Karadeniz Pet

ishalden beyaz dışkıya döndü

tanıdık eczane yok maalesef tanıdıktan almam için cuma gününü beklemek zorunda kalırım. yarın bir tanıdığım hastaneye gidecek umarım yazdırabilir :( bir de bactrim koksidiyozda etkili değildir yazmıştınız sanırım diğer konumda. yanlış hatırlıyorsam kusura bakmayın

Bactrim sulphamezatine göre daha az etikilidir ama işe yararmı yarar. Alabiliyorsanız sulphamezatine alın. Aile hekimleri daha kolay yazzıyorlar. Hastanede yazdıramazsanız aile hekiminden rica edin. Yada direk eczaneden rica edin bazı eczaneler reçetesiz veriyorlar...

Bir alternatifte piyeloseptyl kapsülde alabilirsiniz. Oda koksidiyozda etkilidir.

Bactrim sulphamezatine göre daha az etikilidir ama işe yararmı yarar. Alabiliyorsanız sulphamezatine alın. Aile hekimleri daha kolay yazzıyorlar. Hastanede yazdıramazsanız aile hekiminden rica edin. Yada direk eczaneden rica edin bazı eczaneler reçetesiz veriyorlar...
aile hekimim yok burada. ben normalde yaşadığım yerden farklı bir yerde kalıyorum virüs nedeni ile. buradaki hastaneye gidecekler yarın. eğer yazmazlarsa ne yapacağım? burada yazmazlarsa mecburen yaşadığım yerdeki tanıdık eczaneden göndermesini isteyeceğim

Sulphamezatine alırsanız çok daha iyi olur temin etmeye çalışın bence,bu hastalıkta vakit önemli geç kalmamanızı önerim

Size yakın hiç veteriner yokmu? Direk veterinerden sulphamezatine alsanız?

Sulphamezatine alırsanız çok daha iyi olur temin etmeye çalışın bence,bu hastalıkta vakit önemli geç kalmamanızı önerim
ben merkeze uzağım o yüzden veterinere gidemiyorum ama yarın tanıdıklarım hastaneye giderken söylerim eğer veteriner bulabilirlerse alırlar. verir değil mi kuşu götürmek şart değil yani

ben merkeze uzağım o yüzden veterinere gidemiyorum ama yarın tanıdıklarım hastaneye giderken söylerim eğer veteriner bulabilirlerse alırlar. verir değil mi kuşu götürmek şart değil yani
@Recai nin dediği yerle görüşün olmazsa her veterinerde de bulunmuyor sanırım

ilacı bulup kullanırsam kuşum yaşar mı sizce :(

tamam bulamazsam görüşeceğim. en son çare olarak bütün veterinerleri arayıp göndermesini veya getirmesini isteyeceğim :( çevredeki insanlar evlerine veteriner çağırıyorlar kedi köpek aşısı için umarım kuşu da ciddiye alıp gelir

Bu konularda garanti bir şey söylemek çok zor maalesef ama kurtarma şansınız artar en azından.Koksidiyoz ilerlerse ilaç fayda etmez.
umarım ilerlemez :( ailem yaşadığımız yere dönecek orada köpeğimin veterineri var oradan alabilirler ama buraya cuma günü dönecekler. geç kalınmış olmaz umarım

@grimsi facebook ta dediğim yerle görüşün Bi eğer kartınız da sıkıntı yoksa, ama eğer dediğim yerden alıcaksanız, sorun kaç güne gelir diye virüsten dolayı biraz geç gelebilir. Acele etmek gerek.

buradaki bütün veterinerleri aradım az önce ellerinde yokmuş :( çoğu kanatlılar için ilacım yok dedi zaten birkaç tanesi de temin edemeyiz dedi :(

Geri