Karadeniz Pet

Irklar arası eşleşme

Hank Moody

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,
Painted erkek muhabbet kuşuna sahibim. Daha önceki konumda bahsetmiştim. Kısaca bu konudan bahsedeyim. Bir arkadaşımda dişi bir muhabbet kuşu var ve bakımında zorlandığını belirtmişti. Dişi kuşun gagasında halen siyah noktalar mevcut ve gözleri simsiyah duruyor. Daha küçük olduğunu söyleyebilirim. 3 4 aylık gibi. Yanılmıyor isem çekoslavak ırkından bir kuş. Bunun için fotoğrafını da ekliyorum. Bu konuda aydınlatabilecek bir arkadaş varsa şimdiden teşekkür ederim.
Soruma gelecek olursak bu iki tür birbirinden farklı. Ve bunların eşleşme durumu olabilir mi? Yani eşleşme durumunda genetik bir bozukluk meydana gelebilir mi acaba?
Şimdiden teşekkür ediyorum.
Not: painted fotoğrafı Ekim ayından, çekoslavak bugünki fotoğraf. Aralarında 1 en fazla 2 aylık bir fark var.

Ekli dosyalar

• IMG-20191128-WA0000.jpg
    IMG-20191128-WA0000.jpg
    129.3 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_20191018_134759.jpg
    IMG_20191018_134759.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 38
Kuş üretenler daha iyi bilir. Kısaca öğrendiğim kadarını yazayım en azından. Yavruların yarısı dişiye benzer. Yarısı da erkeğin cinsi painted olur.
Ayrıca genetik bozukluk durumu olmaz. Anne yada babasıyla yada kardeşinle eşlemek sıkıntı sadece sakat doğma, boyda küçülme olabilir.

Eş tuttuğu sürece sıkıntı olmaz çek,jumbo,show,,hollanda,ingiliz,yerli diye tabir ettiğimiz ırklarla çiftleşebilir.. Aynı kuluçka kardeşleri olmasın yeter..

Kuş üretenler daha iyi bilir. Kısaca öğrendiğim kadarını yazayım en azından. Yavruların yarısı dişiye benzer. Yarısı da erkeğin cinsi painted olur.
Ayrıca genetik bozukluk durumu olmaz. Anne yada babasıyla yada kardeşinle eşlemek sıkıntı sadece sakat doğma, boyda küçülme olabilir.
Teşekkür ederim :)

Eş tuttuğu sürece sıkıntı olmaz çek,jumbo,show,,hollanda,ingiliz,yerli diye tabir ettiğimiz ırklarla çiftleşebilir.. Aynı kuluçka kardeşleri olmasın yeter..
Peki Ahmet Bey çekoslavak olarak düşündüğüm dişi kuş için net bir şey söyleyebilir miyiz türü olarak?