Karadeniz Pet

ISITMA SORUNU

WGamzeW

Yeni Üye
Merhabalar,
Ben yakın zamanda Mersin’den İstanbul’a taşındım ve yaklaşık iki hafta öncesinde de muhabbet kuşumu yanıma aldım. İklim farklılıkları olduğundan alışık olmadığı bu havada çabuk üşüyor. Gün içinde kaloriferi sürekli açık bırakıp gidemiyorum. Öğrenciyim. Bu kümes ısıtıcılarını da duydum. Şu an için kafesi yünlü şeylerle sarıyorum (ekte fotoğrafı mevcut). Daha soğuk olduğunda bu da yeterli bir çözüm olmayacak sanırım. Maliyeti düşük aynı zamanda faturalarımı da çok yükseltmeyecek bir çözümünüz var mı ? Yalnızca tek bir kuşum var bu arada.
Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 691E98FD-B0FF-4D87-BEE5-383E993AB8A4.jpeg
    691E98FD-B0FF-4D87-BEE5-383E993AB8A4.jpeg
    163.1 KB · Görüntüleme: 32
Merhabalar,
Ben yakın zamanda Mersin’den İstanbul’a taşındım ve yaklaşık iki hafta öncesinde de muhabbet kuşumu yanıma aldım. İklim farklılıkları olduğundan alışık olmadığı bu havada çabuk üşüyor. Gün içinde kaloriferi sürekli açık bırakıp gidemiyorum. Öğrenciyim. Bu kümes ısıtıcılarını da duydum. Şu an için kafesi yünlü şeylerle sarıyorum (ekte fotoğrafı mevcut). Daha soğuk olduğunda bu da yeterli bir çözüm olmayacak sanırım. Maliyeti düşük aynı zamanda faturalarımı da çok yükseltmeyecek bir çözümünüz var mı ? Yalnızca tek bir kuşum var bu arada.
Teşekkür ederim.
buna benzer bir ürün alabilirsiniz

https://urun.n11.com/sobalar/kumtel...mpsoguk-fanli-isitici-2000-watt-be-P137610490

ancak sşöyle bir durumda var 1 haftaya kadar ortam sıcaklığına alışır gördüğüm kadarıyla peteğin yanında ve üstü kapalı yavaş yavaş üstünü açın gün gün kademe kademe yeri de biraz daha yukarıda ve yine peteğin yanında olsun 1 hafta 10 gün sonra tamamen üstünü açtığınızda o da ortama alışır ama rahat etmeyecekseniz bu ürünü kullanabilirsiniz

daha düşük watt da olanları da sitelerde mevcut maddi tasarruf açısından

Cereyanda olmadigi surece bir sorun olmaz yağ oranının artmasî için aspur gibi besinlerle takviye yapın. Evin içi 10 derece olsa da kalabilir yurtdışında hazırlanan bir makale de - derecede bile yaşayabilir diye duydum tabii en onemlisi cereyan yememesi ve yağ oranının yükselmesi.

Hocam soğukta kuşlar daha sağlıklı oluyor. Cereyan olmadığı sürece 8 derecede ben yavru yumurta aldım İstanbul da. Fazla evhamlanmayın. Soğuk sıkıntı olmaz. Lakin sıcak soğuk sıcak soğuk yaparsanız ısı farkları kuşu hasta edebilir. Sabit ısı iyidir. Soğuk bence sıcaktan iyidir.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim merak ettigim sey bu kuslar dogada yaşarken tamamen savunmasiz sogukta yamurda kışta nasil kendilerini koruolar

Memleketi, Avustralya çölleri olan muhabbet kuşları, sıcaklık farklarını tolere edebilecek yapıya sahiptirler. Sürekli sıcak tutarak kuşa kötülük yaparsınız. Istanbul gibi ılıman iklime sahip bir yerde, içinde insanların yaşadığı bir binada, soğuktan etkilenmezler. Boşuna masraf yapmayın, zaten öğrenciymişsiniz. Alt ve üst katlarda genellikle bina sakinlerinin daha sıklıkla kullandığı bir odada tutmanız yeterli olur.

Hiç bir şey yapmanıza gerek yok . 5 dereceye kadar sıkıntı olmaz .

Geri