Karadeniz Pet

ishal mi kabız mı? acil yardım.

arslankerim

Yeni Üye
Hastalığı nedir? (video ve resim ekledim)

Fotoğrafları aldığım kuşçuya gösterdim, 'kabız' dedi. Dün veterinere gittim, 'ishal' dedi. Ama ben güvenemedim pek veterinere. Kuş dışkısını yapmakta zorlanıyor gibi duruyor. Cıvıklık yok yani gördüğünüz gibi. Lütfen yardımcı olun.

Arkadaşlar fotoğraflara göre kuş ishal mi kabız mı acil fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

SEzHISV.jpg

Y3vdbQ5.jpg

T4qBHI1.jpg

SNxRCey.jpg

KAFESİN ALTINDAKİ DIŞKILAR

mqjq4CX.jpg

Son düzenleme:
Kusunuza yeşillik verin ayrıca o bölgedeki tüyleri bir makas yardımıyla biraz kisaltin

Yusuf abiye katiliyorum cok zorlaniyor hayvan bol yesillik vermenizde fayda var

Kabız mı ishal mi? Veterinerishal deyip suya katmam için ilaç verdi, katmayayım mı? Lütfen yardımcı olun kuş gidici.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Siz dediğimi yapın ben ilaç kullanmadım bilmiyorum gidecek gibi durmuyor maşallah

Peki hocam yeşillik vericem ve veterinerin 'kuş ishal deyip bana verdiği ilacı' kuşa vermeyeceğim.

Hayır sürekli üsteliyorum çünkü veteriner ishal dedi ve onu durdurucu bir ilaç verdi. Şimdi siz yeşillik ver diyorsunuz ki bu daha rahat dışkısını yapmasını sağlayacaktır.

Yani kuşun hastalığı ishalse ve kuşa yeşillik verip daha da kuşun hastalanmasını istemiyorum. Ama bende gördüğüm kadarıyla ve sizden gelen yorumlara göre 'kabız' diyorum ve böyle şansımı denemek istiyorum. Allah affetsin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:36 -->-> Daha önceki mesaj 18:39 --

Arkadaşlar kuşa ne yaptıysam olmadı. Popo kısmı kalp atması gibi sürekli atıyor ve hala dışkısını çıkarmada zorlanıyor. Video'ya bakın. >>> VİDEO İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Nefes alırken de inceden sesler geliyor. Ne yapmam gerekiyor? Aldığım yere götürsem değiştirecek ama ben geri vermek istemiyorum. Vitamin ve bakteri temizleyici siparişi verdim netten onları da deniyeceğim.

LÜTFEN ANLAYAN BİRİLERİ YOK MU? Yardımcı olun.

ve genellikle şu şekilde duruyor:

0TPHpTD.jpg

Son düzenleme:
Vitaminin tek başına çözebileceği bir sorun değil. İshal her zaman su gibi olmaz, bazen kuşun poposuna da dışkı yapışmasıyla kendini belli edebilir. Eğer temizlenilmezse zamanla kuşun popo bölgesindeki tüyleri karın bölgesine kadar dökülebilir. Kullandığınız yemle alakalı bir sorun da olabilir. Vitakraft veya Versele Laga'yı öneririm yem olarak. Poposunu nemli bir bezle temizleyin, bir iki gün yeşillik ve salatalık verin eğerdeğişiklik olmuyorsa ishaldir. Veterinerin önerdiği yönteme başvurabilirsiniz.

Peki hocam yeşillik vericem ve veterinerin 'kuş ishal deyip bana verdiği ilacı' kuşa vermeyeceğim.

Hayır sürekli üsteliyorum çünkü veteriner ishal dedi ve onu durdurucu bir ilaç verdi. Şimdi siz yeşillik ver diyorsunuz ki bu daha rahat dışkısını yapmasını sağlayacaktır.

Yani kuşun hastalığı ishalse ve kuşa yeşillik verip daha da kuşun hastalanmasını istemiyorum. Ama bende gördüğüm kadarıyla ve sizden gelen yorumlara göre 'kabız' diyorum ve böyle şansımı denemek istiyorum. Allah affetsin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:36 -->-> Daha önceki mesaj 18:39 --

Arkadaşlar kuşa ne yaptıysam olmadı. Popo kısmı kalp atması gibi sürekli atıyor ve hala dışkısını çıkarmada zorlanıyor. Video'ya bakın. >>> VİDEO İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Nefes alırken de inceden sesler geliyor. Ne yapmam gerekiyor? Aldığım yere götürsem değiştirecek ama ben geri vermek istemiyorum. Vitamin ve bakteri temizleyici siparişi verdim netten onları da deniyeceğim.

0TPHpTD.jpg
Merhabalar 5 gün önce aldığım kusumda da aynı belirtiler var.Acaba nasıl iyilestirdiniz neler yaptınız ? Hergün suyuna antibiyotik ve vitamin koyuyorum ama

0TPHpTD.jpg
Merhabalar 4 gün önce aldığım kusum da da aynı belirtiler var,hergün suyuna vitamin koyuyorum.Sorun ne bilmiyorum:( Siz neler yaptınız?İyilestirebildiniz mi?

Yaa lütfen yardım edin aynı sorun benim kuşumdada var 2 gün oldu alalı ve dışkısı cıvık degil kesinlikle kabız gibi sanki çünkü dışkısı poposunda birikiyo. Temizledim bikere ama gene aynısı oldu. Siz ne yaptınız kuşunuz nasıl düzeldi? Kuşcu direk ishal dedi bende ilaç aldım çok üzülüyorum. Sakın marul felan vermeyin dedi yemini degiştirmene gerek yok dedi. Ilacı kullanıyorum fakat ishal değide kabızsa daha kötü olcak. Lutfen yardim

Yardım edebilecek kimse yokmu? Buarada sanırım biti var. Hasta kuş almışım

Bir hafta önce yeni aldığım kuşumdada aynı sorun vardı dışkısı poposuna yapışıodu bende kabız sanmıştım ama ishalmiş kuşu aldığım yer öyle söyledi isadur diye damla verdi. Ne yazıkki kuşum öldü yeni almıştım 5 gün kullandım ilacı.

Geri