Karadeniz Pet

İnşallah birşey olmadan büyürler

Kemal035

Yeni Üye
430A14B7-5AF7-4CAC-BC0F-5CF2D96FB918.jpeg
8 tane yumurtadan dün itibariyle 5. Yavruda çıktı anne baba yavrulara bakıyorlar sanırım kursakları şiş çünkü yumurtayı ve bebe bisküvisini eksik etmiyorum hatta ilk doğan göz kırpmaya başladı bile :) Allah nazarlardan saklasın

Birde arkadaşlar fotoğrafa bakarak söylüyebilirmisiniz yuvalığı temizlemem yada bir şey yapmam gerekiyormu?? annenin yavrularını kabul ettirmeyecek bir şey yapmakta istemiyorum

Korkmadan temizleyin birşey olmaz kuşuna güveniyorsanız. Günlük 1 2 kere kontrol edin yavruları sabah ve akşam.

Korkmadan temizleyin birşey olmaz kuşuna güveniyorsanız. Günlük 1 2 kere kontrol edin yavruları sabah ve akşam.[/QUOTE

Dişi muhabbet kuşumu yaklaşık 5-6 ay önce pedshop tan aldım erkek bende vardı, erkek daha bir ele alışkın ama dişi biraz daha yabaniydi, şansıma eş tuttular kafese yuvalık koyduktan bir süre sonra çiftleşme ve ardından yumurtlama oldu, o yüzden dişi muhabbet kuşumu çok iyi tanımıyorum pek riskte almak istemiyorum açıkçası internetten araştırmalarımda beslemez kabul etmez diye yorumlar izledim ve okudum o yüzden hiç yuvalık temizleme işine girmesemmi, ellemesemmi diyorum

ilk yavru cıktıgı zamantan itibaren 15 gün temizleme, 15 gün sonra temizlemeye basla.

maşallah.

Maşallah. Hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde büyütürsünüz hepsini.

Maşallah. Hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde büyütürsünüz hepsini.
İnşallah çok sağolun
Önümüzdeki hafta sonu temizlicem artık
İlk yavru 7 aralıkta doğdu önümüzdeki hafta sonu 15-16 günlük olacak temizleme zamanıda artık baya baya gelmiş olacaktır
Zaten yuva içindeki folluktan alıp direk temiz talaşı koyup onun içine yavruları aktarmayı düşünüyorum böylelikle hiç zaman kaybı olmadan anneyi fazla heycanlandırıp strese sokmadan temizlemiş olurum diye düşünüyorum :)

İnşallah çok sağolun
Önümüzdeki hafta sonu temizlicem artık
İlk yavru 7 aralıkta doğdu önümüzdeki hafta sonu 15-16 günlük olacak temizleme zamanıda artık baya baya gelmiş olacaktır
Zaten yuva içindeki folluktan alıp direk temiz talaşı koyup onun içine yavruları aktarmayı düşünüyorum böylelikle hiç zaman kaybı olmadan anneyi fazla heycanlandırıp strese sokmadan temizlemiş olurum diye düşünüyorum :)

diğer yavruların boyutuna göre tabalıgı daha fazla koyabilirsin.

ilk zamanlar sadece sıvı şeklinde dışkı olur daha dogrusu dışı olduğunu anlamazsın ama kuşlar 10 gün gibi artık bolbol dışkı yapar, sizin kuluçka zaten biraz kalabalık aile olmuş.

en son yavru 4-5 günlük olana kadar taban malzemesini arttir.

diğer yavruların boyutuna göre tabalıgı daha fazla koyabilirsin.

ilk zamanlar sadece sıvı şeklinde dışkı olur daha dogrusu dışı olduğunu anlamazsın ama kuşlar 10 gün gibi artık bolbol dışkı yapar, sizin kuluçka zaten biraz kalabalık aile olmuş.

en son yavru 4-5 günlük olana kadar taban malzemesini arttir.
Yani temizlemedende talaş koyabilirmiyim şimdilik

Yumurtaları yavruların altına sokmuş sıcak dursun diye yada yavrular yumurtaların üstüne çıkmışlar :)

Yumurtaları yavruların altına sokmuş sıcak dursun diye yada yavrular yumurtaların üstüne çıkmışlar :)
Yumurtalara dışkı bulaşmasına engel olun diğer yavrular çıkamayabilir kurumuş dışkıyı sakın elinizle koparmaya çalışmayın yumurtayı kırabilirsiniz. Ilık suya koyun yumuşamasını bekleyin dışkının.

Yumurtalara dışkı bulaşmasına engel olun diğer yavrular çıkamayabilir kurumuş dışkıyı sakın elinizle koparmaya çalışmayın yumurtayı kırabilirsiniz. Ilık suya koyun yumuşamasını bekleyin dışkının.
Aynen diğer yumurtalardanda en az bir yada iki yavru bekliyorum ama işte beni korkutan şeyde bu yeni doğacak olanla ilk doğanlar arasında boy kalıp hareketlilik dışkı herşey birbirinden çok uzak o yüzden inşallah bir şey olmaz

Zaten bir de şu varki ben şuana kadar hiç yumurta kabuğuda bulmadım yuvalıkta sanırım hepsini ya dişi ya erkek yada ikisi birden yiyorlar

Aynen diğer yumurtalardanda en az bir yada iki yavru bekliyorum ama işte beni korkutan şeyde bu yeni doğacak olanla ilk doğanlar arasında boy kalıp hareketlilik dışkı herşey birbirinden çok uzak o yüzden inşallah bir şey olmaz
Yesinler kabukları birşey olmaz :)
Şimdiden el ile besleme yöntemini öğrenin ileride lazım olur hiç beklenmedik bir şekilde beslemeyi bırakabiliyorlar :)