Karadeniz Pet

iyi ki varsınız - ırk ve cinsiyet bilgileri lütfen

• Konbuyu başlatan Volkan ERDOĞAN
  • Başlangıç tarihi
V

Volkan ERDOĞAN

Guest
arkadaşlar merhaba..
sizleri ve bu siteyi geç keşfettim fakat iyi ki keşfettim saolun sizlerden muhabbet kuşlarım hakkında öğreneceğim çok şey var..

resimde gördüğünüz muhabberlerimden beyaz olanı abidin 1,5 sene de iki tane muhabbet kuşu eksitti birisi kayıp diğeri vefat..
en son vefat dün oldu bugün ise resimdeki yeşili aldım henüz isim koymadım..

şu an aynı kafesteler ve çok sakinler yeşil tek bir cubukta tutuldu kaldı hiç kımldamıyor tabiri caizse ..

şimdi gelelim sorularıma

*abidin (beyaz)ve isimsiz kuşumun cinsiyetleri ve ırkları nedir
* yeni bir kuş alarak beyaz abidinime haksızlıkmı yapıyor
* ben yavrulatmak istiyorum bunun için neler yapmalıyım..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Abidin erkek digeri disi ama suan kizgin deil bu isler sans isi es tutmalarini bekliceksin buda zman alabilir disi kafese alissin gozlemle ikisi arasinda yem kusma kasima olursa anlaki eslesme yakindir

Abidin erkek digeri disi ama suan kizgin deil bu isler sans isi es tutmalarini bekliceksin buda zman alabilir disi kafese alissin gozlemle ikisi arasinda yem kusma kasima olursa anlaki eslesme yakindir

saolasın yorumun için bugün geldi daha kafese cubuğa bi cıktı aşağı inmiyor arada gagasını o beyaz balık şeyleri bileğine sürtüyor abidin ise çevresinde dönüyor dolaşıyor yanına gidiyor falan nasip işte bakalım..

saolasın yorumun için bugün geldi daha kafese cubuğa bi cıktı aşağı inmiyor arada gagasını o beyaz balık şeyleri bileğine sürtüyor abidin ise çevresinde dönüyor dolaşıyor yanına gidiyor falan nasip işte bakalım..

diğer ölen kuşu abidin öldürmedi değil mi ? çok masum duruyor buradan :)

ama öyleyse yeni kuşunuzu korumanız gerekebilir :eek:

diğer ölen kuşu abidin öldürmedi değil mi ? çok masum duruyor buradan :)

ama öyleyse yeni kuşunuzu korumanız gerekebilir :eek:

abidin çok sakindir evcildir ve konuşuyor şampiyon fenerbahçe - fatma bıdı bıdı yapmaa babacımm diye kelimeler söylüyor neden öldüğünü diğer ölen kuşun..
abidin ele gelen bir kuş yani şuandaki de pek sakin insan hiç mi sıkılmaz bi dolaşır kafeste hala dolaşmadı :))

Moderatör tarafında düzenlendi:
Daha yeni olduğu için ortama alışamamıştır alıştıktan sonra bi rahtsızlığı yoksa hareketlenir yerinde tutamazssın:)

valla abidinden supheliyim gagasını pek net göremedim beyaz gibi duruo :D yesilde hazır degil ve kafese alışması gerek

abidin çok sakindir evcildir ve konuşuyor şampiyon fenerbahçe - fatma bıdı bıdı yapmaa babacımm diye kelimeler söylüyor neden öldüğünü diğer ölen kuşun..
abidin ele gelen bir kuş yani şuandaki de pek sakin insan hiç mi sıkılmaz bi dolaşır kafeste hala dolaşmadı :))

valla abidin diğer kuşları kıskanıp öldürüyor olabilir. benden demesi :D

Senin abidin dişi kardeşim. Adını en iyisi değiştir.Cekinik parçalı kuşlarda erkek olanlarda cere rengi mor olur. Sendekinin ceresi beyaz kahve arası.

Geri