Karadeniz Pet

İlk yumurtam geldi.

muratk19

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese iyi günler. Bugün ilk kez muhabbet kuşum yumurtladi çok mutlu oldum. Fakat yumurta çok küçük ve şeffaf geldi bana. Daha önce muhabbet kuşu yumurtasi görmediğim için olabilir. Diğer sıkıntı da dişi kurşun titriyor sürekli. Şimdi yapmam gereken ne var diğer yumurtalar ne zaman gelir. Şu an kuşum yumurtada yatmıyor normalmi. Kafamda deli sorular yardımcı olursanız çok sevinirim 😊

Ekli dosyalar

• IMG-20210517-WA0001.jpg
    IMG-20210517-WA0001.jpg
    135.4 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG-20210517-WA0002.jpg
    IMG-20210517-WA0002.jpg
    190 KB · Görüntüleme: 10
1- Yumurta boyutunda bir sıkıntı yok, yeni çıktıysa şeffaf gibi durması normal. Bir süre sonra daha bir yumurta gibi duracaktır.
2- Nasıl bir titreme? Uzun süre yuvalıkta vakit geçiriyorsa kanatlarının azıcık titremesi vb. normal.
3- 2-3 gün arayla diğer yumurtalar gelir. Genelde 4-7 arası yumurta yaparlar.
4- Anaç kuşlar bazen yumurtalarını biriktirmeden, ilk yumurtadan itibaren yatmaya başlarlar. Bazı kuşlar 2-3 yumurta yapıp öyle yatmaya başlarlar. Sıkıntı yok.

Hayırlı olsun.

1- Yumurta boyutunda bir sıkıntı yok, yeni çıktıysa şeffaf gibi durması normal. Bir süre sonra daha bir yumurta gibi duracaktır.
2- Nasıl bir titreme? Uzun süre yuvalıkta vakit geçiriyorsa kanatlarının azıcık titremesi vb. normal.
3- 2-3 gün arayla diğer yumurtalar gelir. Genelde 4-7 arası yumurta yaparlar.
4- Anaç kuşlar bazen yumurtalarını biriktirmeden, ilk yumurtadan itibaren yatmaya başlarlar. Bazı kuşlar 2-3 yumurta yapıp öyle yatmaya başlarlar. Sıkıntı yok.

Hayırlı olsun.
Çok teşekkür ederim hocam valla için rahatladı Allah razı olsun. Sanki torunlarım olacak gibi çok heyecan yaptım. Tek sıkıntım kalamar kemiği temin edemedim sipariş ettim fakat pandemi nedeniyle büyük ihtimalle yarın gelecek. Geç kalmış olmam bu yumurta için sıkıntı olur mu.

Çok teşekkür ederim hocam valla için rahatladı Allah razı olsun. Sanki torunlarım olacak gibi çok heyecan yaptım. Tek sıkıntım kalamar kemiği temin edemedim sipariş ettim fakat pandemi nedeniyle büyük ihtimalle yarın gelecek. Geç kalmış olmam bu yumurta için sıkıntı olur mu.
Karışık bir beslenme düzeni varsa çok da sıkıntı olmaz. Yoksa, kalamar kemiği kalsiyum açısından hemen hemen tek kaynak olduğundan tabi ki gerekli. Kalsiyum aldıkları sürece nereden aldıklarının çok bir önemi yok ama.