Karadeniz Pet

KÖPÜK KUSMA !!!

Tdgn

Yeni Üye
Arkadaşlar kaç gündür o kadar paylaşmama rağmen bir yardım gelmedi kuşumu bugün saatlerce izledim erkekten ayırdım ve kafasını sallıyor normal kusma gibi ve agizindan sadece köpük geliyor salya gibi ve onu geri yiyor bazen durgun yem yiyor ama biraz az çok acil bilen birileri yardım edebilir mi sıkıntısı ne hemen tedaviye başlıyalim

Kusmuğu kokuyor mu bana mantar gibi geldi

Hayır koku yem vs yok sadece agizindan köpük geliyor çok az sıvı gibi bunu geri yutuyor zaten

Agizindan çok az sıvı geliyor köpük benzeri ve geldikten sonra yutuyor gagasını tahtaya sürüyor bazen gelmiyor kafayı sallıyor yutkunuyor gibi kafasını arkaya gömüp uyuyor yem yiyor bazen pek hareketli değil

Agizindan çok az sıvı geliyor köpük benzeri ve geldikten sonra yutuyor gagasını tahtaya sürüyor bazen gelmiyor kafayı sallıyor yutkunuyor gibi kafasını arkaya gömüp uyuyor yem yiyor bazen pek hareketli değil
Her ihtimale karşı kafesin tabanına peçete serin bir kaç dışkı yapsın buraya gönderin resmi

Dışkı fotoğrafı atabilirmisiniz?
1,2 gün probiyotik verin, eğer geçmezse ronidazole 40 alın. Güvercin besleyen kişilerde ve güvercin ilaçları, ürünleri satan yerlerde olur. Ama önce Bi probiyotik verin, az geldiği için hemen ilaca başlamayın.

Kağıdı bugün değişip dışkı atacağım probiyotik ne vereyim şuan elimde yok

Hocam kursak mantarı gibi ağzından köpük geliyor sık sık öğürme gibi hareket yapıyor sıvı gibi az az geliyor bunu Önceden de yapmıştı sonra azaldı diye birşey olmaz dedim ama gün geçtikçe çoğaldı sanki pek hareketli değil triflucan almayı düşünüyorum acil cevap verir misiniz

Benzer şeyler var ama kursak mantarı uzun zamanlı bir hastaliktmis başları olabilir mi uzun zamandır bu kusma hareketini yapıyor agizindan su gibi salya çıkarıyordu her geçen gün biraz daha artıyor gibi şüphe ettiğiniz hastalık varsa söylerseniz onlara da bakarım yem kusma yok koku yok

Benzer şeyler var ama kursak mantarı uzun zamanlı bir hastaliktmis başları olabilir mi uzun zamandır bu kusma hareketini yapıyor agizindan su gibi salya çıkarıyordu her geçen gün biraz daha artıyor gibi şüphe ettiğiniz hastalık varsa söylerseniz onlara da bakarım yem kusma yok koku yok
Evet işte iyice araştırmak lazım ki gereksiz ilaç kullanımı ya da farklı sorunlar olmasın..

Triflucan alicam hocam gecikmek istemiyorum

Arkadaşlar veteriner onaylı nutrivita tozunu verdi 1 hafta tedavi uygula dedi

Hocam kursak mantarı gibi ağzından köpük geliyor sık sık öğürme gibi hareket yapıyor sıvı gibi az az geliyor bunu Önceden de yapmıştı sonra azaldı diye birşey olmaz dedim ama gün geçtikçe çoğaldı sanki pek hareketli değil triflucan almayı düşünüyorum acil cevap verir misiniz
Yem geliyor mu?
Dışkı fotoğrafı atabilirmisiniz?
1,2 gün probiyotik verin, eğer geçmezse ronidazole 40 alın. Güvercin besleyen kişilerde ve güvercin ilaçları, ürünleri satan yerlerde olur. Ama önce Bi probiyotik verin, az geldiği için hemen ilaca başlamayın.
Burada ne yapmanız gerektiğini yazdım..

Hocam dediğiniz ilacı bulamadım ama triflucan temin edebilirim belki o olur mu rahatsızlığı ne yem yok köpük gibi salya geliyor az miktarda bunu yutuyor dışkısı aynı kafasını sallıyor kusar gibi bazen salya geliyor bazen gelmiyor midesinde birşey rahatsız ediyor gibi

Geri