Karadeniz Pet

Japon balığım ölebilir mi?

Biliyorum burası muhabbet kuşu forumu ama balık forumu bulamadığım için son çare buraya yazdım. Japon balığım kafasını bir yere çarpmış ve kan toplamış. Ölmesinden endişeleniyorum. Lütfen yardım edin...

IMG20210707232916.jpg

Diğer japonlarımın olmadığı bir kaba aldım. Temiz su kullanıyorum. Yemlerini düzenli bir şekilde veriyorum.

Ayırmanıza gerek yok, ciddi birşey gibi gelmedi bana

İyileşir mi? Daha öncede böyle birşey yaşamıştım ama bu kadar büyük değildi ve iyileşmişti. İnşallah buda onun gibi olur...

Akvaryum forum var oraya yazabilirsiniz çarpmayla olduğuna emin misiniz su değerlerinden ya da bakılma koşullarından dolayı olabilir çarpmayla böyle olucağını zannetmiyorum. Kaç lt de bakıyorsunuz tek balık mı . Ayırmanıza gerek yok.

Akvaryum forum var oraya yazabilirsiniz çarpmayla olduğuna emin misiniz su değerlerinden ya da bakılma koşullarından dolayı olabilir çarpmayla böyle olucağını zannetmiyorum. Kaç lt de bakıyorsunuz tek balık mı . Ayırmanıza gerek yok.
Toplam 4 balık var. 10 ltde bakıyorum ve akvaryumun içinde 1 büyük 2 küçük deniz kabuğu var. Çarpmayla olduğundan emin değilim.

Toplam 4 balık var. 10 ltde bakıyorum ve akvaryumun içinde 1 büyük 2 küçük deniz kabuğu var. Çarpmayla olduğundan emin değilim.
Su değişimi yapıyo musunuz motor ve ısıtıcı var mı? 10lt de 4 japon balığı yaşaması imkansız yazık hayvanlara daha çok sorununuz çıkar ölebilirler. Suda biriken nitrattan dolayı olmuş olabilir o akvaryumda çok sık dip çekim yapılması gerek ve eğer o balıklara bakıcaksanız balık başı 20lt bi akvaryum almanız gerek alamıyosanız en azından balık başı 10lt alın ve akvaryuma büyük şeyler koymayın.

1-2 haftada suyunu değiştiriyoruz. Baloncuk çıkaran bir makine var. Normalde 20-40 ltde bakıyoruz bu seferlik böyle yaptık bu 3 gün içerisinde değiştirmeye çalışacağız. Akvaryumda böyle aman aman çok büyük şeyler yok.

Akavryumu değiştirene kadar günde yüzde 40 civarında1 gün dinlenmiş su ile değişim yapın değiştirdikten sonra düzelene kadar yüzde 30 değiştirseniz yeter düzelmeye başlar ama iki suyun ısısı aynı olsun. aynısı benim de başıma gelmişti. İnşallah ölmez

1-2 haftada suyunu değiştiriyoruz. Baloncuk çıkaran bir makine var. Normalde 20-40 ltde bakıyoruz bu seferlik böyle yaptık bu 3 gün içerisinde değiştirmeye çalışacağız. Akvaryumda böyle aman aman çok büyük şeyler yok.
Ama siz bir de akvaryum forum a sorun belki başka bir şeyden kaynaklanıyordur orda daha bilgili kişiler var.

Akavryumu değiştirene kadar günde yüzde 40 civarında1 gün dinlenmiş su ile değişim yapın değiştirdikten sonra düzelene kadar yüzde 30 değiştirseniz yeter düzelmeye başlar ama iki suyun ısısı aynı olsun. aynısı benim de başıma gelmişti. İnşallah ölmez
Şuan pek bir kızarıklık gözükmüyor iyileşti galiba. Tavsiyeniz için teşekkürler...