Karadeniz Pet

ishal vakası Veteriner hekimler bakmıyor

Rica ederim, burada vilmectin petshoplarda bulunuyor utanmasalar bakkalar bile satacak, ilaç türevlerini de büyük üretimhaneler satıyor bildiğin illegal :D
:D yakalanırlarsa çok büyük miktarda para cezası alırlar :D:)

• Beğen
Tepkiler: Kca
@Recai vet sordun mu kuşlar için alsan?
Baya Bi veteriner gezdim ancak hiçbirinde yok gittiğim Bi veteriner gelmiş diyor ki 2 kuş besleyen hekim olmuş diyor kafana göre ilaç alma, Kuşu getir buraya tedavi edelim dedi, bende bilerekten dışkı tahlili için gerekli ekipmanlar varmı dedim. Yok dedi ama tedavi ederiz dedi. Bende güldüm çıktım oradan. Artık ziraii ilaç satan yerlere de bakıcam.

• Beğen
Çok fazla üretimhane ve üretimci var o yüzden ilaçları ve ürünleri kolay bulabiliyoruz ama denetleme yok buralarda adamın vergi levhası bile yok kimse sen hayırdır demiyor.
Bizim burda çok üretici olmadığı için ilaç bulmakta zorlanıyoruz. Umarım bulurum. Bulamazsam söylerim sana. İlgin için tekrar sağol.

Baya Bi veteriner gezdim ancak hiçbirinde yok gittiğim Bi veteriner gelmiş diyor ki 2 kuş besleyen hekim olmuş diyor kafana göre ilaç alma, Kuşu getir buraya tedavi edelim dedi, bende bilerekten dışkı tahlili için gerekli ekipmanlar varmı dedim. Yok dedi ama tedavi ederiz dedi. Bende güldüm çıktım oradan. Artık ziraii ilaç satan yerlere de bakıcam.

Adres verebilirim Esenlerde bir yerden kolayca buldum. :)

• Beğen
2 gün ge oral ver. Geçmezse ercefuryl şurup kullan. Tam dolu suluğa 5,6 damla ekle. 5 gün boyunca kullan. Yine geçmezse sulphamezathine al.

merhabalar kuşuma sulphamezatine veriyorum toparlar gibi oldu ama bugün yine kötüleşti videodaki davranışın anlamı ne acaba kuşta kabızlıkta var kurtaramayacağız galiba

merhabalar kuşuma sulphamezatine veriyorum toparlar gibi oldu ama bugün yine kötüleşti videodaki davranışın anlamı ne acaba kuşta kabızlıkta var kurtaramayacağız galiba

Ercefurly dedik sulphamezatine kullanmışsın? Hangi dozajda kaç gün kullandın?

Kuşun dışkılarının resmini ekle tekrar bakalım....

[/QUOTE]
Son çare kullanın demiştiniz kuşun durumu ağırlaşınca ge-oral dan sonra başladım.8 damla 4 gün kullandım dışkının cıvıklığı geçti ama başından beri devam eden kusma hareketi arttı.Çoğunda yem kusmuyor ama garip bir ses çıkartıyor kafasını ilk video da olduğu gibi silkeliyor hastalık başta Koksidiyoz gibiydi ama başka problem olduğunu düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• F32610AE-DD58-4978-B02B-278BA68076C9.jpeg
    F32610AE-DD58-4978-B02B-278BA68076C9.jpeg
    21.1 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Son çare kullanın demiştiniz kuşun durumu ağırlaşınca ge-oral dan sonra başladım.8 damla 4 gün kullandım dışkının cıvıklığı geçti ama başından beri devam eden kusma hareketi arttı.Çoğunda yem kusmuyor ama garip bir ses çıkartıyor kafasını ilk video da olduğu gibi silkeliyor hastalık başta Koksidiyoz gibiydi ama başka problem olduğunu düşünüyorum.

Başından beri kusma sorunumu vardı? Niye söylemediniz sadece ishali var demiştiniz. Eğer başından beri bu sorun vardıysa ve sulphamezatine kullandıktan sonra dahada arttıysa sulhamezatine'i kesin ve fungostatin kullanın. Muhtemelen mantarı vardı ve sulphamezatine'den sonrada mantarı daha çok çoğaldı. Eczaneden fungostatin alın tam dolu suluğa mercimek tanesi kadar toz ekleyin ve bir hafta kullanın. Ara ara kuşun güncel durumunu yazın...

• Beğen

[/QUOTE]
bence kursak mantarı var ve antibiyotik iyice azdırmış

2 hafta önce verdiğim ama sonuç alamadığım zolax ilacını vermeye tekrar başladım.

2 hafta önce verdiğim ama sonuç alamadığım zolax ilacını vermeye tekrar başladım.
Fungostatin alırsan daha iyi olur. Eğer zolax tan sonuç alamadıysan kuşun bünyesi flukonazol etken maddesine bağışıklık kazanmış Olabilir.

Son düzenleme:
Geri