Karadeniz Pet

ishal halsizlik ve hiç konuşmama òtmeme durumu

Arzufurkan

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba benim muhabbet kuşumun adı çapkın 7 aydır bizimle o kadar enerjik konuşkan oyuncu bir kuştuki anlatamam aşkım derdi çapkın derdi kendi çıngırağının sesini çıkarırdı öpücükler atardı tepemizden inmezdi eve gelen bütün misafirler bayılırdı ona tertemizdi çok enerjikti bazende sinirlenir bağırırdı bize sonra birden ishal halsizlik ve hiç konuşmama òtmeme durumu basladi bi iki gün böyle oldu sonra ağzında tükürük gibi bişey gördük hemen gittik veterinere antibiyotik tozu verdi suyuna günlük mercimek tanesi kadar koymamızı ve vitaminide eklememizi söyledi 10 gün kadar yapın dedi yaptık kafesinide kaloriferin önüne koyduk ballı krakerde aldık 10 gün oldu düzelmedi kuyruk hep düşük kafasını sokup uyuyor sürekli asla konuşup ötmüyor ama ilginç şekilde hiç yem yemeyi kesmedi harika yiyor kakasıda düzgün bayadır omzumuza gelip yüzümüzün sıcağında uyuyor kusura bakmayın çok uzun yazdım ama gercekten o kadar üzülüyorumki 7 aylık hamileyim ve kaç gündür onun için üzülüp ağlıyorum korkuyorum ....fotoğrafta göründüğü gibi uyuyor hep

Ekli dosyalar

• 15506083280452180903548588953612.jpg
    15506083280452180903548588953612.jpg
    1,001.5 KB · Görüntüleme: 17
Merhaba geçmiş olsun. Veteriner kuştan anlıyorsa bir teşhis koymuştur. Şayet bilgi vermeden direkt antibiyotik gibi ağır bir tedavi uyguladıysa sorun olabilir. Kafes kaloriferin yanında olmamalı. Bulunduğu konum 20 - 25 derece olsa yeterli. Ballı kraker aşırı zararlıdır. Zaten o bal da değildir. Dal darı vermenizi tavsiye ederim. Mümkünse kızıl. Bunların dışında kafes temizliği cok onemli muhtemelen mikrop kapmıştır ya da daha kötüsü iç parazit durumu olabilir. Kafesi günlük temizleyin elma sirkeli su ile. Şimdilik bu kadar söyleyebileceklerim. Dedigim gibi veterinerin teşhisini bilebilseydim daha cok yardımcı olabilirdim.

Merhaba geçmiş olsun. Veteriner kuştan anlıyorsa bir teşhis koymuştur. Şayet bilgi vermeden direkt antibiyotik gibi ağır bir tedavi uyguladıysa sorun olabilir. Kafes kaloriferin yanında olmamalı. Bulunduğu konum 20 - 25 derece olsa yeterli. Ballı kraker aşırı zararlıdır. Zaten o bal da değildir. Dal darı vermenizi tavsiye ederim. Mümkünse kızıl. Bunların dışında kafes temizliği cok onemli muhtemelen mikrop kapmıştır ya da daha kötüsü iç parazit durumu olabilir. Kafesi günlük temizleyin elma sirkeli su ile. Şimdilik bu kadar söyleyebileceklerim. Dedigim gibi veterinerin teşhisini bilebilseydim daha cok yardımcı olabilirdim.

Iyice bakıp inceledi ama açıkçası durum budur demedi sadece üsütmüstür dedi 10 gün sonra kontrole getirin dedi kakasi şimdilik normal biraz zayıflamış belli ama kursagi iyi yem yiyor gibi görünüyor dedi evet yiyor dedik tüy dökmüş biraz dedi ballı krakeri hemen bırakıyorum ve kaloriferden biraz uzaklastiriyim tavsiyeler için çok teşekkürler internette bizimkine benzer bazı yorumlar gördüm bir iki ay sonra öldü falan yazmışlar çok kafama taktım

Cereyanda kalmamalı kesinlikle. Ani soğuk sıcak farklarına da maruz kalmamalı. Üşütmüş de olabilir. Fakat ağızdan kusma tarzı bir eylem genelde kursak mantarı belirtisidir. Kuş yem yer fakat 5 dk sonra kusar. Maalesef 7 yıl besleyip büyüttüğüm dişi kuşumu bu sebepten kaybettim her türlü tedaviyi uygulamama rağmen. Yine de sizin kuşun dışkı ve yem sorunu yoksa iyiye gidecektir umarım. Haftada iki kez mama verin. Hazırlanışı ve tarifi basit gayet. Nette bulabilirsiniz. Bunlar dışında veterinerinizle kursak mantarı ihtimalini bir görüşün derim.

Cereyanda kalmamalı kesinlikle. Ani soğuk sıcak farklarına da maruz kalmamalı. Üşütmüş de olabilir. Fakat ağızdan kusma tarzı bir eylem genelde kursak mantarı belirtisidir. Kuş yem yer fakat 5 dk sonra kusar. Maalesef 7 yıl besleyip büyüttüğüm dişi kuşumu bu sebepten kaybettim her türlü tedaviyi uygulamama rağmen. Yine de sizin kuşun dışkı ve yem sorunu yoksa iyiye gidecektir umarım. Haftada iki kez mama verin. Hazırlanışı ve tarifi basit gayet. Nette bulabilirsiniz. Bunlar dışında veterinerinizle kursak mantarı ihtimalini bir görüşün derim.

Bahsettiğiniz bu yumurtali olan mamamı dediklerinizi uyguluycam teşekkürler

merhaba kuşunuzun yemini kontrol edin nemli olmamalı 2. cam önü kapı önü gibi yerlerde durmamalı petek yanında olmamalı.
suyunu 12 saatte bir degiştirin kendi ilacını kendiniz hazılayın. örnek. suluguna 2 damla limon suyu 2 damla sirke küçük bir parça sarımsak koyun verin
dal darı kızıl darı aspur yulaf varsa bunları verin bu araları kuşlarımız tüyde b vitaminde kullanmayı ihmal etmeyin.

Geri