Karadeniz Pet

Jumbo&Albino Çift olurmu?

BKorkmaz

Yeni Üye
IMG-20200502-125108-908 IMG-20200429-151242
Herkese merhaba, erkek diye aldığım kuşun dişi çıkması kafes düzeni falan derken. İyi bir arkadaşla anlaştık elinde güzel jumbolar var resimlerini attığım mavişler 7 ay civarı benim albino da 8,9 ay gibi sanırım. Sorum şu ki bunlar çift olurmu anlaşırlarmı? Yavrular güzel olurmu?

biraz zor anlaşırlar ama 20 25 gün yan yana bitişik 2 kafeste birine erkek birine dişi olarak koyun anlaştılar mı o zaman birleştirin tek kafese bide yavru olur mu diye sormuşsunuz olabilir ama çok zor bide tekrar söylüyorum eş olmaları zor onun yerine bi albino yada lutino al daha iyi bide şu var albino ve lutino annelerden 100 kuştan 1 veya 2 si iyi anne olabiliyor çok iyi değil çünkü yavrularının kafasını filan kopartıp öldürüyorlar ve eğer eğitimi varsa hiç deneme

IMG-20200502-125108-908 IMG-20200429-151242
Herkese merhaba, erkek diye aldığım kuşun dişi çıkması kafes düzeni falan derken. İyi bir arkadaşla anlaştık elinde güzel jumbolar var resimlerini attığım mavişler 7 ay civarı benim albino da 8,9 ay gibi sanırım. Sorum şu ki bunlar çift olurmu anlaşırlarmı? Yavrular güzel olurmu?

Anlaşsalar dahi çiftleşmede sorun yaşarsınız, erkek iri dişi daha zayıf olduğu için çiftlleşirken erkek tutunamaıp sürekli düşecektir ve yumurta doluluk oranı çok düşük olacaktır.

Daha verimli doluluk oranı yüksek yumurta almak için dişi daha iri erkek daha zayıf olabilir yada birbirine denk türleri seçerseniz daha doğru olacaktır.

Yerli erkeğin yanına dişi jumbo yada çek eş olur mu?

Yerli erkeğin yanına dişi jumbo yada çek eş olur mu?
Ben tunegi tel orgulere yakın yapıyorum.Dişi Kus gagasıyla destek alıyor,Sarsılmıyor ve ciftleşme saglıklı oluyor...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri