Karadeniz Pet

Köpüklü kusma

Cruciatus

Meraklı Üye
Öncelikle iyi akşamlar herkese.
Erkek muhabbet kuşumun ceresinde kahverengi kabuklaşma başlığı açmıştım dün. Levent bey aşırı kızışmadan geçici hormonal bozukluk demişti. Bu sabah ilk önce kabukları çıkarılmış yem kustu daha sonrasında bomboş sadece öğürme geldi ve peşine de çırpınarak köpük kustu ve çırpınmadan ötürü o köpük kafasına bulaştı. Yakındaki bir pet shopa götürdüğümde normal olduğunu söylediler ama benim içim rahat etmedi. Bu neden olabilir? Şuan çok fazla yem yememekle birlikte kısmen yiyor bir daha kusma olmadı, ishal oldu kısa bir süre o da geçti. Petshoptaki arkadaş da kızışmadan olduğunu söylüyor. Aynı zamanda şuan tüy dökümünde. Fakat okuduğum köpük kusma başlıkları hastalık belirtisi olarak kabul edilmiş hep forumda bu yüzden kuşunu kaybedenler var. Lütfen bilen arkadaşlar yardımını esirgemesin.

Öncelikle iyi akşamlar herkese.
Erkek muhabbet kuşumun ceresinde kahverengi kabuklaşma başlığı açmıştım dün. Levent bey aşırı kızışmadan geçici hormonal bozukluk demişti. Bu sabah ilk önce kabukları çıkarılmış yem kustu daha sonrasında bomboş sadece öğürme geldi ve peşine de çırpınarak köpük kustu ve çırpınmadan ötürü o köpük kafasına bulaştı. Yakındaki bir pet shopa götürdüğümde normal olduğunu söylediler ama benim içim rahat etmedi. Bu neden olabilir? Şuan çok fazla yem yememekle birlikte kısmen yiyor bir daha kusma olmadı, ishal oldu kısa bir süre o da geçti. Petshoptaki arkadaş da kızışmadan olduğunu söylüyor. Aynı zamanda şuan tüy dökümünde. Fakat okuduğum köpük kusma başlıkları hastalık belirtisi olarak kabul edilmiş hep forumda bu yüzden kuşunu kaybedenler var. Lütfen bilen arkadaşlar yardımını esirgemesin.
Dışkı ve kuşun fotosunu atın hatta bu kusmanın videosunuda atabilirsiniz

Dışkı ve kuşun fotosunu atın hatta bu kusmanın videosunuda atabilirsiniz
Yağmur hanım merhaba, şuanda kusma devam etmiyor. Sabah oldu kısa bir süre. Dışkısı da katılaştı. O yüzden atamıyorum. Fakat çok hareketli olan kuşum halsiz hala.

Ekli dosyalar

• 252E90CD-D6F4-4F35-8B4C-7FF7ED03A3C1.jpeg
    252E90CD-D6F4-4F35-8B4C-7FF7ED03A3C1.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 60
  • 2CC29846-4400-452E-AEA8-CDFDFD35DDE3.jpeg
    2CC29846-4400-452E-AEA8-CDFDFD35DDE3.jpeg
    941.1 KB · Görüntüleme: 58
  • C1479653-56DF-4550-920D-F6FD87A5B607.jpeg
    C1479653-56DF-4550-920D-F6FD87A5B607.jpeg
    932.3 KB · Görüntüleme: 60
Kafasını özellikle göz çevresini kafes tellerine sürerek kaşımaya çalışıyor sürekli olarak. Bir gözünün etrafı daha çok döküldü. Yeni tüy tomurcukları da yok.

Geri