Karadeniz Pet

Isırma

mubişsever_48

Meraklı Üye
merhaba arkadaşlar kuşum ben telefonda konuştuğum zaman yanıma gelip dudağımdan ısırmaya çalışıyor normalde ısırmaz oyun amaçlı tırnaklarımla oynar ısırır ama bu daha farklı canımı acıtıyor dudak yani bide anlam veremedim niye böyle yapıyor

merhaba arkadaşlar kuşum ben telefonda konuştuğum zaman yanıma gelip dudağımdan ısırmaya çalışıyor normalde ısırmaz oyun amaçlı tırnaklarımla oynar ısırır ama bu daha farklı canımı acıtıyor dudak yani bide anlam veremedim niye böyle yapıyor

benim kuşta ilk zamanlar öyle davranışlar sergiliyordu.ağzınızdan birşey yedirmeyi deneyin bence.mutlaka yiyecektir.yani öyle geldigi sırada ufak bir bebe bisküvisi veya yiyebilecegi birşeyi alın mutlaka uzanıp yiyecektir bence.

bazende elde kumanda varken kumandayı bırakmam için sinirlenebiliyor.sizde telefonla konuşurken öyle birşey yaparsa telefonu kenara koyun ne yapacak izleyin veya telefonu kapatın ama onunla konuşmaya devam edin ne yapıcak.deneye deneye sebebini bulursunuz ısırmayı bırakır.ısırdıgında tepki verme yeterki

Dikkat çekmek istiyor amacı sadece bu

Mecburen tepki veriyorum çünkü canım acıyo öyle bi ısırıyoki yani genelde tel elimde olduğu zamanda üzerine çıkıp saldırıyor tele kenarlarını kemiriyo teli kıskanıyor galiba :D

o ısırdıkça siz elinizden gelmeyerek tepki veriyorsunuz bu da onun hoşuna gidiyor. yani kendi kendine şöyle düşünüyor....
Hmmmm demekki ısırınca ses çıkarıyor..
Hmmm ISırdığımda haraket ediyorrr...
Hmmm ısırdığımda telefonu bırakıyor benimle ilgileniyor
Vs vs...
Ozaman ne yapmalıyım?
Daha çoookkkkk ısırıııkkkkkkkkkkkkk :D

Aynen de böyle işte yani bir şekilde dudağınıza yaklaştırmamaya çalışın ancak elinizi filan ısırdığında bırakın ısırsın bir müddet sonra ısırdığında hiç bir şey olmadığını anlayacak ve vaz geçecek..

Benim bebeğim göz kapağımı ısırıyor hem de, gözyaşım akınca dıp dıp tadına bakıyor
Sonra nazikçe kaşlarımı, kirpiklerimi gagasıyla tarıyor

Galiba sevgi gösterisi
Kediler de çok sevince, sevilince ısırıyor

Hayvan doğası işte, insan gibi eliyle "aou benim guzuma" diye okşamayamayorlar :)

Gözünüze okadar yanaştırmayın yahu mazallah hayvandır kör eder valla :S Sizdeki de iyi cesaretmiş :D

Benimde kirpiklerimi ısırmaya çalışıyoda izin vermiyordum sonra vazgeçti zaten :) ama onlarda sevdiklerinden yapıyorlar işte :D

bizimkide gözlükle kumandayla telefonla oynamayı onlara dogru konuşmaya bayılıyor kumandayı gördümü kimse tutamıyor onu ardı ardına kelimeler geliyor

Bu kuş vücudumda delinmedik yer bırakmadı kızkınlıkta şu anda 4 yumurtya sahip ama halen ısırmaya devam ediyor. :)
e0b17aa4b4cc5b35beef2c9d75e1fc0b.jpg

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maşallah

Geri