Karadeniz Pet

ishalden beyaz dışkıya döndü

kefir koymuyorum o zaman. normal su veriyorum

kalamar kemiği diye geçen sübye kemiği var ya o %100 sübye kemiği mi mesela denizden yeni tuttuğumuz sübyeyi temizlesek ve kemiğini kurutup kafese koysak olur mu yoksa içinde başka şeyler de var mı?

kuşum iyileşmişti fakat şimdi yine sıvı dışkı yaptı :( sıvı ve koyu garip bir yeşil :(

Yaptığı yolculuk ve ortam değişikliği etkilemiş olabilir,geçicidir belki.Kafes tabanını temiz tutun ki geçen hastalık nüksetmesin.
umarım geçicidir :( bana gelince yine ishal olması çok çok garip bir durum. korkutmuyorum bir şey yapmıyorum aksine kendisi bana gelip sokuluyor. kedileri köpeğimi uzak tutuyorum hava da çok sıcak. nedendir anlamadım

bir yerde kekik çayını okumuştum birkaç güne geçmezse bu sefer onu denesem? sirkeli su kekik çayı pirinç suyu haşlanmış patates hangisi daha etkilidir ki

bir yerde kekik çayını okumuştum birkaç güne geçmezse bu sefer onu denesem? sirkeli su kekik çayı pirinç suyu haşlanmış patates hangisi daha etkilidir ki
Kekik hakkında fikrim yok ama pirinç suyu iyi geliyor diyen çok.Denemekten zarar gelmez.Probiyotik elinize geçene kadar bir kez verin isterseniz.

Güncel dışkıları atmaya devam edin. Ve başka hastalık belirtileri varsada yazın.

image
bunlar güncel. çok kabarık durmuyor artık. geceleri hala kafes tabanında uyuyor. bir de dün gece baya hapşurdu art arda. noröal yavru muhabbet kuşu gibi oyun oynamıyor sadece tünekte durup dışarıdan gelen kuş seslerine ötüyor. ara sıra kafes tabınındaki topla oynadığını görüyorum o kadar. çok hareketsiz sabahtan akşama kadar aspur yiyor

image
gagasının ucu ve kenarlarının rengi de değişti açıldı, ceresinin altı da pembeleşti. belki normaldir bilmiyorum ilk geldiğinde böyle değildi

image
bunlar güncel. çok kabarık durmuyor artık. geceleri hala kafes tabanında uyuyor. bir de dün gece baya hapşurdu art arda. noröal yavru muhabbet kuşu gibi oyun oynamıyor sadece tünekte durup dışarıdan gelen kuş seslerine ötüyor. ara sıra kafes tabınındaki topla oynadığını görüyorum o kadar. çok hareketsiz sabahtan akşama kadar aspur yiyor

Çok fazla aspur vermeyin kuşa. Ve kafes altındaki ızgarayı kaldır şimdilik dışkılar dağılmasın daha net olusun. Birde kafes altına beyaz havlu kağıt serin yada beyaz peçete dışkıları daha iyi gözlemliyelim. Dışkı atmaya devam edin...

Çok fazla aspur vermeyin kuşa. Ve kafes altındaki ızgarayı kaldır şimdilik dışkılar dağılmasın daha net olusun. Birde kafes altına beyaz havlu kağıt serin yada beyaz peçete dışkıları daha iyi gözlemliyelim. Dışkı atmaya devam edin...
tamam alıyorum aspurunu. fazlasının zararı nedir

Yağlanma ve kabızlık yapıyor. Ben yerinizde olsam ölçülü şekilde verirdim, ishal belirtileri yok olduğunda aspuru keserdim.
kuşum zayıf ve ishal ya belki hem kilo alır hem de ishaline iyi gelir diye veriyordum ama günde 2-3 saat koyup alırım artık

kuşum zayıf ve ishal ya belki hem kilo alır hem de ishaline iyi gelir diye veriyordum ama günde 2-3 saat koyup alırım artık
bir suluğun içine koydum aspuru bir de soyulmuş yulaf ve küçük yuvarlak siyah tohumlar var içinde. ben müdehale etmedikçe suluğun içinden aspurları dökemiyor bu sayade az yiyor

Diğer arkadaşın dediği gibi yağlanma ve kabızlık yapar. Ama asıl dışkıyı değiştiriyor hastalığı anlamak zorlaşıyor....

merhaba konuyu güncellemek istedim. kuşum hala iyileşmedi dışkısı son attığımdaki gibi. kuyruğu sürekli aşağıda ve son 2-3 dışkısını sadece su olarak yaptı. sabahtan akşama kadar bahçede duruyor. dışarıdaki kuşların sesine ötüyor veya telefondan kuş sesi açıyorum deliye dönüyor. saldığımda ise uçmuyor yürüyor. mesela benim omuzumdan yürüyerek koltuğa iniyor oradan yere atlıyor. merdivenlerden inip çıkmayı seviyor merdivenlere gitmek için 2-3 saniye uçuyor o kadar. saldığım ve kuş sesi dinlettiğim zamanlar haricinde tüy temizliğini yapıp uyukluyor

Geri