Karadeniz Pet

İlk yavru deneyimi.

slowydefend

Yeni Üye
İyi akşamlar herkese.

Bir süredir bakmakta olduğum çiftimin yumurtalarından ilkinden ilk yavrumuz çıktı. Yaklaşık 2 saat oluyor yavru çıkalı. Yanlarına fazla yakınlaşıp rahatsız etmeden gözlemlemeye çalışıyorum uzaktan ancak yavrunun gagası henüz kapalı gibi geldi. Dişi kuş ta henüz beslemedi yavruyu. İlk deneyimim olduğu için ne yapılacağı, bu durumun olağan mı yoksa olağandışı mı olduğu hakkında bilgim yok. Fazla geç olup yavruya bir şey olmadan sizlerden de destek almak istedim. Şuan ne yapmalıyım sizce ve bundan sonra ileriki günlerde dikkat etmem gereken önemli şeyler var mı?

Şimdiden çok teşekkürler.

Kendisinin beslemesine müsaade edin kısa sürede deneyim kazanır.
Her gün yumurta ve bebe bisküvili mama yapın içine kızıştırıcı besin katmayın ( havuç gibi) yeterli olacaktır.

Kendisinin beslemesine müsaade edin kısa sürede deneyim kazanır.
Her gün yumurta ve bebe bisküvili mama yapın içine kızıştırıcı besin katmayın ( havuç gibi) yeterli olacaktır.
Teşekkür ederim yapacağım. Peki gaganın açık olmaması normal bir durum mu? Müdahale edilmesi gerekiyor mu bilemedim ve bir bilenden yardım almadan müdahale de etmek istemiyorum.

Teşekkür ederim yapacağım. Peki gaganın açık olmaması normal bir durum mu? Müdahale edilmesi gerekiyor mu bilemedim ve bir bilenden yardım almadan müdahale de etmek istemiyorum.
Yavru açar ki dişi kuş besleyeceği esnada yavruya sinyal gönderiyor gagasına dokunarak yavru açıyor ağzını.

Yumurta maması yap ver ve gerisine karışmayın

Geri