Karadeniz Pet

İlk Kuluçka

Ethem AVCI

Meraklı Üye
Herkese iyi hobiler, Kuşum ilk kuluçkasına 31 mayısta yattı 2-3 gün ara ile toplam 5 yumurta yaptı. İlk deneyimim olacağı için aklıma takılan bazı sorular var onları yöneltmek istiyorum size;
1-Yumurta dolu boş kontrolü hiç yapmadım anneyi ürkütmemek için,keza anne sürekli kuluçkada yatıyor günde 1-2 kez 2-3 dk ara ile çıkıyor.
2-Yavrular yumurtadan çıktıktan sonra yuvaya talaş mı dökmeliyim( şuan zeminde hiçbirşey yok )
Eğer dökeceksem hergün talaşları yenisiyle değiştirip yuvayı temizlemelimiyim?
3-Hazırlayacağım mamayı hergün mü vermeliyim?

Artı olarak verebileceğiniz tavsiyeleride mutlaka dikkatle uygulayacağım.

L3Z9O1.jpg
[/url][/IMG]

Yavrular çıktıkça azar azar talaş ekleyebilirsiniz ve kirlendikçe değiştirebilirsiniz.
Çıkacak yavru sayısına göre hergün veya gün aşırı mama yapıp verebilirsiniz.

Yavru sayısı 5 ve üstü olduğunda günde 2 sefer altında günde 1 sefer mutlak mama takviyesinde bulunmalısın talas önceden koymadı isen tüm yavrular çıkınca az az ekle ve dışkıları emdikçe 1-2 günde bir değiş bu değişimi anne baba mama yem dışkı ihtiyacını karşılamaya çıktığında yap seri şekilde fazla ürkmesinler ve en önemlisi mümkün oldu kadar az rahatsız et

Yavru sayısı 5 ve üstü olduğunda günde 2 sefer altında günde 1 sefer mutlak mama takviyesinde bulunmalısın talas önceden koymadı isen tüm yavrular çıkınca az az ekle ve dışkıları emdikçe 1-2 günde bir değiş bu değişimi anne baba mama yem dışkı ihtiyacını karşılamaya çıktığında yap seri şekilde fazla ürkmesinler ve en önemlisi mümkün oldu kadar az rahatsız et

Çok teşekkür ediyorum bilgilerin için.