi yeşil dişim diğer kafes de üzgün gibi sesler çıkarıyor

Bir Dişiyi ayrı bir kafese alın. O da yuva arayışına girerse kanlı bir yuva kavgası olabilir. Risk almışsınız.
Zaten iki dişi de yuvalığa giriyordu yeşil dişim sürekli sarı dişimi atıyordu çok hırpalıyordu buyüzden ayıracaktım erkek ikisine de yaklaşınca kararsız kalmıştım

Ona da bir erkek ayarlayın artık. Petshoptan almamaya özen gösterin illa da alacaksanız çok dikkatli olun anlayan biri görsün önce.

Geri