Karadeniz Pet

jumbo muhabbet kuşum yumurtlayacak mı yoksa çiftleşme hazırlığı mıdır?

hayta

Meraklı Üye
HAYIRLI AKŞAMLAR FORUMDAŞLAR. DİŞİ JUMBO MUHABBET KUŞUM(PARLAK YEŞİL OLAN) İÇİN DAHA ÖNCE ÇİFTLEŞME TECRÜBESİ OLAN ERKEK JUMBO(SÖNÜK YEŞİL RENKLİ VE YELESİ TAMAMEN SİYAH) GETİRDİM. YAKLAŞIK 1 BUÇUK AYDIR BİRLİKTELER.ÖPÜŞME VE BİRBİRİNİ KAŞIMA FAZLASI İLE VAR.İLK GÜNDEN BU YANA YUVALIKTA TAKILI. 20 GÜNDÜR SÜREKLİ DİŞİ KUŞUM YUVADA YATIYOR.SON 1 HAFTADIR DA SÜREKLİ ÖTÜYOR. DİŞİ YUVADA, ERKEK İSE YUVALIK GİRİŞİNDE BEKLİYOR SÜREKLİ. DIŞKISI ÇOK BÜYÜK. YARIM SERÇE PARMAĞI KADAR. KUYRUĞU VE KANATLARI DÜŞÜK. POPOSU SÜREKLİ KALP ATIŞI GİBİ AŞAĞI YUKARI HAREKET HALİNDE. SANKİ ÇOK YORULMUŞ MİSALİ. AZ ÖNCE ELİME ALIP POPOSUNA BAKTIM VE POPO BÖLGESİ BAYA ŞİŞMİŞ VE YUMUŞAK. BACAKLARI DAHA DA ARALANMIŞ GİBİ, POPO BÖLGESİNDEKİ BEYAZLIK BÜYÜMÜŞ VE DAHA DA AÇILDI.

MERAK ETTİĞİM KONU ŞU:

KUŞLARI HİÇ ÇİFTLEŞİRKEN GÖRMEDİM, SÜREKLİ ODADA YANIMIZDALAR. ÇİFTLEŞMEDİKLERİNE EMİNİM. ACABA BU BELİRTİLERE GÖRE ÇİFTLEŞMEDİLER AMA DİŞİ KUŞ BOŞ KIZGINLIK YUMURTASI MI ATACAK, YA DA ÇİFTLEŞMEYE Mİ HAZIRLANIYORLAR?

Ekli dosyalar

• 1485964619009.jpg
    1485964619009.jpg
    24 KB · Görüntüleme: 78
  • 1487775837166.jpg
    1487775837166.jpg
    52.7 KB · Görüntüleme: 72
herhalde daha önce burdaki kimsenin kuşu çiftleşmedi yada yumurtlamadı? yok mu hiç bu konuya cevap verebilecek bi kimse yada bi üretici???

Ciftlesmesini istiyorsan yumurta maması yap. Kuşun yuruyemezse bil ki yumurta sıkışmıştır ama yürüyor büyük ihtimal bos yumurta atar

Tesekkurler cevabiniz icin.bu bahsettiginiz mama nasil birsey olmali?

senin hiç ummadığın anda çiftleşmiş olabilirler , ki zaten genelde biz görmeyiz çiftleşme anlarını sizde fazla rahatsız etmeyin. iri kuşlarda yumurtlama zamanı problemler yaşana biliyor en başlıca problemde yumurta sıkısmasıdır. kuşunuzun mamasına zeytin yağı karıştırın çok daha rahat yumurtlayacaktır. kuluçka evresinde olduğundan dışkıda büyüme normaldir dişi kuşlarda

Tesekkurler cevabiniz icin.bu bahsettiginiz mama nasil birsey olmali?
YouTube dan google dan muhabbet kuşları için yumurta mamasi yazıp nasil yapıldigini ogrnebilirsin yumurtaların bu şekilde daha diri daha sağlık gelir boş cikmaz

Not:Konu başlıklarının tamamen büyük harf olması forum kurallarına aykırıdır. Lütfen konu başlıkları ve yorum yazılarını tamamen büyük harf kullanarak yazmamaya dikkat edelim.

Kusura bakmayın moderatör uğur bey. bua arada ben dün gece konuyu açmışken kuşum bugun yumurtlamış :) az önce gördüm yuvalıkta kontrol ederken. şuan bir adet yumurtası var. uzerınde yatıyor. Dolu mu boş mu bu seviye de anlaşılabilir mi acaba ilk günden? bazı yerlerde fener ile bakarak damarları gorursenız doludur dıyor ama ilk gunden bu anlaşılabılır mı acaba?

YouTube dan google dan muhabbet kuşları için yumurta mamasi yazıp nasil yapıldigini ogrnebilirsin yumurtaların bu şekilde daha diri daha sağlık gelir boş cikmaz

yumurtlamış olsa dahi bu mamayı yapmalı mıyım acaba? ya da şuan kuşuma ne tür bir takviye sağlayabilirim?

Bu arada ben dün gece konuyu açmışken kuşum bugun yumurtlamış :) az önce gördüm yuvalıkta kontrol ederken. şuan bir adet yumurtası var. uzerınde yatıyor. Dolu mu boş mu bu seviye de anlaşılabilir mi acaba ilk günden? bazı yerlerde fener ile bakarak damarları gorursenız doludur dıyor ama ilk gunden bu anlaşılabılır mı acaba?

