Karadeniz Pet

İlk çiftleşme oldu şimdi ne yapmalı??

Limon44

Meraklı Üye
Merhaba..
Dişi kusum 2 hafta once erkeği olmadigi halde yumurtladi. Bende eriskin bir. Eş aldim 3 gün önce. yuvalik da taktim. Yuvaligin içine talas koydum bir avuc kadar. Disi yuvaliga girip cikiyor devamli.Çok hizli çıktılar :)Bugun aksam 2 kere ciftlestiklerini gördüm. Gunduz evde olmadigimdan bilemiyorum baska ciftlestilermi.. Bundan sonra ne yapmaliyim? 2 adet yumurtasi var dollenmemis onlari yuvaya koymam yumurtlamasina yardimci olur mu? Yardimci olursaniz sevinirim bu ilk kuluckamiz olacak olursa..

Haftada 1 kere mama verin kızıştırıcı veriyorsanız fazla abartmayın fazla rahatsız etmeyin öyle devam etsin.

Normal muhabbet kusu yemine biraz yulaf karistirdim o kadar. Baska birsey vermiyorum.yarın sabah mama yapicam ilk iş.. Dal dari versem faydalı olur
mu??

3. Yumurta geldikten sonra bos yumurtalari alın. Boşuna ısıtmak için kendini yormasın. Hayırlı olsun. Insallah guzel yavrular alırsınız

Aldıysanız zaten gerek yok. Onlar ciftlesmeye baslamis zaten. Yeni yumurtalar gelir yakında. Yuvaliga kedi kumu tavsiye ederim ben. Daha hijyenik bana göre. Bit veya parazit daha zor ürüyor. Kuslariniz da fotosu var mi acaba? Bir maşallah diyelim.

Siyah cam talasi aldim kedi kumu kokulu olanlar varmis ondan alsam sorun olur mu? Birde kedi kumunu tabana sersem daha hijyenik olur mu. Resim paylasiyorum. Birde cikan yavrular tahmini ne renk olur?? Cvplariniz icin cik tsk ederim.

Ekli dosyalar

• 20190112_231406.jpg
    20190112_231406.jpg
    655.8 KB · Görüntüleme: 19
Siyah cam talasi aldim kedi kumu kokulu olanlar varmis ondan alsam sorun olur mu? Birde kedi kumunu tabana sersem daha hijyenik olur mu. Resim paylasiyorum. Birde cikan yavrular tahmini ne renk olur?? Cvplariniz icin cik tsk ederim.
Bende başta siyah çam talaşı kullanıyordum şuan Pro Line kedi kumu kullaniyorum. Bende portakalli olan var ama hepsi ayni zaten. Istediginizi secebilirsiniz. Tabana sermeniz de işe yarar. Ben de yapıyorum. Koku vs. olmuyor böylece. Kuşların da maşallahı var. Bakalım nasıl yavrular gelecek?

Kokulu olmasi sıkıntı yaratir mı diye korkuyorum. Bunlar benim ilk torunlarim olacak o yüzden biraz titiz davraniyorum:) disi yuvayi kemirip duruyor kedi kumuyla talasi degissem sorun yapar mi birde??

Talaşları bir süre sonra dağıta dağıta bitiriyor zaten. Ister o zaman ister şimdi degistirebilirsiniz. Bahsettigim markanın kokusuz olan ürünü de var. Tercih sizin