Karadeniz Pet

Jakoma yaptırdığım kafes ona zararlı mı

jigglypuff

Yeni Üye
Merhaba. 2 hafta önce jako aldım ve ona böyle bir kafes yaptırdım sonrasında araştırdığımda kafesin materyalinin önemli olduğunu gördüm. bu kafesi yapan kişi malzemenin demir olduğunu söyledi ama is gibi simsiyah pislik çıkıyordu ilk geldiğinde kafesten sildim iyice şimdilik siyahlık yok ama kuşa bi zararı olur mu bu kafesin?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-10-25 at 00.28.19.jpeg
    WhatsApp Image 2019-10-25 at 00.28.19.jpeg
    229.2 KB · Görüntüleme: 92
Taşıyıcı kısım boyalı demir kutu profil. Muhabbet kuşu olsa boyaları kemirir derdim. Jako kemirir mi bilemeyecem. Tel kısım ise sanırım galvenize batırılmış, boyaya göre daha sağlam ve sağlıklı.
Jako için keşke kafes yapmasaydınız. Eve alıştıktan sonra etrafta dolaşmayı seviyorlar. Orada canı sıkılmasın? Zaten pek fazla da hareket etmezler.

Taşıyıcı kısım boyalı demir kutu profil. Muhabbet kuşu olsa boyaları kemirir derdim. Jako kemirir mi bilemeyecem. Tel kısım ise sanırım galvenize batırılmış, boyaya göre daha sağlam ve sağlıklı.
Jako için keşke kafes yapmasaydınız. Eve alıştıktan sonra etrafta dolaşmayı seviyorlar. Orada canı sıkılmasın? Zaten pek fazla da hareket etmezler.
Bize yeni yeni alışıyor alıştıktan sonra evde gezmesi için tamamen açacağım Gece kafeste duracağı süreç boyunca rahat etsin diye yaptırayım dedim ama aklıma çok takıldı kemirmiyor kafesi ama üstünde yürürken ağzıyla tutunuyor

Kafesi anti pas ile boya dedi aldığım yer anti pas zarar vermez mi papağan ağzı ile tutunduğu zaman :/

Merhabalar, çok güzel geniş bir alan yapmışsınız fakat galvaniz işlemi papağanlara sakıncalı. Uzun sürede rahatsızlıklara sebep olabiliyor. Genelde papağan kafeslerinde paslanmaz çelik kullanılıyor. Normal boya işleminden ziyade elektrostatik toz boya işlemi ile yapılmış olmalı. Dövme/yumuşak demir de kullanılmaması gereken malzemelerden. Bunlar zaman içinde zihinsel ve birçok diğer iç sıkıntılara sebep oluyor.

Geri