Bu arada ben dün gece konuyu açmışken kuşum bugun yumurtlamış :) az önce gördüm yuvalıkta kontrol ederken. şuan bir adet yumurtası var. uzerınde yatıyor. Dolu mu boş mu bu seviye de anlaşılabilir mi acaba ilk günden? bazı yerlerde fener ile bakarak damarları gorursenız doludur dıyor ama ilk gunden bu anlaşılabılır mı acaba?
Kulucka basladiktan 6 7gun sonra bakicaksiniz oda ilk yumurta icin gecerli sonra gelen her yumurta icin 6 7 gun sayin

Sürekli yuvalığı açmayın dişi kendini güvende hissetsin, harici bir durumda dolu olsa dahi yumurta kırabilir,yatmayabilir

yumurtanın doluluğu için bu konudaki resimleri inceleyin,
http://www.muhabbetkusu.com.tr/thre...murtladi-3-tanesi-bos-gibi.52904/#post-503514

yumurtaların dolu çıkmasını istiyorsanız, benim tavsiyem çimlendirmedir.

http://www.dostpetshop.com/urun.php?uid=488&cid=22

bu ürünüde önerebilirim,

kalitelii bir vitaminde haftada 2 defa iş görür

SERA Vitamin plus V

az önce uzaktan bir kontrol yaptım. hala tek yumurtası var.sürekli yatıyor. çiftleştiklerine ev sakinlerinden kimse şahit olmadı ve gün boyu gözümüzün önündeler. yinede dişi sürekli yuvalıkta yumurtaya yatıyor. bu sevindirici. umarım çiftleşme olmuşturr. az önce de mama yapını öğrendim. haşlanmış yumurta, yumurta kabuğu,bal, havuç, bisküvi, mısır unu ile yapılan. inşallah bi 5 gün sonra yumurtaya baktığımda içi dolu olur.

Hayırlı akşamlar, şuan kuşumun altında 4 adet yumurta var. ilkini 23 şubat perşembe öğlen yumurtladı. ikincisini 25 i cumartesi ve sonra birer gün ara ile yumurtladı. ilk yumurtadan itibaren 8 gün oldu sayılır. az önce yumurtalara flaş ışığı ile baktım. hiçbirinde bi damarlaşma göremedim. Bi tanıdığım "ışık tuttuysan bozulmuştur yumurtalar at gitsin. bu saatten sonra olacak olsaydı bile yavru olmaz onlarda" dedi. Sizce bozulmuş mudur yumurtalar?

Hiç bir sorun olmaz fenerle bakmaya,sizin tanıdığınız afedersiniz ama önceden kuş beslemiş ve size çok bilmişlik taslıyor benim bi tadığım da var aynen öyle. Siz canınızı sıkmayın sadece kuşu fazla rahatsız etmeyin ilk kuluçkanız olduğu için heyecanlısınız meraklısınız ama raz sabretmek gerekli şunun şurasında ne kaldı ki :)

Hiç bir sorun olmaz fenerle bakmaya,sizin tanıdığınız afedersiniz ama önceden kuş beslemiş ve size çok bilmişlik taslıyor benim bi tadığım da var aynen öyle. Siz canınızı sıkmayın sadece kuşu fazla rahatsız etmeyin ilk kuluçkanız olduğu için heyecanlısınız meraklısınız ama raz sabretmek gerekli şunun şurasında ne kaldı ki :)

Sayın darkmoon, cevabınız için sağolun. dişi kuş bana ait. erkek kuşu da bana bunu soyleyen petshop sahibi tanıdıktan aldım. yumurtaları dişi yumurtalıkta değil iken yumurtalıktan elimle alıp çok sarsmadan telefonun flaş ışığı ile baktım ve yavaşça yerlerine koydum. sanmıyorum ki bozulma olsun. ama hepsinin içinde standart yumurta sarısı gorunumu vardı. kuşların çıftlestıgını de kımse gormedı evde malesef. ev ahalısınde malesef umıtsızlık hakim :(

Dolu boşluk hakkında birşey diyemeyeceğim ama yumurtalar çok sarsılmadıkça ve uzun süre elinizde kaldıysa belki bozulabilir(emin değilim). Ama dikkatlice ve hızlıca alıp bakmayla birşey olacağını sanmıyorum.
Daha 10 gün oldu herhalde ilk yumurta yapalı. Yumurtaları tek tek ışıkla fotoğraf atarsanız yardımcı olacaktır arkadaşlar ve abiler. Net çekmeye dikkat edin.

Dolu boşluk hakkında birşey diyemeyeceğim ama yumurtalar çok sarsılmadıkça ve uzun süre elinizde kaldıysa belki bozulabilir(emin değilim). Ama dikkatlice ve hızlıca alıp bakmayla birşey olacağını sanmıyorum.
Daha 10 gün oldu herhalde ilk yumurta yapalı. Yumurtaları tek tek ışıkla fotoğraf atarsanız yardımcı olacaktır arkadaşlar ve abiler. Net çekmeye dikkat edin.

video olarak konu açtım eyüp bey. yumurta boş mu dolu mu (videolu) diye

Geri