Karadeniz Pet

Küçük Limonla tanışma zamanımız.

Yunus ve Limon

Meraklı Üye
Uzun zamandır havyanlarla ilgileniyorum şu hayatımda kendi bildiğimden beri evde hayvan eksik olmamıştır. İlk önce muhabbet kuşu,tavşan,civciv,Japon,beta,vatoz,lepistes ve en sonunda Hint bülbülü aldım 2 taneydi sonra 4 oldu ama çok sıkıntı ediyorlardı sürekli dışkılıyorlardı muhabbet kuşu gibi insan alışık değillerdi bende ailemden gizli değiştirme kararı aldım başlayalım Limonla tanışma zamanına; İstanbula dedemlere gitmiştik o akşam babamla konuştum ve baba ben muhabbet kuşu alcam dedim iyi tamam dedi ama annenle aranıza ben karışmam dedi tamam dedim İstanbulda 1 hafta durduk virüs zamanı tabii babamda gelemiyor. En sonunda eve vardım bülbülleri aldım dışarı çıkarken anneme bağırdım ve anne dedim gelince lütfen kızma dedim arkamdan bağırdı pek duymadım aldım kuşları gittim Petshopa 3 ünü 60 TL ye sattım yanımda fazladan 50 TL var. Muhabbet kuşlarını sordum 70 TL dedi bende iyi tamam dedim çıktım diğer petshopa ne kadar dedim 60 dedi 50 yaparmısın dedim tamam dedi. Başladım kuş seçmeye ama sadece 1 kafeste vardı hepside sarı yeşildi ama ben mavi alcaktım yan tarafta yeni gelenler vardı ama satamam dedi 1 hafta kontrolleri var dedi iyi tamam dedim baktım yeşil sarılara ve işte orda en kenarda daha yeni yuvadan çıkmış herhalde diğer kuşların altına girmeye çalışıyordu gördüğüm gibi onu seçtim adama dedim bu dedim tamam geliyom dedi elini kafese soktu tüm kuşlar başladı bağırmaya uçmaya sadece o hareket etmedi adam aldı eline bana verdi sanki yeni doğmuş bebek gibi kömür gibi gözleriyle sakincene bana bakıyordu. Neyse eve getiriyom tabii annemden korkmama gerek yok dedim kendi kendime tam evin önüne geldim bir anda bacaklarım titremeye başladı eve giresim gelmedi korkmaya başladım bastım zile kardeşim açtı dedim annem nerde odasında dedi tamam dedim geç salona dedim geçti. Tam kafesi ayarlıyoz adamda kuşu kutuya koydu annem içeri girdi kutuyu gördü dedi kutuda tavşanmı var dedi yok dedim kuş dedim açtım kutuyu baktı içinde kuşu gördü rahatladı ama yinede kızdı tabii uysal diye aldığım kuş 3 gün sonra gerçek kimliğine girdi delirdi dışarı çıkarmaya alıştırdık çıkarmayınca bağırmalar koşmalar çıkarınca ısırmalar filan başladı tabii katlanıyoruz. Şimdide uçamamaya ve sağ ayağında sıkıntı çıktı meğersem fransız tüy hastasıymış artık tedavi edip iyileştirmeye çalışcaz yakında fotosu gelecek.

MaşaAllah..

Resim yükleyinde görelim Limonu:)

Dişi mi bu bende dişi bir kuş aldım bana alışır mı bana sıcak davanırmı
Erkek 3 buçuk aylık yerli bir kuş. Hiç dişi kuşum olmadı ama kendinize alıştırırsanız size alışır. Youtube adem oğuz yazın onun önceden limon diye dişi kuşu vardı eğitmişti izleyebilirsiniz :)

Erkek 3 buçuk aylık yerli bir kuş. Hiç dişi kuşum olmadı ama kendinize alıştırırsanız size alışır. Youtube adem oğuz yazın onun önceden limon diye dişi kuşu vardı eğitmişti izleyebilirsiniz :)
Evet o videoları biliyorum öneriniz için teşekkür ederim :)

Geri