Karadeniz Pet

ikinci kuluçka hazırlığı

Ebru84

Yeni Üye
Merhabalar, benim kuşlarım şubat ayında kuluçka oldular.Şuanda 3 tane yavrumuz var 1 aylık civarındalar.Babayı ayırmıştım dişiyi dövdüğu için.Anne 3 yavruyu kendi buyüttü.Şimdi en küçk yavru yuvadan hala çıkmadı ve anne de tekrar kızgınlığa girdi.Yavrulardan ayırip baba ile bir araya getirmedim yumurtlayıp yavrulara zarar vermesin diye ama bu sabah yuvanın icine bir de baktım ki icerde yavru olduğu halde dişi kızgınlık yumurtası yapmış eşinirken kumların içine gömmüş ben de yumurtayı aldım.Ne yapacağımı bilmiyorum.İkinci kulucka şart mı ? yavruları ayırıp erkeği yanına mı atayım bu işten anlayan insanlardan öneri bekliyorum.

Ekli dosyalar

• 20180311_144541.jpg
    20180311_144541.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 33
Merhabalar, benim kuşlarım şubat ayında kuluçka oldular.Şuanda 3 tane yavrumuz var 1 aylık civarındalar.Babayı ayırmıştım dişiyi dövdüğu için.Anne 3 yavruyu kendi buyüttü.Şimdi en küçk yavru yuvadan hala çıkmadı ve anne de tekrar kızgınlığa girdi.Yavrulardan ayırip baba ile bir araya getirmedim yumurtlayıp yavrulara zarar vermesin diye ama bu sabah yuvanın icine bir de baktım ki icerde yavru olduğu halde dişi kızgınlık yumurtası yapmış eşinirken kumların içine gömmüş ben de yumurtayı aldım.Ne yapacağımı bilmiyorum.İkinci kulucka şart mı ? yavruları ayırıp erkeği yanına mı atayım bu işten anlayan insanlardan öneri bekliyorum.
Yavrular yuvadan atlayıp yem kırmıyorsa bekleyin bence dişi tam büyütsün yeni yavrular alacağım derken eskileri sağlıksız bırakmayın elle beslerim derseniz ayırın besleyin erkekle buluşsunlar ama elle beslemek çok emek ister takip ister

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yavrularin üçü de yem kırıyor sadece yuvadan çıkmak istemeyen en küçük yavru biraz çekingen hep anneden bekliyor.Yalnız anne de besleme yapmıyor artık,ikinci kuluçka dişiyi yorar mı ? bilemiyorum kuşçular da birşey bilmiyor..

Yavrularin üçü de yem kırıyor sadece yuvadan çıkmak istemeyen en küçük yavru biraz çekingen hep anneden bekliyor.Yalnız anne de besleme yapmıyor artık,ikinci kuluçka dişiyi yorar mı ? bilemiyorum kuşçular da birşey bilmiyor..
ilk kuluçkadan sonra dinlendirmek çift sağlığı için önemlidir anne artık beslemiyorsa anneyi ayırın yavrular babayla kalsın yuvalığa dal darı koyun kafes tabanına da aspur diğer yavrular da yer küçük yavru da kırmayı öğrenip yer sağlıklı beslemeler

Yumurta yapmaya devam ederse yavruları ayırın erkeğide yanına atın yumurtalar boşa gitmesin Yavrularıda erkeğin eski kafesine koyun tabana bir dal darı birazda aspur koyun bide derin olmıycak bir su kabı.

Yavruları ayırın babayı annenin yanına atın keyifli hobiler

Peki bu döngü böyle devam mı edecek ? ben sonlandırmadığim sürece sürekli kuluçka halinde mi yaşayacaklar bunu anlayamadım.Şöyle bir rahatsızlık duyuyorum ister istemez yuvalığı almadığim için otomatikmen yavrulama dönemine giriyor ikinci defa yorgun bi sürece sokuyorum hayvancağızı.yanlışsam düzeltin.saygılar..

Geri