Karadeniz Pet

İlk Yavru 🥰

Yağmur Kuşsan

Emektar Üye
merhabalar arkadaşlar, bugün ilk yavrumuz doğdu gerçekten çok mutluyum. şu anda yapmam gereken bir şey var mı? yuvayı açıp ara sıra kursağına vs bakmalı mıyım? annesi besleyebiliyor mu nerden anlarım eğer bakamazsam yuvaya? bir de yavru biraz erken doğdu benim yaptığım hesaba göre, ve biraz da küçük duruyor, gelişmeden annesi yumurtayı açmış olabilir mi?

bir de normal mi bilmiyorum ama yavru ötüyor belirli aralıklarla

bu süreçte kuşlara havuç maydanoz vs verirsem yavruya kusarlarsa sorun olur mu?

Öncelikle gözünüz aydın 🥰 evet kursak kontrolü yapmanız gerekiyor, eğer anne bakmazsa elle besleme yapılması gerekiyor, ilk kuluçkasıysa eğer ilk günler besleme durumu olabilir, yavru küçük demişsiniz ten rengi normal mi yoksa soluk mu

Öncelikle gözünüz aydın 🥰 evet kursak kontrolü yapmanız gerekiyor, eğer anne bakmazsa elle besleme yapılması gerekiyor, ilk kuluçkasıysa eğer ilk günler besleme durumu olabilir, yavru küçük demişsiniz ten rengi normal mi yoksa soluk mu
yavruya bakarsam sıkıntı olur diye yuvayı açmadım tam göremedim açıkçası rengini, bir arkadaş yeni doğan yavrunun resmini paylaşmış, o yavru kadar var büyüklüğü.

kontrol ettim renkte solukluk yok kursağı da dolu çok mutlu oldum görünce. bir konu açacağım şimdi kuşumun bir rahatsızlığı hakkında eğer bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Geri