Karadeniz Pet

Isırma huyu

Zuhalebru

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar
Kuşum alalı 1,5 ay oldu eve ve bize çok alıştı fakat artık ele geldiğinde çok hırslanıyor ve ısırıyor nasıl vazgeçirebilirim Kuşuma nasıl eğitim verebilirim yardımlarınızı rica ediyorum

Merhaba Arkadaşlar
Kuşum alalı 1,5 ay oldu eve ve bize çok alıştı fakat artık ele geldiğinde çok hırslanıyor ve ısırıyor nasıl vazgeçirebilirim Kuşuma nasıl eğitim verebilirim yardımlarınızı rica ediyorum
Bende aynı soru var, sonradan ısırmaya başladı, dişi kuşlar ergenliğe doğru yada tüy dökümünde yaptığı vede bunun geçici olduğu söyleyenler var. Isırınca geri çekilmeyin devamında ısırmıyor, ama ısırınca tepki verirseniz devam ediyor eyleme. Bol bol sevin :)

• Beğen
Tepkiler: cey
Bende çok tecrübeli bir eğitici değilim ama benim erkek 5 aylık muhabbet kuşum var elime alıştırmak için genelde elimden yem yedirdim ve onu severken çok yavaş hareket ettim ve ısırmaya çalıştığında hiç geri çekmedim şuan sevmekten vs hiç birşey de sıkıntı çekmiyorum bir ara onu severken ısırıyordu ama onun istediği gibi biraz süre verdim ona bana biraz daha alışmasını bekledim şimdi hiç sıkıntı çıkarmıyor birde sizi kafesini temizlerken ve yem koyarken mutlaka görmesi lazım size böyle böyle alışıyor.. İnşallah yardımcı olmuşumdur

• Beğen
Tepkiler: cey
Bende aynı soru var, sonradan ısırmaya başladı, dişi kuşlar ergenliğe doğru yada tüy dökümünde yaptığı vede bunun geçici olduğu söyleyenler var. Isırınca geri çekilmeyin devamında ısırmıyor, ama ısırınca tepki verirseniz devam ediyor eyleme. Bol bol sevin :)
Çok seviyorum bol bol elime alıp oynuyorum ama hep ısırılıyorum Neyse bekliycez bakalım inşallah vazgeçer bu huyundan

İsirma olayi cok ilginc bizde de. Normlde kendisi elime omzuma kucagima hop atlar oynar gelir eder ama bazen ben elimi uzatinca isirma eylemine gecio aniden. Yani kendi istemeyince ona asla dokunamion disi iste bi acaip Tür uz :)
Peki sey sorcm ben. Avucumla asla tutturmuyo kendini kasitmio sevdirmio . Bu davranis degisir mi zamanla acaba. 6-7 aylik

İsirma olayi cok ilginc bizde de. Normlde kendisi elime omzuma kucagima hop atlar oynar gelir eder ama bazen ben elimi uzatinca isirma eylemine gecio aniden. Yani kendi istemeyince ona asla dokunamion disi iste bi acaip Tür uz :)
Peki sey sorcm ben. Avucumla asla tutturmuyo kendini kasitmio sevdirmio . Bu davranis degisir mi zamanla acaba. 6-7 aylik
Bizimki oynarken ısırıyor galiba hatta elimi dişisi zamnediyor bile olabilir Bizimkide avuç içinde tutulmaktan hışlanmıyor hiç avucuma almıyorum o yüzden ayrıca dışarıdayken kendini kaşıtmıyor ama kafesindeyken 3 parmağımla kafasını tutup en az 5 dk kaşıyorum o da cıgır cıgır konuşuyor ben kaşırken Bizimki 1,5 aylık Çok bilgim dahilinde değil değişip değişmeyeceği bende pek anlamıyorum o yüzden burdaki bilen kişilerden destek alıyorum.Bence zorlamayın zamanla olur heralde

Geri