Karadeniz Pet

İkinci kuluçka tek yavru...

furkangunsoy

Yeni Üye
Merhaba, herkese hayırlı üretimler. Ben evde hobi olarak iki çift kuş bakıyorum ve sürekli araştırıp, bu kuşları öğrenmekten keyif alıyorum. İri çekoslovak çift kuşlarım bundan 2 ay önce yumurtladılar (İkisinin de ilk kuluçkası) ve 15 gün yumurtalara yattı dişi, ancak flash ile kontrollerim sonucu boş olduğunu anladım ve yumurtaları aldım. Bir ay dinlendikten sonra tekrar yuvalık taktım ve kuşlar bu sefer 4 yumurta yaptılar, 3 tanesi doluydu. Ancak ilk yavru çıktığı günün gecesi öldü, ikinci yavru (bu gün 3. Günü) yaşıyor. Son yavru da çıktıktan bir gün sonra öldü. Her sabah mama hazırlayıp veriyorum, sulukları günlük değişiyor. Elektrolit, probiyotik vs. takviyelerini ayın belli günlerinde yapıyorum. Ancak yavrular kursak boş bir şekilde ölüyor anlamıyorum. Bu ikinci yavrunun ise kursak sürekli yarım dolu şekilde yatıyor. İlk yavrulari olduğu için acemilik mi yoksa dişi kuş yavru bakmak için uygun değil mi bilemedim. Siz değerli hocalara sormak istedim. Bu tarz durumlar ilk kuluçkada normal mi ? Ekstra birşey yapmam gerekir mi ?

Geri